OLFEN DEPOCAPS PROLONG CAPS 100MG N20

Retseptiravim

3,67 €

0,18 €/tk


Piirhind €1.4

Haigekassa 50% soodustusega €3.67

Haigekassa 75% soodustusega €3.67

Haigekassa 90% soodustusega €3.67

Haigekassa 100% soodustusega €3.67


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Diclofenacum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG CAPS
Kogus pakendis
N20

Olfen® - 25 Lactab®
Olfen® - 50 Lactab®
Olfen® - 50 Rectocaps®
Olfen® - 100 Rectocaps®
Olfen® - 100 SR Depocaps®
Olfen® - 75 Ampoules

Toimeaine: Diklofenaknaatrium
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus.
Enterotablett Olfen - 25, 50 Lactab sisaldab 25 ja 50 mg diklofenaknaatriumi; abiaineid: zelatiin, mikrokristallne tselluloos Ph 102, maisitärklis, kolloidne ränidioksiid, magneesiumstearaat, talk; tabletikate: hüdroksüpropüülmetüül-ftaaltselluloos, ftaaldibutüül, kollane raudoksiid, D * C kollane No 10, polüetüleenglükool 6000, talk, titaan-dioksiid.
Rektaalkapsel Olfen - 50,100 Rectocaps sisaldab 50 ja 100 mg diklofenak-naatriumi.
Abiained: triglütseriidid, hüdrogeenitud triglütseriidid, C-8 - C18, sojaoa letsitiin. Kapsli kesta koostis : zhelatiin, glütserool 85 %, titaanoksiid, punane raudoksiid E 172. Kapslikate: polüetüleenglükool 20000, polüetüleen glükool 1 550, mono- ja dioleaatglütserool, polüvinüülatsetaat, talk.
Zelatiinkapsel Olfen - 100 SR Depocaps sisaldab 100 mg diklofenak-naatriumi.
Abiained: laktoos, mikrokristallne tselluloos Ph 102, karboksümetüül-tselluloos naatrium, glütserooltrimüristaat, titaandioksiid, Eudragit RS 30 D, Citroflex 2 (trietüültsitraat), pretsipiteeritud silikondioksiid.
Kapsel: zelatiin, titaandioksiid, must raudoksiid, punane raudoksiid, erütrosiin.
Olfen- 75 Ampull. 1 ampull sisaldab 2 ml lahust. 1 ml lahust sisaldab 37,5 mg diklofenaknaatriumi ja 20 mg lidokaiin-HCl; abiained: N-atsetüüsüsteiin, propüleen-glükool, polüetüleenglükool 400, naatriumhüdroksiid, süstevesi.

Omadused ja farmakokineetika.
Diklofenak on mittesteroidne pôletikuvastane preparaat, mis pärsib prostaglandiinide sünteesi. Vähendab pôletikust tingitud sümptome. Sobib reumaatiliste haiguste raviks ja mittereumaatilise päritologa, näit. pôletikulise valu kôrvaldamiseks.
Lactab enterotablett on kaetud erilise happekindla kihiga, mis kaitseb teda maomahla eest.
Ampulle kasutatakse ravi alustamiseks ägedate haigusjuhtude puhul.
Depocaps zelatiinkapslid sobivad patsientidele, kelle päevane diklofenaki-annus on 100 mg. Toimeaine vabaneb kapslist ühtlaselt ja pika aja jooksul, tagades püsiva toime. 1 x päevas annustamine lihtsustab pikaajalist ravi.

Näidustused.
Põletikulised ja degeneratiivsed liigeste-, periartikulaarkoe-, lihaste-, kõõluste- ja lülisamba haigused, nagu näit. reumaatiline- ja reumatoidne artriit, artroos, spondülartriit, Behterevi tõbi, pehmete kudede reuma, bursiit, tendovaginiit, tendiniit, lumbaago, ishias, tservikaalsündroom; muud neuralgiad ja neuriidid; äge podagrahoog; mittereumaatiline põletikuline valu; mitmesugused traumad; neerukoolik; postoperatiivne valu; valuvaigistina kirurgiliste protseduuride ajal.

Vastunäidustused.
Ei tohi kasutada mao- ja kaksteistsôrmiksoole haavandi ning raskete maksafunktsiooni- ja vereloome häirete puhul, samuti ülitundlikkuse korral mittesteroidsete põletikuvastaste preparaatide suhtes. Süstelahus oma lidokaiinisisalduse tõttu on vastunäidustatud lisaks ägeda südamepuudulikkuse ja bradükardia puhul.
Ettevaatust! Ravim on liiklusohtlik, kuna võib aeglustada reaktsioonikiirust. Ettevaatlik tuleb olla järgmistel juhtudel: kui on varem esinenud mao- ja kaksteistsôrmiksoole haavandeid vôi gastrointestinaalsed häireid, neeru- ja maksahaigusi, arteriaalset hüpertensiooni.
Rasedus ja imetamine. Diklofenaki kasutamine raseduse ajal on vastunäidustatud. Diklofenak eritub rinnapiimaga, seepärast ei ole ravimit soovitav kasutada imetamise ajal.

