GYNO-PEVARYL VAGINAALSUPOSIIT 150MG N3

Retseptiravim

3,82 €


Piirhind €3.83

Haigekassa 50% soodustusega €3.16

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Econazolum
Toimeaine kogus
150 MG
Ravimivorm / pakend
VAGINAALSUPOSIIT
Kogus pakendis
N3

GYNO-PEVARYL VAG. SUPP 150MG N3
Antimükootiline preparaat genitaalmükooside lokaalseks raviks.
KOOSTIS: Toimeaine: ekonasoolnitraat. Vaginaalsuposiit sisaldab 150 mg ekonasoolnitraati.
OMADUSED/TOIMEMEHHANISM: GYNO-PEVARYL sisaldab ekonasooli, mis on seentevastase toimega imidasooli derivaat. Ekonasool on efektiivne inimesel esinevate patogeensete seente ja grampositiivsete bakterite vastu.
Toimespekter: ekonasoolil on tõestatud toime järgmiste patogeensete vulvovaginaalsete seente vastu: Candida albicans, Candida (Torulopsis) glabrata, Candida tropicalis, Candida parapsilosis, Candida pseudotropicalis, Candida crusei, Candida stellatoidea, Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes.
Toimemehhanism: ekonasool seondub valikuliselt seente tsütokroom P-450-ga ning pärsib ergosterooli biosünteesi, mis häirib rakuseina sünteesi.
Resistentsus: resistentseid tüvesid esineb harva. Resistentsete tüvede hulga suurenemist täheldatud ei ole.
FARMAKOKINEETIKA: Süsteemne imendumine pärast korduvat manustamist tervele tupelimaskestale on minimaalne (umbes 1 %). Puuduvad andmed imendumise kohta läbi põletikulise tupelimaskesta.
NÄIDUSTUSED: GYNO-PEVARYL on näidustatud ekonasoolile tundlike seente poolt põhjustatud genitaalmükooside raviks.
Vulvovaginaalsed mükoosid, balanitis mycotica.
ANNUSTAMINE JA MANUSTAMINE: Tavaline annustamine: Vaginaalne ravi preparaadiga GYNO-PEVARYL 50: Sügavale tuppe viiakse üks 50 mg vaginaalsuposiit (soovitavalt lamavas asendis) 6-15 järjestikusel õhtul enne magamaheitmist.
Ravi tuleb jätkata ka siis, kui subjektiivsed sümptomid (sügelus, voolus) on taandunud, vastasel korral tuleb arvestada haiguse taastumise võimalusega. Vaginaalsuposiit tuleb viia sügavale tuppe.
Partneri ravimine (Balanitis mycotica): 1-2 nädala vältel tuleb peenisepead ja eesnahka pesta üks kord päevas sooja veega ja kanda vastavasse piirkonda õhuke kiht GYNO-PEVARYL kreemi.
Vaginaalne ravi preparaadiga GYNO-PEVARYL 150, 3-päevane ravikuur: Vaginaalsuposiit viiakse sügavale tuppe (soovitavalt lamavas annuses) 3-l järjestikusel õhtul.
Kreem (saadaval ainult GYNO-PEVARYL Combipack'is) on ette nähtud kasutamiseks vulva piirkonnas ja partneri raviks. Ravitavat piirkonda pesta üks kord päevas sooja veega ja kanda sinna õhuke kiht kreemi.
Raviks tuleb ära kasutada kogu tuubi sisu.
VASTUNÄIDUSTUSED: GYNO-PEVARYL on vastunäidustatud ülitundlikkuse korral imidasooli derivaatide suhtes.
Ettevaatusabinõud: Ravi käigus tekkivad lokaalsed ärritusnähud viitavad ravimi sobimatusele. Ülitundlikkusnähtude ilmnemisel tuleb ravi GYNO-PEVARYL'iga ära jätta. Retsidiivide vältimiseks tuleb ravida ka ekstravaginaalset piirkonda ja partnerit.
Pikemaajalise kasutamise korral on võimalik resistentsete seente ja bakterite vohamine. Superinfektsioonide tekkimisel tuleb ravi GYNO-PEVARYL'iga katkestada ja alustada mõne muu sobiva ravimi kasutamist.
RASEDUS JA IMETAMINE: Rasedus - klass C.
Loomkatsetes on ilmnenud ekonasooli teratogeenne ja embrüotoksiline toime, kui seda manustatakse suu kaudu (inimesel kasutatavast dermaalsest annusest 10-40 korda suuremate annuste kasutamisel). Vaginaalne manustamine inimesel ei põhjustanud ebasoodsat toimet fertiilsusele.
Nimetatud põhjustel tohib ekonasooli raseduse esimesel trimestril kasutada ainult juhul, kui soovitav kasu ületab võimaliku ohu lootele. Sama kehtib ka imetamise kohta.
KÕRVALTOIMED: Harva võib tekkida mööduv põletustunne ja sügelus, mis kaovad ravi käigus.
Üksikjuhtudel on kirjeldatud nahareaktsioone (nõgestõbi, nahalööve).
KOOSTOIMED: Samaaegset kondoomide ja GYNO-PEVARYL'i kasutamist tuleb vältida, kuna see võib vähendada kondoomide vastupidavust. Väheneb GYNO-PEVARYL'i ravitoime.
LISAINFORMATSIOON: GYNO-PEVARYLei määri aluspesu.
Kui seeninfektsioon on alguse saanud välissuguelunditelt, soovitatakse kasutada kombineeritud preparaati (ekonasool + triamtsinoloonatsetoniid) kaks korda ööpäevas kuni tervenemiseni. Retsidiivide vältimiseks soovitatakse ravida ka partnerit, kasutades selleks GYNO-PEVARYL kreemi.
Patsiendil soovitatakse kord päevas vahetada aluspesu ja käterätte.
PAKEND: GYNO-PEVARYL 150
Vaginaalsuposiidid: 3tk pakendis
TOOTJA: CILAG LTD
Info - originaal.
02,.07.02
Küsi apteekrilt