NORVASC TBL 10MG N30

Retseptiravim

13,42 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amlodipinum
Toimeaine kogus
10 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

NORVASC TBL 10MG N30
Aktiivaine on amlodipiin.
KOOSTIS: NORVASC'i tabletid: 10 mg-se amlodipiini sisaldusega tabletid, mis on märgistatud ühelt poolt "AML-10" ja teiselt poolt "Pfizer".
Iga tablett sisaldab ka mitteaktiivseid osiseid: kahebaasilist kaltsiumfosfaati, magneesiumstearaati, mikrokristallilist tselluloosi ja naatriumtärklisglükolaati.
OMADUSED: NORVASC kuulub ravimitegruppi nimega kaltsiumantagonistid.
TOIME: NORVASC'i tarvitatakse kõrge vererõhu (hüpertoonia) ravimiseks või rinnaangiini nimega stenokardia vältimiseks.
Kõrge vererõhuga patsientidel laiendab NORVASC veresooni, mistõttu ver saab neist vabamalt läbi voolata. Stenokardiaga patsientidel parandab NORVASC südamelihase verevarustust, see saab rohkem hapnikku ja tänu sellele rinnavalu kaob. NORVASC ei paku rinnaangiini viivitamatut vaigistust.
VASTUNÄIDUSTUSED: NORVASC on vastunäidustatud juhul: --- kui esineb allergilisi reaktsioone NORVASC'i või teiste kaltsiumantagonistide suhtes, mida kasutatakse kõrgvererõhu või rinnaangiini ravimiseks; --- esineb maksahaigusi; --- raseduse ja imetamise puhul; --- alla 18-aastased lapsed.
ANNUSTAMINE: Kõrgvererõhu või stenokardia (rinnaangiini) puhul, koos südamekahjustusega või ilma selleta, on tavaline NORVASC'i annus 5-10mg päevas.
Võtta tabletti iga päev, soovitavalt ühel ja samal ajal. Vett peale juua.
Kui üks manustamiskord jääb vahele, jätta see võtmata ja võtta järgmine tablett ettenähtud ajal.
ÜLEANNUSTAMINE: Mitme tableti võtmine korraga võib olla ohtlik, pöörduda arsti poole.
KÕRVALTOIMED: Võimalikeks probleemideks on: tursed (näiteks pahkluupaistetus), peavalu, punetus, pearinglus, iiveldus, südamepekslemine (kiiremad või korrapäratumad löögid), väsimustunne, kõhuvalu, unisus, sügelus, nahalööve, hingeldus, lihasekrambid, seedehäired, igemete paistetus või valu.
Need soovimatud mõjud on tavaliselt kergekujulised ning enamasti kaovad ravi käigus. Võivad tekkida veel allergilisi reaktsioone. Rasked allergilised reaktsioonid on väga haruldased ning harva eluohtlikud ( nt. hingamisraskused, lööve või sügelus).
SÄILITAMINE: Hoida ravimit kuivas kohas.
PAKEND: Pakend sisaldab kolme 10-tabletilist ravimlehte.
TOOTJA: PFIZER
Info - originaal.
Küsi apteekrilt