Koostoimed.
Liitium: diklofenak häirib liitiumi-preparaatide eritumist neerude kaudu, mille tulemusena suurendab liitiumi kontsentratsiooni veres.
Digoksiin: diklofenak suurendab digoksiini plasma kontsentratsiooni, kuid üledoseerimise kliinilisi sümptome ei ole kirjeldatud.
Diureetikumid: samaaegsel kaaliumi-säästvate diureetikumide kasutamisel on vajalik kontrollida kaaliumi hulka vereseerumis, kuna diklofenak vôib tekitada (nagu ka teised mittesteroidse struktuuriga reumavastased ravimid) hüperkalieemiat.
Metotreksaat: samaaegne metotreksaadi ja diklofenaki (ka teised mittesteroidsed pôletikuvastased ravimid) manustamine 24 tunni jooksul vôib suurendada metotreksaadi plasma kontsentratsiooni ja seega toksilisust.
Teised olulised interaktsioonid: diklofenak vähendab salitsülaatide kontsentratsiooni veres ja vastupidi. Samaaegne diklofenaki ja kortikosteroidide manustamine suurendab mao- ja sooleverejooksu ohtu. Vôimalik on diureetikumide (nt. furosemiid ja etakrüünhape) toime vähenemine, mis vôib nôrgendada ka hüpertooniavastaste ravimite toimet.
Informeerige arsti teistest kasutatavatest ravimitest.

Annustamine.
Lactab, Depocaps ja Rectocaps.
Täiskasvanud. Sôltuvalt haiguse raskusest on ööpäevane annus vahemikus 50 … 150 mg. Ravi alguses manustatakse ööpäevas 150 mg diklofenaki. Tavaliselt vôtavad täiskasvanud ravi alguses 50 mg 2 vôi 3 korda ööpäevas. Pikaajalise ravikuuri korral manustatakse üks kord ööpäevas üks Olfen Depocaps (100 mg), soovitavalt õhtul enne magama minekut. Kapsleid ja tablette tuleb sisse vôtta vähese vedelikuga, puruks närimata, enne sööki. Öise ja hommikuse valu leevendamiseks manustatakse rektaalkapsleid (Olfen 50 või 100 Rectocaps) enne uinumist. Rektaalkapslit vôib päevasel ajal kombineerida suukaudsete ravimvormidega.
Lapsed. Üle ühe aasta vanustele lastele vôib manustada 1…3 mg/kg/päevas, näit. Olfen 25 Lactab.
Ampullid.
Süstitakse 1 kord päevas sügavale lihasesse. Tugevate valude korral on näidustatud kaks süsti ööpäevas, mitmetunnise intervalliga. Preparaati kasutatakse süstina lühiaegselt, kestval vajadusel tuleb kasutada muid ravimvorme.
Neeru ja maksa patoloogiaga patsientidel ei pea üldjuhul vähendama diklofenaki annust. Samas on neeru patoloogiaga patsientidel soovitav ravi ajal kontrollida diklofenaki kontsentratsiooni veres, sest eritumine toimub neerude kaudu.
Ravimi manustamist ei tohi ilma arsti loata lôpetada.

Üleannustamine.
Üledoseerimine vôib avalduda neerutalitluse häiretena, oksendamise, unisusena.
Üleannustamisnähtude ilmnemisel vôi üleannustamise kahtluse korral pöörduge viivitamatult arsti poole. Vôtke ravimi pakend arsti juurde kaasa.

Kôrvaltoimed.
Valu ülakõhus, iiveldus ja kôhulahtisus, pearinglus, peavalu, ülitundlikkus-reaktsioonid. Need sümptomid on tavaliselt kergekujulised ja mööduvad ravi katkestamisel. Harva vôib esineda unisust ja väsimust. Üksikutel juhtudel on kirjeldatud tundlikkuse-, nägemise- ja käitumishäireid ning krampe.
Kôrvaltoimete ilmnemisel ja/vôi mistahes üldseisundi halvenemise korral katkestage ravi ja vôtke ühendust arstiga.

Säilitamine ja kôlblikkuseaeg.
Olfen - 25 või 50 Lactab,
Olfen - 100 SR Depocaps:
Hoida temperatuuril alla 25*C kaitstuna valguse ja niiskuse eest. Säilivusaeg 5 aastat.
Olfen - 50 või 100 Rectocaps:
Hoida temperatuuril alla 25*C kaitstuna valguse ja niiskuse eest. Säilivusaeg 4 aastat.
Olfen - 75 Ampoules:
Hoida temperatuuril alla 15 * C kaitstuna valguse ja niiskuse eest. Säilivusaeg 5 aastat.
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Pärast pakendil märgitud kôlblikkusaja lôppu mitte kasutada.

Pakend.
Olfen - 25 Lactab: blisterpakendis 30 enterotabletti;
Olfen - 50 Lactab: blisterpakendis 20 enterotabletti;
Olfen - 100 SR Depocaps: blisterpakendis 20 kapslit;
Olfen - 50 või 100 Rectocaps: foolium-pakendis 5 rektaalkapslit;
Olfen - 75 Ampoules: karbis 5 pruunist klaasist ampulli.

Ravimpreparaadi tootja.
Mepha Pharma AG, Dornacherstrasse 114, PO Box 445, CH-4147, Aesch-Basel, Switzeland

Infoleht kinnitatud Riigi Ravimiametis 17.04.99.

Info - tootja esindajalt (23.12.99)
Küsi apteekrilt