PROINDAP CAPS 2,5MG N30

Retseptiravim

4,20 €

0,14 €/tk


Piirhind €4.2

Haigekassa 50% soodustusega €3.35

Haigekassa 75% soodustusega €2.92

Haigekassa 90% soodustusega €2.67

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Indapamidum
Toimeaine kogus
2.5 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N30

PRO-INDAP® PRO.MED.CS
Praha a.s.


Ravimvorm ja toimeaine sisaldus:
Üks kapsel sisaldab 2,5 mg indapamiidhemihüdraati.
Omadused ja toime:
Indapamiid on antihüpertensiivse toimega ravim.
Pro-Indap® kuulub tiasiidi taoliste indool-ringiga sulfoonamiidide hulka. Ravim kutsub esile veresoonte silelihaste lõõgastuse, veresoonte laienemise ning vähendab seega veresoonteperifeerset vastupanu. Suuremate annuste korral ei suurene antihüpertensiivne toime oluliselt, küll aga võimendub diureetiline toime.
Näidustused:
Arteriaalne hüpertensioon.
Vastunäidustused:
Tserebrovaskulaarne infarkt, neerupuudulikkus, hüpokaleemiline sündroom, ülitundlikkus sulfoonamiididele. Raske maksapuudulikkus.
Indapamiidi leidmisel dopingukontrollis võidakse sportlane diskvalifitseerida.
Kõrvaltoimed:
Tavaliselt on Pro-Indap® hästi talutav. Ravikuuri alguses võib esineda seedehäireid, peavalu, kalduvust krampide tekkimisele või väsimust. Erinevalt tiasiidsetest diureetikumidest ei mõjusta indapamiid veresuhkru kontsentratsiooni ja vere lipiidide sisaldust. Suurtes annustes võib ta sarnaselt tiasiididele kutsuda esile kaaliumisisalduse vähenemist ning kusihappe sisalduse suurenemist vereplasmas.
Annustamine:
Tavaline päeva annus on 2,5mg (üks kapsel) ööpäevas (hommikul).
Rasedus ja imetamine:
Rasedatele ei ole diureetikumide manustamine õigustatud, sest see võib tõsiselt kahjustada loodet. Indapamiid eritub rinnapiima, mistõttu tuleb rinnaga toitmisest ravi ajal loobuda
Ettevaatust!
Kui ravist saadav kasu ei ole küllaldane, tuleks raviskeemile pigem lisada mõni teine diureetikum, mitte aga suurendada Pro-Indap®´i annuseid. Ravimise ajal tuleb hoolikalt jälgida elektrolüütide kontsentratsioone vereplasmas, eriti kui patsienti ravitakse samaaegselt südameglükosiidide, südame rütmihäirete vastaste ravimite või liitiumisooladega.
Koostoimed:
Pro-Indap® tugevdab teiste diureetikumide toimet. Kui Pro-Indap®´iga samaaegselt manustatakse lahtisteid, kortikoidhormoone või südameglükosiide, võivad need ained suurendada kaaliumi kaotust organismist. Vältida tuleb järgmisi koosmanustamisi: liitium, vinkamiin, metformiin, proarütmilise toimega antiarütmikumid, teised hüpokaleemilised ained, kaaliumi säästvad diureetikumid, neuroleptikumid.
Pakend: 2,5 mg kapslid, 30tk. pakendis.

Maaletooja: AS Pharmstar, Lasnamäe 8, 11412 Tallinn, tel (0) 621 1369, tel/faks (0) 621 1969

Info - tootja esindajalt 05.06.02
Küsi apteekrilt