FLIXONASE AQUEOUS NINASPREI 50MCG/D 120D

Retseptiravim

8,80 €


Piirhind €8.8

Haigekassa 50% soodustusega €5.65

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Fluticasonum
Toimeaine kogus
50 MCG/D
Ravimivorm / pakend
NINASPREI
Kogus pakendis
120D

FLIXONASE NASAL SPRAY 50MCG/D 120D
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Ninasprei sisaldab flutikasoonpropionaadi 0,05% vesilahust, mis on mõeldud lokaalseks manustamiseks nina limaskestale annustatult pihusti abil. Üks annus sisaldab 50 µg flutikasoonpropionaati.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: FLIXONASE’i kasutatakse hooajalise allergilise nohu, sealhulgas heinapalaviku ja aastaringse nohu profülaktikaks ja raviks. Flutikasoondipropionaadil on tugev põletikuvastane toime, kuid lokaalsel manustamisel nina limaskestale ei kaasne märgatavat süsteemset toimet.
NÄIDUSTUSED: Allergilise ja vasomotoorse riniidi profülaktika.
ANNUSTAMINE: FLIXONASE on ette-nähtud ainult ninasiseseks kasutamiseks.
Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 2 annust kummassegi ninasõõrmesse 1 kord ööpäevas, eelistatavalt hommikuti. Mõnel juhul on vaja manustada 2 annust kummassegi ninasõõrmesse 2 korda ööpäevas. Päevane maksimaalannus ei tohi ületada 4 annust ühte ninasõõrmesse.
Vanurid: võib manustada täiskasvanute tavalisi annuseid.
Alla 12-aastased lapsed: 4...11-aastaste laste hooajalise allergilise nohu profülaktikaks ja raviks üks annus kummassegi ninasõõrmesse 1 kord ööpäevas. Maksimaalne annus võib olla 2 annust kummassegi ninasõõrmesse. Laste aastaringse nohu profülaktika ja ravi kohta kliinilised andmed puuduvad.
Püsiva ravitoime saavutamiseks on vajalik FLIXONASE regulaarne kasutamine. Patsiendile tuleb selgitada, et ravimi maksimaalne toime võib saabuda alles 3...4 päeva pärast.
TÄHELEPANU! Lokaalseid ninainfektsioone tuleb ravida vastavalt vajadusele, kuid see ei ole vastunäidustuseks raviks FLIXONASE’ga.
Patsientide üleviimisel ravikuurilt süsteemsete glükokortiko-steroididega FLIXONASE ninaspreile tuleb olla ettevaatlik, kui on alust arvata, et patsiendi neerupealiste funktsioon on kahjustatud. Eriti rohkete suveallergeenide esinemise korral võib osutuda vajalikuks lisaravi.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus ravimi mõne komponendi suhtes.
RASEDUS JA IMETAMINE: Piisav tõestus kasutamise turvalisusest raseduse ja imetamise ajal puudub. Tuleb kaaluda ravist loodetava kasu ja võimaliku ohu vahekorda.
KÕRVALTOIMED: Tõsisemaid kõrvaltoimeid ei ole täheldatud.
Nagu ka teiste ninasiseste glükokortikosteroidide tarvitamisel, on harva täheldatud kuivust ning ärritust ninas ja neelus, ebameeldivat maitset ja lõhna ning ninaverejooksu.
Glükokortikosteroidide ninasisese manustamise tagajärjel on üliharva tekkinud ninavaheseina perforatsiooni, tavaliselt patsientidel, kellele on tehtud ninaoperatsioon.
Harva on esinenud ülitundlikkusreaktsioone.
ÜLEANNUSTAMINE: Puuduvad andmed ägeda või kroonilise üleannustamise kohta.
2 mg flutikasoonpropionaadi manustamine vabatahtlikele tervetele inimestele 2 korda ööpäevas 7 päeva jooksul, ei avaldanud mingit mõju hüpotaalamus-hüpofüüs-adrenaalfunktsioonile. Glüko-kortikosteroidi suurte annuste pikaajaline inhaleerimine või suu kaudu manustamine võib kaasa tuua selle süsteemi pärssimise.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Temperatuuril alla 30*C, 2 aastat.
PAKEND: Ninasprei 0,05%, 120 annust pudelis (15 g).
TOOTJA: GLAXO WELLCOME
Info - originaal.
Küsi apteekrilt