LAMISIL TBL 250MG N14

Retseptiravim

19,88 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Terbinafinum
Toimeaine kogus
250 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N14

LAMISIL TBL 250MG N14
KOOSTIS: LAMISIL tabletid on liivakarva ja kulunud valget värvi. Iga tablett sisaldab vastavalt kas 125 mg või 250 mg toimeainet terbinafiini, terbinafiinvesinikkloriidi kujul. Abiained: magneesiumstearaat, veevaba kolloidne räni, metüülhüdroksüpropüültselluloos, laktoos, naatriumtärklise glükollaat, mikrokristalliline tselluloos. Tabletid ei sisalda värvaineid.
NÄIDUSTUSED: Terbinafiinil on lai seentevastane toimespekter. Suu kaudu manustamisel koguneb ravim nahas, juustes ja küüntes kontsentratsioonis, mis omab seentevastast toimet. Kasutatakse sõrme- ja varbaküünte seeninfektsioonide raviks; jalgade, keha ja kubemepiirkonna tinea infektsiooni, juustega kaetud peanaha ja juuste tinea infektsiooni, samuti naha pärmseente infektsiooni korral.
VASTUNÄIDUSTUSED: Allergia terbinafiini või tablettide teiste koostisainete suhtes.
ETTEVAATUST: Kui esineb maksa- või neeruhaigus, võib arst määrata väiksema annuse LAMISIL tablette, kui tavaliselt on soovitatud.
RASEDUS JA IMETAMINE: Kuna LAMISIL tablettide ohutusest raseduse ajal on vähe kliinilisi kogemusi, ei tohi rasedad naised LAMISIL tablette kasutada. Kui rasestutakse LAMISIL tablettide kasutamise ajal, katkestada ravi ja pöörduda arsti poole. LAMISIL tablettide toimeaine terbinafiin eritub rinnapiima, seega ei tohi rinnaga last toita.
ANNUSTAMINE: * Täiskasvanud: 250 mg ööpäevas. * Lapsed: Alla 2-aastaste laste ravi kohta andmed puuduvad (tavaliselt kehakaaluga alla 12 kg). Lapsed alla 20 kg kehakaaluga 62,5 mg üks kord päevas (pool 125 mg tabletist). Lapsed kehakaaluga 20 kuni 40 kg 125 mg üks kord päevas (üks 125 mg tablett). Lapsed kehakaaluga üle 40 kg 250 mg ööpäevas (kaks 125 mg tabletti).
LAMISIL tablette võib võtta sõltumata söögi ajast. Tavaliselt on ravi kestus järgmine: * Nahainfektsioonid: Jala tinea infektsioonide (atleedi jalg) korral 2 kuni 6 nädalat. Keha tinea ja pärmseente infektsiooni korral 2 kuni 4 nädalat. * Juuste ja juustega kaetud peanaha infektsioonid 4 nädalat. * Küünte infektsioonid enamjaolt 6 nädalat kuni 3 kuud. Suure varba seeninfektsiooni korral võib osutuda vajalikuks 6 kuud või pikem ravi.
Kui üks manustamiskord on vahele jäänud, võtta tablett kohe kui see meenub. Mitte võtta ununenud annust juhul, kui järgmise manustamiskorrani on jäänud 4 tundi. Sel juhul jätta ununenud annus vahele ja võtta järgmine annus ettenähtud ajal.
KÕRVALTOIMED: Võivad tekkida iiveldus, kerge kõhuvalu, kõrvetised, isutus, kõhulahtisus, täiskõhutunne, nahalööbed, ajutine maitsetundlikkuse muutus või kadumine, mis taastub mõned nädalad pärast ravi katkestamist. Üksikjuhtudel võivad LAMISIL tabletid põhjustada maksafunktsiooni häireid, raskeid nahareaktsioone ja mõnede vererakkude arvu vähenemist.
SÄILITAMINE: Säilitada originaalpakendis otsese valguse eest kaitstult.
PAKEND: 125 mg tabletid, 28 tk; 250 mg tabletid, 14 tk või 28 tk pakendis.
TOOTJA: SANDOZ PHARMA
Info - Novartis.
Küsi apteekrilt