MAXITROL SILMATILGAD, SUSP 1MG+3500TÜ+6000TÜ/ML 5ML

Retseptiravim

5,18 €


Piirhind €5.18

Haigekassa 50% soodustusega €3.84

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Dexamethasonum, neomycinum, polymyxinum B
Toimeaine kogus
1 MG
Ravimivorm / pakend
SILMATILGAD
Kogus pakendis
5ML

MAXITROL
Alcon

Silmasuspensioon
Deksametasoon, neomütsiin, polümüksiin B
INN. Dexamethasonum, neomycinum, polymycinum B
ATC-kood. S01CA
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Steriilne silmasuspensioon sisaldab 0,1% deksametasoon-neomütsiinsulfaati (vastab 3,5 mg/ml neomütsiinile), 6000 TÜ/ml polümüksiin B sulfaati; konservandina 0,004% bensalkooniumkloriidi.
Näidustused. Silmapõletikud, mil on vajalik samaaegne antibakteriaalne ja põletikuvastane ravi.
Annustamine. Maxitrol suspensiooni tuleb enne tarvitamist tugevalt loksutada.
Raskekujulise põletiku korral 1-2 tilka silma tunniajalise intervalliga. Põletikunähtude taandumisel vähendada tilgutamise sagedust.
Keskmise ja kergema kuluga põletike korral 1-2 tilka 4-6 korda ööpäevas.
Vastunäidustused. Sarvkesta Herpes Simplex (keratitis dendritica), sarv- ja sidekesta viiruslikud põletikud. Silmatuberkuloos ja seenhaigused. Ülitundlikkus toimeainete suhtes.
Ettevaatust! Ravimi kestev kasutamine võib põhjustada silma siserõhu tõusu ja glaukoomi teket, võib areneda tagumine subkapsulaarne katarakt. Glükokortikosteroidid võivad aeglustada kudede armistumist, seega tuleb olla ettevaatlik, kui sarvkest või skleera on õhenenud - perforatsiooni oht. Võib tekkida sekundaarne (seen-)infektsioon.
Ravimi väljakirjutamine või retsepti uuendamine suurema koguse jaoks kui 20 ml võib toimuda alles pärast biomiksoskoopilist vaatlust ja silma siserõhu kontrolli.
Rasedus ja imetamine. Preparaadi ohutus lootele ei ole kindlaks tehtud, ravimit ei tohi raseduse ajal pikka aega kasutada. Imetamise ajal kasutada ettevaatlikult.
Kõrvaltoimed. Sageli tekib allergiline reaktsioon antibioootikumidele. Glükokortikosteroidi kõrvaltoimed - silma siserõhu tõus, tagumine subkapsulaarne katarakt ning haava armistumise aeglustumine.
Omadused ja farmakokineetika. Deksametasoon on tugevatoimeline sünteetiline kortkosteroid, tema põletikuvastane toime on 30-50 korda tugevam kui kortisoonil. Preparaat on hormooni mikrosuspensioon, mille viskoossust on tõstetud hüdroksüpropüülmetüültselluloosiga (seetõttu püsib konjunktivallkotis suhteliselt kaua). Laia toimespektriga antibiootikumid neomütsiin ja polümüksiin B toimivad grampositiivsetesse ja gramnegatiivsetesse mikroorganismidesse (Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Klebsiella ja Enterobacter`i tüved, Neisseria tüved ja Pseudomonas aeruginosa). Kuna tegemist on kombineeritud ravimiga, on välditud mitme ravimi üheaegsel kasutamisel esinev ühe ravimi väljapesemine teise poolt.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuri, 1,5 aastat.
Pakend. Steriilne silmasuspensioon 5 ml polüetüleenist pudel-tilgutis.

Info - tootja esindajalt 18.09.02
Küsi apteekrilt