KLIOGEST TBL 1MG+2MG N28

Retseptiravim

13,16 €


Piirhind €13.16

Haigekassa 50% soodustusega €7.83

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Norethisteronum Estradiolum
Toimeaine kogus
1 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N28

KLIOGEST TBL N28
KOOSTIS: Iga Kliogest tablett sisaldab 2mg östradiooli (hemihüdraadina) ja 1 mg norethisteroonatsetaati. Tabletil on markeering "Novo 281". Koostisained: laktoosmonohüdraat, maisitärklis, zelatiin, talk, magneesiumstearaat, metüülhüdroksüpropüültselluloos ja triatsetiin. Iga Kliogest'i kalenderkettaga pakend sisaldab 28 valget tabletti.
OMADUSED: Kliogest on hormoonpreparaat, mis sisaldab loodusliku inimöstrogeeniga identset östradiooli ja progestogeeni sobivas vahekorras ning on mõeldud menopausiga seonduvate sümptomite kergendamiseks. Kliogesti manustamisel ei esine menstruatsiooni ja teda on vaja võtta iga päev. Kliogesti manustava naise loomulikust menstruatsioonist peab olema möödunud vähemalt üks aasta.
NÄIDUSTUSED: *Kliogesti soovitatakse menopausijärgsel perioodil naistele, kes ei soovi menstruatsioone, aga vajavad leevendust menopausi vaevustele. Menopaus - menstruatsiooni lõplik lakkamine - toimub tavaliselt 45. ja 55. eluaasta vahel. Selle aja jooksul lõpetab organism järk-järgult kahe suguhormooni - östrogeeni ja progesterooni - sekretsiooni. Menstruatsioonid muutuvad ebaregulaarseks, kuni lõpuks lakkavad täielikult. Hormoonide taseme langedes tekivad naistel sageli mitmesugused vaevused, nagu kuumad hood, öine higistamine, unetus, tupe kuivus, peavalu, tujukus, kontsentratsioonivõime langus või energia vähenemine. Kliogest aitab leevendada menopausiga kaasnevaid vaevusi ilma, et kutsuks esile menstruatsiooni.
*Kliogest on näidustatud ka osteoporoosi vältimiseks. Osteoporoos on luu mineraalainete vähenemine, mis põhjustab luukoe nõrgenemist või isegi luumurde. Kõige sagedamini haaratud piirkondadeks on randme- ja puusaluud ja/või selgroolülid. Östrogeenitaseme langus menopausi ajal ja pärast seda suurendab luu mineraalainete kadu. Paljud uuringud näitavad, et asendades organismi östrogeeni, saab aeglustada või pärssida luu mineraalainete vähenemist ja pidurdada osteoporoosi kujunemist enne, kui see põhjustab luumurde.
VASTUNÄIDUSTUSED: Kliogest'i ei tohi võtta, kui: *patsient on rase või kahtlustab seda; *patsiendil esineb või kahtlustatakse rinna- või emakaepiteelivähki; *patsiendil on kunagi olnud rinnavähk; *patsient põeb ainevahetushaigust porfüüriat; *patsient on allergiline ravimi mõne komponendi suhtes.
TÄHALAPANU: Patsiendi huvides peaks arst enne Kliogest-ravi alustamist ta põhjalikult läbi vaatama, pöörates sealjuures tähelepanu perekonna meditsiinilisele taustale. Ravile eelnev ja hilisem regulaarne kontroll peaks sisaldama üldist günekoloogilist läbivaatust, vererõhu mõõtmist, rindade ja kõhu läbivaatust. Pidada silmas, et olemasolevad emakafibroidid võivad östrogeenravi käigus suureneda ning endometrioosisümptomid ägeneda. Arst peaks teadma, kui: *patsient põeb ägedat või kroonilist maksahaigust, või on seda põdenud, mistõttu maksa funktsiooniproovid ei ole normaliseerunud; *patsiendil on või on olnud veenitrombe, mis on seotud östrogeeni manustamisega (N: suukaudsed rasestumisvastased vahendid); *patsiendil on tekkinud ebaselge põhjusega vereeritus tupest.
Kui patsient on võtnud varem ainult östrogeeni, peaks arst enne Kliogest-ravi alustamist patsiendi läbi vaatama, uurimaks emakaepiteeli ülestimulatsiooni võimalust.
