NEOTIGASON CAPS 10MG N30

Retseptiravim

23,49 €


Piirhind €23.49

Haigekassa 50% soodustusega €12.99

Haigekassa 75% soodustusega €7.75

Haigekassa 90% soodustusega €4.6

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Acitretinum
Toimeaine kogus
10 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N30

NEOTIGASON CAPS 10MG N30
OMADUSED: NEOTIGASON sisaldab toimeainena atsitretiini, mis kuulub retinoidide gruppi. Atsitretiini kasutatakse selliste nahahaiguste raviks nagu psoriaas.
Pruun/valge kapsel sisaldab 10 mg atsitretiini.
Pruun/helekollane kapsel sisaldab 25 mg atsitretiini.
Mõlemad vormid sisaldavad abiaineid nagu zhelatiin, maltodekstriin, naatriumaskorbaat ja värvaineid must raudoksiid (E 172), punane raudoksiid (E 172), kollane raudoksiid (E 172) ja titaandioksiid (E 171).
NÄIDUSTUSED: NEOTIGASON'i kirjutatakse välja nahahaiguste raviks nagu psoriaas, ihtüoos, Darier' haigus ja naha ebaloomulik paksenemine, mis ei allu muule ravile. Need haigused võivad naha muuta sügelevaks ja valulikuks ning nahakestendust ja lõhenemist.
VASTUNÄIDUSTUSED: ei tohi NEOTIGASON'i tarvitada, kui esineb allergilisust või ülitundlikkust ravimi mõne koostisaine suhtes. Mitte tarvitada NEOTIGASON'i raseduse ja imetamise perioodil. Peab vältima NEOTIGASON-ravi ägeda maksa- või neeruhaiguse ja vere kõrge lipiididesisalduse korral. Kui polda kindel, et eeltoodu on välistatud, siis pidada nõu arstiga.
ETTEVAATUST: Teha enne ravi algust selgeks, kas arst teab järgmistest nähtudest:
--- suhkruhaigus
--- kõrge A-vitamiini tase
--- kannad kontaktläätsi
--- tarvitad regulaarselt alkoholi
--- muud haigused
--- allergilisus
Lapsed ei tohi NEOTIGASON'i kasutada pikka aega järjest. Jälgida hoolikalt arsti korraldusi. Vanuritele manustamisel ei ole annuste osas erinevusi. Vältida ravi vältel päevitamist ja solaariumi. NEOTIGASON-ravi ajal ja vähemalt ühe aasta vältel peale ravi lõppu ei tohi doonorina anda verd sünnitusvõimelises eas naistele.
LIIKLUSOHTLIKKUS: Sõltuvalt individuaalsest vastusest ravile, võib muutuda autojuhtimisvõime ja võime masinatega töötada (ajutisi raskusi võib tekkida pimedas nägemisega).Seepärast teha selgeks enne autojuhtimist või masinatega töötamist, kuidas NEOTIGASON võib mõjuda konkreetsele patsiendile.
RASEDUS JA RINNAGA TOITMINE: Raseduse ajal ei tohi NEOTIGASON'i tarvitada. Rasestumist peab vältima NEOTIGASON-ravi ajal ning vähemalt kuni 2 aasta jooksul peale ravi lõppu. Vastasel korral on väga suur risk lootekahjustuse tekkeks. On kindlalt vajalik, et kasutaks tõhusat ja usaldusväärset rasestumisvastast vahendit vähemalt alates üks kuu enne ravi algust ning vähemalt kuni 2 aastat peale NEOTIGASON-ravi lõppu. Ei tohi NEOTIGASON'i tarvitada imetamise perioodil.
KOOSTOIMED: Kui tarvitada tetratsükliinigrupi antibiootikume või A-vitamiini sisaldavaid ravimeid koos NEOTIGASON'iga, võib tekkida A-vitamiini liig organismis, mis avaldub huultekuivusena, punetuse või lõhedena suunurkades, nägemishäiretena, mis võivad põhjustada kontaktläätse-talumatust, naha õhenemisena ja pimedas nägemise langusena. Kui NEOTIGASON'i tarvitatakse koos fenütoiiniga (krambiravim), võib muutuda fenütoiini toime. Parem on vältida alkohoolsete jookide tarvitamist NEOTIGASON'i kasutamise ajal.
ANNUSTAMINE: Tarvitada NEOTIGASON'i alati täpselt nii, nagu arst on määranud. Vajalik NEOTIGASON'i annus on individuaalne.
Psoriaasi korral on algannus 1 kapsel NEOTIGASON-25 mg või 3 kapslit NEOTIGASON-10 mg (kokku 30 mg) päevas 2 kuni 4 nädala jooksul. Sõltuvalt ravitulemustest, võib arst hiljem annust muuta. Reeglina piisab järgnevaks 6 kuni 8 nädalaks NEOTIGASON-25 mg 1 kuni 2 kapslit päevas (kokku 25 kuni 50 mg). Mõnedel juhtudel võib olla vajalik suurendada NEOTIGASON-25 mg annust kuni 3 kapslini päevas (75 mg).
Ihtüoosi korral võib arst määrata madalamaid annuseid. Tavaliselt on piisav NEOTIGASON-10 mg 1 kuni 2 kapslit päevas (kokku 10 kuni 20 mg). Lastele määratakse annust sõltuvalt kehakaalust. Ravi algul soovitatakse 0,5 mg kehakilogrammi kohta päevas. Peale mõni nädal kestnud ravi võib arst annust vähendada.
Psoriaasi ravi korral ei tohi ühekordne päevaannus ületada NEOTIGASON-25 mg 3 kapslit päevas (75 mg), ihtüoosi korral ei tohi päevaannus ületada NEOTIGASON-25 mg 2 kapslit päevas (50 mg), kui mitte arst ei ole määranud suuremaid annuseid.
Manustada NEOTIGASON ühekordse päevaannusena koos toiduga (või piimaga). Neelata kapsel närimata alla koos vee või mõne muu mittealkohoolse joogiga.
Kui unustatakse üks annus võtmata, ei tohi kunagi järgmisel korral võtta topeltannust. Jätkata manustamist järgmisest annusest. Mitte muuta ise välja kirjutatud annust. Kui tundub, et ravimi toime on liiga nõrk või liiga tugev, siis pidada nõu arstiga.
Üleannustamise korral kontakteeruda kiiresti arsti, apteekri või lähima haiglaga.
RAVI LÕPETAMINE: Ravi lõpeb, kui patsiendi kahjustused on piisavalt paranenud. Tavaliselt tarvitatakse NEOTIGASON'i 8 kuni 12 nädalat, kuid vajaduse korral võib võtta ka kauem. NEOTIGASON ei sobi pikaajaliseks raviks lastele.
KÕRVALTOIMED: Ravi algul võib haigusseisund ajutiselt halveneda. Patsient võib avastada, et NEOTIGASON muudab huuled, suu, nina ja silmad kuivaks, võivad tekkida nahalõhed. Võib tekkida ka ninaverejooks. Nahk võib muutuda kuivaks ja punakaks (eriti näopiirkonnas), sügelevaks ja kestendavaks ning õhemaks kui tavaliselt (eriti peopesades ja jalataldadel); esineda võib küünte- ja luudekasvuhäireid. Harva võib tekkida ülitundlikkus päikesevalguse suhtes. Silmaümbrus võib hakata sügelema ja lõhenema. Vajaduse korral võib arst vähendada NEOTIGASON'i annust või määrata lisaravimi kõrvalnähtude raviks. Harva võid täheldada, et NEOTIGASON põhjustab juuste väljalangemist. Juuksekasv taastub peale NEOTIGASON-ravi lõpetamist. Lisaks võib esineda peavalu ja nägemise halvenemist pimedas. Peab kiiresti teatama arstile, kui tekib liigese- või lihasvalu (eriti füüsilise tegevuse ajal), nahk värvub kollaseks ja uriinivärvus tumeneb. Arst võib peatada ravimi tarvitamise.
SÄILITAMINE: Säilitada NEOTIGASON'i alati suletud originaalpakendis, kaitstult kuumuse eest. Hoida ravimit lastele nähtamatus ja kättesaamatus kohas.
Mitte kasutada ravimit kauem välispakendil näidatud kõlblikkusajast (EXP).
TOOTJA: F.HOFFMANN-LA ROCHE
Info - originaal.
Küsi apteekrilt