METFORAL 850MG TBL 850MG N120

Retseptiravim

10,14 €

0,08 €/tk


Piirhind €7.14

Haigekassa 50% soodustusega €7.82

Haigekassa 75% soodustusega €6.66

Haigekassa 90% soodustusega €5.96

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Metforminum
Toimeaine kogus
850 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N120

Metforal 850
Tabletid
Metformiin

Ravimvorm ja toimeaine sisaldus.
1 kaetud tablett sisaldab 850 mg metformiinvesinikkloriidi.
Abiained. Povidoon, hüpromelloos, magneesiumstearaat, makrogool 6000, titaandioksiid.

Näidustused
Täiskasvanueas algav (insuliinsõltumatu ehk II tüüpi) suhkurtõve ravi, kui dieediga ei saavutata veresuhkru taseme piisavat vähenemist.

Vastunäidustused
Metforal 850 ei tohi kasutada järgmistel juhtudel: neeru- ja maksafunktsiooni häired, rasked kopsuhaigused hingamishäiretega, rasked südame või veresoonkonna talitluse häired (sealhulgas perifeersed vereringehäired), väljendunud diabeetiline võrkkestahaigus või hapnikuvaegus kudedes (näiteks aneemia, gangreeni, kollapsi, shoki, raskekujuliste ägedate ja krooniliste infektsioonide korral).
Metforal 850 ei tohi kasutada raskete glükoosi ainevahetushäirete korral, mis kulgevad teadvuse kaotusega või ilma ja vere liighappesusega (metaboolne atsidoos, prekooma, hüperosmolaarne või ketoatsidootiline diabeetiline kooma) või ilma.
Metforal 850 ei tohi kasutada alkoholismi, teadaoleva ülitundlikkuse korral metformiini suhtes või insuliinsõltuva (juveniilse ehk lapseeas algava) suhkurtõve (I tüüpi diabeedi) raviks või insuliini produktsiooni täielikul puudumisel organismis II tüüpi suhkurtõve korral, raseduse ja imetamisperioodil.
Alkoholi tarvitamine ravi ajal on ohtlik, seetõttu tuleb Metforal 850 kasutamise ajal alkoholist loobuda.

Ravi Metforal 850-ga tuleb katkestada:
enne üldnanesteesias tehtavaid operatsioone, kontrastaine veenisisese manustamisega röntgenuuringute korral (ravi katkestada kaks päeva enne uuringut või operatsiooni ning seda ei tohi jätkata enne kahe päeva möödumist protseduurist) , kõhnumiskuuri (alla 1000 kcal või 4200 kJ päevas) puhul.

Koostoimed
Teised ravimid võivad Metforal 850 toimet nii tugevdada kui vähendada. Informeerige oma arsti teistest samaaegselt kasutatavatest ravimitest!

Annustamine
Metforal 850 annuse määrab arst iga patsiendi puhul individuaalselt, vastavalt veresuhkru väärtustele. Ravi alguses soovitatakse annuse järk-järgulist suurendamist. Algannus on ½-1 Metforal 850 kaetud tablett päevas, mida suurendatakse järk-järgult ühenädalaste intervallidega kuni vajaliku annuse saavutamiseni. Kaetud tablette võetakse koos vedelikuga (näiteks klaasi veega) söögi ajal või pärast sööki. Kui vajalik ööpäevane annus on üle ühe kaetud tableti, tuleb see jagada 2...3 manustamiskorrale. Maksimaalne toime saavutatakse üldjuhul 3 Metforal 850 kaetud tabletiga ööpäevas.

Kõrvaltoimed
Ravi alguses võivad tekkida seedetrakti vaevused - iiveldus, oksendamine, kõhuvalu, kõhupuhitus, kaalulangus, kõhulahtisus ja metallimaitse suus. Neid vaevusi aitab vähendada annuse järk-järguline suurendamine ja tablettide manustamine söögi ajal. Ravi lõpetamine seedetrakti vaevuste tõttu ei ole üldjuhul vajalik, kuna need nähud tavaliselt kaovad, isegi kui annust ei muudeta.

Väga harva esineb allergilisi nahareaktsioone. Vitamiin B12 imendumise vähenemise tõttu seedetraktist võib üksikjuhtudel tekkida teatud tüüpi aneemia (megaloblastiline aneemia). Metformiin võib väga harva soodustada laktatsidoosi (liigne piimhappe sisaldus veres) teket. Laktatsidoosi esialgseteks nähtudeks on iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja kõhuvalu, millele võivad järgneda lihasvalu, sagenenud hingamine, teadvuse hämardumine ja teadvuse kaotus. Seda laadi sümptomite tekkimisel tuleb koheselt arsti poole pöörduda.

Säilitamine ja kõlblikkusaeg.
Ravimit ei tohi tarvitada pärast pakendile märgitud kõlblikkusaja lõppemist.

Pakend. 850 mg kaetud tabletid, 120 tk pakendis.

Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Tootja/müügiloa hoidja.
BERLIN-CHEMIE AG (MENARINI GROUP)
Glienicker Weg 125, 12489 Berliin, Saksamaa

Müügiloa hoidja esindaja Eestis:
Berlin-Chemie Menarini Baltic Eesti Filiaal
Suurtüki 1 Tallinn 10133

Infoleht kaasajastatud: veebruar 2000.

Info - tootja esindajalt 13.12.02
Küsi apteekrilt