NO-SPA INJ 40MG 2ML N25

Retseptiravim

8,21 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Drotaverinum
Toimeaine kogus
40 MG
Ravimivorm / pakend
INJ
Kogus pakendis
N25

SÜNONÜÜMID: DROTAVERINUM, DROTAVERINE HYDROCHLORIDE, DEPROLEN, DIHYDROETHAVERINE, NOSPAN, NOSPASIN, TETRASPASMIN.

NO-SPA INJ 40MG/2ML N25
KOOSTIS: *Tabletis 40mg toimeainet - drotaveriin vesinikkloriidi; *Süstelahuse 2ml-s 40mg toimeainet - drotaveriin vesinikkloriidi. Lisaks abiaineid.
FARMAKOLOOGILISED OMADUSED: Müotroopne spasmolüütik. Alandab siseorganite silelihastoonust, ei avalda toimet vegetatiivsele närvisüsteemile. Kuna mõjub ainult silelihastesse, võib NO-SPA'd kasutada spasmolüütikuna juhtudel, mil on vastunäidustatud kolinoblokaatorite kasutamine (glaukoom, eesnäärme hüpertroofia jne.)
Veenisisesel kasutamisel toimeefekt ilmneb 2-4 minuti pärast, maksimaalne efekt saabub 30 minuti pärast.
FARNAKOKINEETIKA: Suukaudsel manustamisel imendub kiiresti.
NÄIDUSTUSED: Silelihasspasmide poolt põhjustatud funktsionaalsete häirete või valude profülaktika või ravi. On kasutatud mao-sooletrakti-, kuseteedespasmide; mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõve korral, ka düsmenorröa, raseduse, sünnituse ja ähvardava abordi korral emaka spasmide ja menstruatsioonivalude korral.
ANNUSTAMINE: Manustatakse suukaudu, veenisiseselt või nahaaluselt. Täiskasvanuile 1-2 tabletti 3 korda päevas või 2-4ml 1-3 korda päevas. Lastele kuni 6 eluaastani antakse ühekordse annusena 10-20mg; üle 6a. - 20mg 1-2 korda ööpäevas.
KÕRVALTOIMED: Võimalik pearinglus, südame kloppimine, palavustunne. Veenisisesel manustamisel on märgatud arteriaalse vererõhu langust, arütmiat.
TÄHELEPANU: Ettevaatusega manustada koronaararterite ateroskleroosihaigetel ja ka rasedatel.
RASEDUS JA IMETAMINE: Kasutada ettevaatusega.
TOOTJA: CHINOIN, Ungari.

Ravimpreparaadi info kooskõlastatud Riigi Ravimiametis 15.10.97 a. (Eesti Ravim).
Küsi apteekrilt