OVESTIN VAGINAALSUPOSIIT 0,5MG N15

Retseptiravim

9,21 €


Piirhind €8.69

Haigekassa 50% soodustusega €6.11

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Estriolum
Toimeaine kogus
0.5 MG
Ravimivorm / pakend
VAGINAALSUPOSIIT
Kogus pakendis
N15

OVESTIN VAG. SUPP. 0,5MG N15
KOOSTIS:1 suposiit sisaldab 0,5mg östradiooli. OVESTIN kuulub ravimite gruppi mida kutsutakse östrogeenideks.
OMADUSED, NÄIDUSTUSED: OVESTIN sisaldab östriooli. Östriool on üks naissuguhormoonidest, mida inimorganism toodab. Klimateeriumi ajal ja pärast seda östrogeenide hulk organismis väheneb. Naistel võivad tekkida ebameeldivad nähud nagu tupe ärritus, korduvad kuseteede infektsioonid, kusepidamatus või kuumad hood. Selliste nähtude raviks määratakse OVESTIN. Lisaks sellele kasutatakse OVESTIN'i ka muudes olukordades.
ANNUSTAMINE: Kasutada OVESTIN'i arsti ettekirjutuse kohaselt. Kui ei ole kindel, kuidas OVESTIN'i kasutada, konsulteerida arstiga.
Menopausi poolt põhjustatud häirete puhul on normaalne annus 1. nädalal 1 manustamine ööpäevas, seejärel manustamiskordi vähendatakse kuni manustatakse vaid kaks korda nädalas.
Teiste näidustuste puhul võib manustamine olla teistsugune. 1 suposiit viiakse tuppe õhtul enne magamaminekut.
ETTEVAATUST: OVESTIN ei sobi juhul, kui on teatud allergiaid või muid tervisehäireid. Enne, kui hakkatakse OVESTIN'i kasutama, konsulteerida arstiga juhul, kui: --- ollakse rase või kahtlustatakse seda;
--- on kasvaja (rinnas või emakas);
--- on viimasel ajal olnud ootamatuid verejookse tupest.
Enne kui hakatakse kasutama OVESTIN'i, peab konsulteerima arstiga juhul, kui on või on olnud: --- vere koagulatsioonihäireid;
--- maksahaigusi (kollatõbi);
--- porfüüria (metaboolne häire);
--- ohatist, rasket sügelemist, otoskleroosi raseduse ajal või oled eelnevalt kasutanud naissuguhormoone.
Pikaajalise OVESTIN ravi korral soovitatakse iga-aastaseid arstlikke ülevaatusi. Kui on tupeinfektsioon, kirjutab arst välja ravimi infektsiooni raviks.
KOOSTOIMED: Teised ravimid võivad OVESTIN'i toimet mõjutada ja OVESTIN mõjutab teiste ravimite toimet. Informeerida arsti, kui võetakse või kavatsetakse võtta järgmisi ravimeid:
--- kortikosteroidhormoonid;
--- aktiveeritud süsi;
--- antikoagulandid (nt. varfariin);
--- suktsinüülkoliin (lihaslõõgasti);
--- teofülliin (astmaravim);
--- epilepsiaravimid või uinutid;
--- seentesse toimivad või bakteriaalse infektsiooni vastaseid ravimeid.
RASEDUS JA IMETAMINE: Mitte kasutada raseduse ja imetamise ajal (konsulteerida arstiga).
LIIKLUSOHTLIKKUS JA MASINATEGA TÖÖTAMINE: nii palju, kui teatakse, ei mõjuta OVESTIN keskendumisvõimet ja ärksust.
MIDA TEHA KUI OLLAKSE UNUSTANUD KREEMI KASUTADA: Kui ollakse unustanud kreemi kasutada, teha seda nii pea kui võimalik, välja arvatud juhul, kui see meenub uuel manustamise päeval. Sel juhul mitte manustada ununenud annust, vaid manustada tavaline annus. Mitte kunagi manustada samal päeval kahte annust.
MIDA TEHA, KUI KEEGI ON KOGEMATA KREEMI ALLA NEELANUD: Kui keegi on kreemi alla neelanud, ei ole põhjust väga muretseda. Konsulteerida arstiga. Võivad tekkida iiveldus ja oksendamine: mõne päeva vältel võib tupest verd erituda.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses võib esineda lokaalset ärritust ja sügelemist. Annusest ja patsiendi tundlikkusest võivad OVESTIN'il esineda mõned kõrvaltoimed nagu rindade turse ja valulikkus. Enamikel patsientidel kaovad nähud ravi jätkamisel.
Konsulteerida arstiga, kui mõni kõrvalnähtudest on murettekitav või jätkuv. On oluline, et teataksid arstile, kui Sul esineb ebatavalisi või ootamatuid nähte OVESTIN ravi ajal.
SÄILITAMINE: Säilitada originaalpakendis, lastele kättesaamatus kohas. Kontrollida, kas karbi peal ei ole kirjas täpsemat säilitamisjuhendit. Kasutamise viimane kuupäev (mõnikord kirjutatakse "EXP") on trükitud karbile - mitte kasutada kreemi peale seda kuupäeva.
LISAINFORMATSIOON: OVESTIN'I toimeaine on östriool, üks looduslikest östrogeenidest (naissugu-hormoonidest). Östriooli toodetakse peamiselt munasarjades. Östriool on vajalik naise normaalseks seksuaalseks arenguks ja menstruaaltsükli reguleerimiseks viljakas eas. Kui naine vananeb, toodavad munasarjad östriooli vähem. Seda perioodi (algab tavaliselt 50 eluaastates) nimetatakse klimateeriumiks või menopausiks. Kui munasarjad opereeritakse (ovariektoomia) enne klimateeriumi, tekib östrogeenide puudus väga äkki. Paljudel juhtudel viib östrogeenide puudus hästituntud klimakteeriliste nähtude tekkimisele nagu "kuumad hood" ja öine higistamine. Östrogeenide puudus võib tupeseina muuta õhukeseks ja kuivaks. Seksuaalvahekord võib muutuda valulikuks ning võib esineda tupe sügelemist ja infektsioone. Östrogeeni puudus võib põhjustada kusepidamatust ja korduvaid tsüstiite. Neid nähte on sageli võimalik leevendada kasutades östrogeeni sisaldavaid ravimeid. Enne kui märgatakse paranemist, võib mööduda päevi või isegi nädalaid.
Nagu enamik östrogeene, ei oma ka OVESTIN toimet emaka limaskesta, s.t. OVESTIN'i kasutamine üldiselt ei tekita tupeverejookse.
TOOTJA: ORGANON
Info - originaal.
Küsi apteekrilt