KOOSTOIMED: Ilma arsti ettekirjutuseta ei tohi koos Kliogest'iga võtta teisi östrogeeni sisaldavaid ravimeid. Hoiatada arsti, kui patsient tarvitab antidepressante, epilepsi- või tuberkuloosiravimeid või planeerib seda teha. Kui patsient ravib samal ajal kõrgvererõhutõbe või on põdenud migreeni, diabeeti, epilepsiat, astmat või mõnda südamehaigust, siis peab Kliogest-ravi teostama regulaarse arsti järelvalve all.
NB! *Kas Kliogest on rasestumisvastane vahend? Kliogest'i määratakse vaid menopausi läbinud naistele, kellel on olnud viimane menstruatsioon. Sellisel juhul naine ei rasestu.
*Vähirisk? On väljendatud muret võimaliku rinnavähiohu üle östrogeenravi saavate naiste hulgas. Ehkki paljud uuringud pole täheldanud rinnavähki haigestumuse tõusu östrogeeniga ravitud naiste hulgas, on mõned uuringud siiski näidanud haigusjuhtude vähest sagenemist pikaajalise ravi (N: 10 aastat või enam) puhul. Mitme tuhane naise uuringud ei ole näidanud suremuse tõusu rinnavähi tõttu östrogeeniga ravitud naiste hulgas.
ANNUSTAMINE: Kliogest sisaldab östrogeeni ja progestogeeni. *Tablette manustatakse suu kaudu 1 kord päevas, regulaarselt iga päev. Kliogest'i manustamist võib alustada ükskõik millisel sobival päeval. Kliogest'i tabletid on mugavas kalenderkettaga pakendis, mis aitab võtta tablette regulaarselt. Võtta 1 tablett päevas, soovitavalt iga päev samal kellaajal, kuni 28 tabletti on võetud. Neelata tablett alla klaasi veega. Tänu kalenderpakendile on teada, kas ettenähtud tablett on juba võetud või mitte. Kohe pärast ühe pakendi tühjakssaamist alustada uue pakendiga, järgides juhiseid. *Kui patsient unustab tableti võtta tavalisel ajal, võtta see esimesel võimalusel. Kui ununenud tabletti ei võetud enne tavalist aega järgmisel päeval, siis visata see minema ja jätkata ravi nagu tavaliselt. Kliogest'i manustamise esimese paari kuu jooksul võib esineda määrmine või ebaregulaarne vereeritus. See on tavaliselt ajutine nähuts, vereerituse jätkudes konsulteerida arstiga. Kliogest-ravi võib lõpetada igal ajal, tihti järgneb sellele menstruatsioon.
*Ravikuuri kestus? Tavaliselt ei määra arst Kliogest'i kauemaks kui üheks aastaks korraga, sest regulaarne günekoloogiline läbivaatus ja rindade arstlik kontroll on oluline. Paluda arsti määrata täpsed konsultatsiooniajad. Kui patsient soovib mingil põhjusel lõpetada Kliogest'i manustmist, siis peab ta enne nõu pidama arstiga.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses peab organism kohanema uue hormonaalse tasandiga. Võib mööduda mõni aeg, enne kui menstruatsioonid lõpevad. Põhilised Kliogest'i kõrvalmõjud on ravi esimese paari kuu jooksul esineda võiv määrimine ja/või vereeritus. Mõned naised on täheldanud rindade valulikkust. Kui need nähud jätkuvad, siis konsulteerida oma arstiga. Võib esineda iiveldus, peavalu ja tursed. On andmeid nahaääritusest, migreenist, astmast ja sapikividest. Mainitud kõrvalnähud on üldiselt ajutised ja kaovad peagi. Kui nad siiski jäävad püsima või on liiga ebamugavad, pidada arstiga nõu. On andmeid ka rinnavähi ja venitrombide tekkest ning maksafunktsioonide muutustest.
*Ravi lõpetamine? Pöörduda otsekohe arsti poole, kui tekib mõni järgmistest nähtudest: veenitromboos, veenipõletik (flebiit), naha ja silmade kollasus, äkiline migreenilaadne peavalu, ootamatu nägemishäire, märgatav vererõhu tõus, teadaolev või arvatav rasedus. Tõenäoliselt käsib arst Kliogest'i tarvitamise lõpetada.
SÄILITAMINE: Kuivas kohas, valguse eest kaitstult temperatuuril kuni 25°C. Mitte lasta külmuda.
TOOTJA: NOVO NORDISK
Info - originaal.
Küsi apteekrilt