KLACID SR 500MG MODIF TBL 500MG N5

Retseptiravim

4,75 €


Piirhind €2.3

Haigekassa 50% soodustusega €4.75

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Clarithromycinum
Toimeaine kogus
500 MG
Ravimivorm / pakend
MODIF TBL
Kogus pakendis
N5

KLACID SR TBL 500MG N5
KOOSTIS: KLACID SR tabletid on modifitseeritud toimeaine vabanemisega tabletid, mis tähendab seda, et aktiivne toimeaine vabaneb tabletist aeglaselt, nii et ravimit tuleb võtta ainult üks kord päevas.
Iga KLACID SR tablett sisaldab aktiivse toimeainena 500mg klaritomütsiini. Abiained: anhüdroosne sidrunhape pH-ga kohanemiseks, naatriumalginaat, naatrium-kaltsium-alginaat, laktoos, providoon K30, talk, stearhape, magneesiumstearaat, metüülhüdroksüpropüültselluloos 6, polüetüleenglükool, titaandioksiid, kollane värv E104, alumiinium ja sorbiit.
OMADUSED: KLACID SR on antibiootikum, mis kuulub makroliidide gruppi. Antibiootikumid peatavad bakterite (parasiitide) kasvu, mis põhjustavad infektsioone.
NÄIDUSTUSED: KLACID SR tablette kasutatakse klaritromütsiinile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud infektsioonide raviks: --- Ülemiste ja alumiste hingamisteede infektsioonid; --- kurgu ja nina-/kõrvakoobaste infektsioonid; --- naha ja pehmete kudede infektsioonid.
VASTUNÄIDUSTUSED: Mitte võtta KLACID SR tablette, kui esineb allergia klaritromütsiinile või teiste makroliidide hulka kuuluvate antibiootikumide suhtes nagu näiteks erütromütsiin ja atsitromütsiin.
Mitte võtta ergotamiini või dihüdroergotamiini tablettte ega kasutada ergotamiini inhalaatoreid migreeni raviks ajal, kui tarvitatakse KLACID SR tablette.
Mitte võtta terfenadiini või astemizooli (laialdaselt kasutatava heinanohu või allergia raviks) ega tsisapriidi või pimoziidi tablette ajal, kui kasutatakse KLACID SR tablette, kuna nende ravi võib mõnikord põhjustada tõsiseid südame rütmihäireid. Konsulteerida arstiga, et saada nõu alternatiivsete ravimite kasutamise suhtes.
Samuti konsulteerida arstiga juhul, kui esineb probleeme maksa või neerudega või kui patsiendil tekib KLACID SR kuuri ajal või hiljem raske või kaua kestev kõhulahtisus.
RASEDUS JA IMETAMINE: Mitte tarvitada, kuna KLACID SR tablettide ohutus raseduse ja imetamise ajal pole teada.
KOOSTOIMED: Konsulteerida arstiga, kui patsient tarvitab mõnda järgmistest ravimitest: digoksiin (südameravim), warfariin (verevedeldaja), ergotamiin või dihüdroergotamiin (migreeni puhul), karbamazepiin või fenütoiin (epilepsia ravimid), teofülliin (kergendab hingamist), terfenadiin või astemizool (heinanohu või allergia vastu), triazolaam või midazolaam (rahustid), disopüramiid (südameravim), lovastatiin (kõrge kolesterooli vastu), tsisapriid (maovaevuste vastu) tsüklosporiin, pimoziid või zidovudiin.
KLACID SR ei oma koostoimet suukaudsete rasestumisvastaste vahenditega.
ANNUSTAMINE: Arst võib anda 1 tableti, et patsient saaks alustada ravi otsekohe. See üks tablett ei ole veel täielik ravikuur.
KLACID SR tuleb sisse võtta koos toiduga ning tervelt alla neelata. Tabletti ei tohi katki närida.
Tavaline KLACID SR annus täiskasvanutele ja üle 12-aasta vanustele lastele on 500mg (1 tablet) üks kord ööpäevas kuue kuni neljateistkümne päeva jooksul.Arst võib infektsiooni puhul annust suurendada kahe tabletini (1000mg) ööpäevas.
Need tabletid pole sobivad alla 12-aastastele lastele, sest sellistel juhtudel eelistatakse üldjuhul vedelaid ravimvorme.
Enesetunde paranedes mitte ravi katkestada. On oluline võtta tablette ettekirjutatud aja, vastasel korral võib haigus ägeneda.
Kui üks manustamiskord on ununenud, võtta tablett niipea kui meenub. Mitte võtta päevas ettekirjutatust rohkem tablette.
ÜLEANNUSTAMINE: Üleannustamine kutsub tõenäoliselt esile oksendamise ja kõhuvalu ning on võimalik, et tekib allergiline reaktsioon.
KÕRVALTOIMED: KLACID SR võib mõnikord põhjustada selliseid seedetrakti probleeme nagu halb enesetunne, oksendamine, kõhuvalu või kõhulahtisus. Samuti on teada peavalu esinemisest.
KLACID SR ravikuuri ajal antud vereanalüüs võib näidata maksa ensüümide väärtuste kõrgenemist. See normaliseerub tavaliselt iseenesest ja tõenäoliselt ei teki haigel mingeid sümptomeid. Siiski võib KLACID SR harva põhjustada naha kollasust ja teisi maksakahjustusi, mis võivad ekstreemselt harvades olukordades olla tõsised või isegi fataalsed. Kui patsient tunneb end halvasti või tema nahk ja/või silmad muutuvad kollaseks, konsulteerida viivitamatult arstiga.
KLACID SR tarvitamise ajal on esinenud allergilisi reaktsioone, ka. nahalööbed. Väga harvadel juhtudel võivad esineda hingamisraskus, teadvuse kaotus ning näo ja kõri turse, mis võivad vajada vältimatut abi. Allergilised lööbed võivad varieeruda oma raskuselt kergetest sügelevatest nahalöövetest väga harva esineva tunduvalt tõsisema seisundini, mida kutsutakse Stevens-Johnsoni sündroomiks ja mis võib põhjustada haavandeid suus, huultel ja nahal.
Mõnedel patsientidel on tekkinud imelik maitse suus või muutusi maitsemeeles. Nende nähtude tõttu ei peaks ravi katkestama. On samuti andmeid, et KLACID SR võib põhjustada keele turset, keele värvi muutusi, valulikkust suus ja suuõõne kandidoosi. Hammaste värvuse muutus, mis on tavaliselt kõrvaldatav professionaalse hammaste puhastamisega.
On ka mõningaid andmeid pearingluse, unehäirete, hallutsinatsioonide (mitteeksisteerivate asjade nägemine), halbade unenägude, segasus- ja paanikaseisundite kohta. Need mõjud on tavaliselt lühikesed ja kaovad peagi.
Väga harva on teatatud meeleolu- ja käitumishäiretest, mis rasketel juhtumitel on nõudnud haiglaravi.
On andmeid kuulmise kaotusest klaritromütsiini tagajärjel, mis on ajutise iseloomuga ja tavaliselt peale ravi lõpetamist pöörduv.
SÄILITAMINE: Valguse eest kaitstult, temperatuuril 15...30°C.
PAKEND: KLACID SR tabletid on saadaval blisterpakendis, mis sisaldavad viis ja seitse tabletti.
TOOTJA: ABBOT LABORATORIES Ltd.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt