MAXIDEX SILMATILGAD, SUSP 1MG/ML 5ML

Retseptiravim

4,21 €


Piirhind €4.21

Haigekassa 50% soodustusega €3.35

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Dexamethasonum
Toimeaine kogus
1 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SILMATILGAD
Kogus pakendis
5ML

MAXIDEX
Alcon

Silmasuspensioon

Deksametasoon
INN. Dexamethasonum
ATC-kood. S01BA01
Ravimivorm ja toimeaine sisaldus. Steriilne silmasuspensioon, mis sisaldab 0,1% deksametasooni; konservandina 0,01% bensalkooniumkloriidi.
Näidustused. Mittemädaste silmapõletike lokaalne ravi.
Annustamine. Mexidex suspensiooni tuleb enne tarvitamist tugevalt loksutada.
Raske või ägeda põletiku korral 1-2 tilka silma iga 30-60 min järel, põletikunähtude taandumisel alandada tilgutamise sagedust 2-4 tunnile, seejärel 1 tilk 3-4 korda ööpäevas.
Kroonilise põletiku korral 1-2 tilka iga 3-6 tunni järel.
Allergilise või alaägeda põletiku korral 1-2 tilka iga 3-4 tunni järel.
Vastunäidustused. Sarvkesta Herpes Simplex (keratitis dendritika), sarvkesta ja sidekesta viiruslikud põletikud, silmatuberkuloos, silma seenhaigused. Ülitundlikkus ravimi suhtes.
Ettevaatust! Pikaajaline kasutamine võib põhjustada silma siserõhu tõusu ja tagumise subkapsulaarse katarakti teket. Glükokortikosteriodid võivad aeglustada kudede armistumist, seega ettevaatust juhul, kui sarvkest või skleera on õhenenud - perforatsiooni oht. Pikaajalisel kasutamisel võib tekkida sekundaarne (seen-) infektsioon.
Ravimi väljakirjutamine suuremas koguses kui 20 ml on lubatud ainult pärast biomikroskoopilist vaatlust ning silma siserõhu kontrolli.
Rasedus ja imetamine. Preparaadi ohutus lootele ei ole kindlaks tehtud, ravimit ei tohi raseduse ajal pikka aega kasutada. Imetamise ajal kasutada ettevaatlukult.
Kõrvaltoimed. Silma siserõhu tõus, tagumise subkapsulaarse katarakti teke, haava armistumise aeglustumine, sekundaarne infektsioon silmas, õhenekud sarvkesta või skleera korral perforatsioon.
Omadused ja farmakokineetika. Deksametasoon on tugevatoimeline sünteetiline kortikosteroid. Tema põletikuvastane toime on 30-50 korda tugevam kui kortisoonil. Preparaat on mikrosuspensioon, mille viskoossust on suurendatudhüdroksüpropüülmetüültselluloosiga (seetõttu püsib konjunktivaalkotis suhteliselt kaua).
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 3 aastat.
Pakend. Steriilne silmasuspensioon 5 ml polüetüleenist pudel-tilgutis.


Info - tootja esindajalt 18.09.02
Küsi apteekrilt