FERRUM LEK SIIRUP 50MG/5ML 100ML

Retseptiravim

4,22 €


Piirhind €4.22

Haigekassa 50% soodustusega -

Haigekassa 75% soodustusega €2.93

Haigekassa 90% soodustusega €2.67

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Ferric oxide (polümaltooskompleks)
Toimeaine kogus
50 MG
Ravimivorm / pakend
SIIRUP
Kogus pakendis
100ML

Ferrum Lek® närimistabletid 100 mg
Ferrum Lek® siirup 50 mg/5 ml

Raudpolümaltoos

Ravimvorm ja toimeaine sisaldus.
Üks närimistablett sisaldab 100 mg rauda raud(III)hüdroksiid-polümaltoos-kompleksina.
1 ml siirupit sisaldab 10 mg rauda raud(III)hüdroksiid-polümaltoos-kompleksina.
Abiained:
Närimistablett: Dekstraadid, polüetüleenglükool 6000, talk, aspartaam ja šokolaadiessents.
Siirup: Sahharoos, 70% sorbitoolilahus, metüülparahüdroksübensoaat, propüülparahüdroksübensoaat, 96% etüülalkohol, kooreessents, puhastatud vesi.

Omadused.
Ferrum Lek'i närimistabletid ja siirup on näidustatud erinevate põhjustega rauavaegusseisundite raviks ja profülaktikaks. Üks tablett ööpäevas manustatuna tagab organismile 100 mg rauda. Kuna raud Ferrum Lek'i preparaatides on mitteioniseeritud kujul, siis ei põhjusta ta kõrvaltoimeid, nt seedetrakti limaskesta ärritust, hammaste värvuse muutust, metallimaitset suus, samuti ei vähene ravimi imendumine samaaegsel manustamisel toidu või fenoolrühmi sisaldavate ainetega (nt tetratsükliinid).
Kuna Ferrum Lek on hästi talutav, on suu kaudu manustatavate ravimvormide kasutamine ohutu. Suu kaudu manustatava raud-polümaltoos-kompleksi üleannustamise korral rauamürgistuse tõenäosus praktiliselt puudub.
Toimeaine kasutatakse kiiresti hemoglobiini ja müoglobiini sünteesiks ning organismi rauavarude taastamiseks, mille tulemusena raua defitsiidi kliinilised tunnused kaovad.

Näidustused.
Rauavaegusaneemia (kehvveresuse) ravi.

Rasedus ja imetamine
Pikaajalised kogemused rauapreparaatide kasutamisest raseduse ja rinnaga toitmise ajal ei ole tõestanud raua toksilisi, kantserogeenseid või väärarenguid tekitavaid toimeid lootele ja imikule. Seetõttu võivad raua defitsiidiga rasedad ning imetavad emad kasutada Ferrum Lek'i närimistablette ja siirupit.

Hoiatused.
Ferrum Lek'i preparaatide ja teiste suu kaudu manustatavate rauapreparaatide kasutamisel võib väljaheide värvuda tumeroheliseks kuni mustaks.
Alla 6-aastaste laste ravis tuleks eelistada Ferrum Lek'i siirupit.
Ferrum Lek'i ei ole soovitatav kasutada diabeedihaigetel.
Hoidke ravimit lastele kättesaamatus kohas.

Vastunäidustused.
FERRUM LEKi närimistabletid on vastunäidustatud patsientidele, kellel esineb ülitundlikkus preparaadi mõne komponendi suhtes või raua ülekülluse (näiteks hemokromatoosi, kroonilise hemolüüsi) puhul, raua omastamise häirete (aneemia seatinamürgistusest ja sideroakrestiline aneemia) ning talasseemia puhul. Ravimit ei soovitata ka patsientidele, kellel esineb kroonilisest põletikust või kasvajast põhjustatud aneemia, samuti nefrogeense, foolhappe või vitamiin B12 puudulikkusest tingitud aneemia.

Annustamine.
Närimistabletid.
Tavaline annus täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele on üks Ferrum Lek närimistablett (100 mg rauda) ööpäevas. Patsient võib tableti manustada igal ajal päeva jooksul, sõltumata söögikordadest.
Raske raua defitsiidi korral on soovitatav annustamisskeem üks närimistablett kaks korda ööpäevas, manustatuna vastavalt arsti antud juhisele, sõltumata söögikordadest
6…12-aastastele lastele maksimaalselt üks närimistablett päevas.Siirup.
Tavaline annus täiskasvanutele ja üle 12-aastastele lastele on üks teelusikatäis Ferrum Lek'i siirupit kaks korda ööpäevas enne sööki.
Raske raua defitsiidi korral on soovitatav annustada üks teelusikatäis siirupit kolm korda ööpäevas enne sööki.
Alla 12-aastastele lastele on soovitatav raua annus 3 mg/kg ööpäevas. Väikestel lastel alustatakse ravi siirupiga annuses 10 tilka ööpäevas. Annust suurendatakse järk-järgult kuni üks teelusikatäis siirupit. Üks teelusikatäis sisaldab 100 tilka.
Ferrum Lek'i siirupit võib segada puuvilja- või mõne teise mahlaga.

Kui patsient ei saa mingil põhjusel kasutada Ferrum Lek'i suu kaudu manustatavaid ravimvorme, tuleks manustada süstitavaid rauapreparaate.

Kõrvaltoimed.
Harva on FERRUM LEKi närimistablettide ja siirupi kasutamisel esinenud seedetrakti kaebusi: täiskõhutunnet, ebamugavustunnet ülakõhus, kõhukinnisust ja kõhulahtisust. On esinenud ka pearinglust.

Koostoimed.
Kuna raud on seotud mitteioonsesse raud(III)hüdroksiid-polümaltoos-kompleksi ei moodusta ta erinevalt raud(II)-sooladest toidu koostisosade (näiteks fütiini, oksalaatide ja tanniiniga) ja teiste ravimitega (tetratsükliinide ja antatsiididega) lahustumatuid kelaate ning seetõttu ei vähene ka toimeaine imendumine.

Säilitamine ja kõlblikkusaeg.
Hoida temperatuuril kuni 25°C.
Hoidke ravimit lastele kättesaamatus kohas.
Miite kasutada pärast pakendile märgitud kõlblikkusaja lõppu.

Retseptiravim

Pakend.
Närimistabletid, 30 tk karbis.
Siirup, 100 ml ja 150 ml pudelis.

Tootja/müügiloa hoidja.
Lek
Pharmaceutical and Chemical Company d.d.
Verovshkova 57
Ljubljana, Sloveenia

Infoleht kaasajastatud.
Juulis 1995 a.

Infoleht kooskõlastatud Ravimiametis.
Juulis 2001 a.


Info - 15.02.02 tootja esindajalt
Küsi apteekrilt