ESTROFEM TBL 2MG N28

Retseptiravim

9,74 €

0,35 €/tk


Piirhind €9.74

Haigekassa 50% soodustusega €6.12

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Estradiolum
Toimeaine kogus
2 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N28

ESTROFEM TBL 2MG N28
KOOSTIS: 1tablett sisaldab 2mg östradiooli (hemihüdraadina). Tabletil on markeering "NOVO 280". Värvained: indigotiin E132 ja titaandioksiid E171. Teised koostisained: laktoosmonohüdraat, maisitärklis, zelatiin, talk, magneesiumstearaat ja metüülhüdroksüpropüültselluloos. Estrofem'i kalenderkettaga pakend sisaldab 28 sinist tabletti.
OMADUSED: Estrofem on hormoonpreparaat, mis sisaldab loodusliku inimöstrogeeniga identset östradiooli, ning on mõeldud naistele, kelle organism ei tooda enam küllaldaselt östrogeeni.
NÄIDUSTUSED: Estrofem'i kasutatakse menopausi nähtude leevendamiseks või kõrvaldamiseks naistel, kellel puudub terviklik emakas. Menopaus - menstruatsiooni lõplik lakkamine - toimub tavaliselt 45. ja 55. eluaasta vahel, kui organism lõpetab kahe suguhormooni, östrogeeni ja progesterooni, tootmise. Kui naisel on emakas eemaldatud, puudub ka menstruatsioon, kuid munasarjade olemasolul jätkub östrogeeni ja progesterooni sekretsioon kuni menopausi saabumiseni. Östrogeenisekretsiooni lõppedes tekivad naistel sageli vaevused, nagu kuumad hood, öine higistamine, unetus, tupe kuivus, ebaregulaarne vereeritus, peavalu, tujukus, kontsentratsioonivõime langus või energia vähenemine. Estrofem asendab organismis puuduvat östrogeeni. Estrofem on näidustatud ka osteoporoosi vältimiseks. Osteoporoos on luu mineraalainete vähenemine, mis põhjustab luukoe nõrgenemist või isegi luumurde. Kõige sagedamini haaratud piirkondadeks on randme- ja puusaluud ja /või selgroolülid. Östrogeenitaseme langus menopausi ajal ja pärast seda suurendab luu mineraalainete kadu. Paljud uuringud näitavad, et asendades organismi östrogeeni, saab aeglustada või pärssida luu mineraalainete vähenemist ja pidurdada osteoporoosi kujunemist, enne kui see põhjustab luumurde. Reeglina soovitatakse Estrofem'i patsiendile, kellel on emakas eemaldatud. Kui arst määrab Estrofem'i patsiendile, kellel on terviklik emakas, lisab ta ravisse tavaliselt ka progesterooni.
VASTUNÄIDUSTUSED: *Kui ollakse rase või kahtlustatakse seda; *esineb või kahtlustatakse rinna- või emakaepiteelivähki; *on kunagi olnud rinnavähk; *põetakse ainevahetushaigust porfüüriat; *ollakse allergiline ravimi mõne komponendi suhtes; *kui on terviklik emakas, peaks arutama arstiga teisi ravivõimalusi, mis sisaldaks nii östrogeeni kui ka progesterooni.
TÄHELEPANU: Patsiendi huvides peaks arst ta enne Estrofem-ravi alustamist põhjalikult läbi vaatama, pöörates tähelepanu ka perekonna meditsiinilisele taustale. Ravile eelnev ja hilisem regulaarne kontroll peaks sisaldama üldist günekoloogilist läbivaatust, vererõhu mõõtmist, rindade ja kõhu läbivaatust. Pidada silmas, et olemasolevad emakafibroidid võivad östrogeenravi käigus suureneda ning endometrioosisümptomid ägeneda. Arst peaks teadma, kui patsient põeb ägedat või kroonilist maksahaigust või on seda põdenud, mistõttu maksafunktsiooniproovid ei ole normaliseerunud; on või on olnud veenitrombe, mis on seotud östrogeeni manustamisega (N: suukaudsed rasestumisvastased vahendid); on tekkinud ebaselge põhjusega vereeritus tupest, Kui emakas on terviklik ja patsient on võtnud varem ainult östrogeeni, peaks arst enne Estrofem-ravi alustamist tegema läbivaatuse uurimaks emakaepiteeli ülestimulatsiooni võimalust.
KOOSTOIMED: Ilma arsti ettekirjutuseta ei tohiks koos Estrofem'iga võtta teisi östrogeeni sisaldavaid ravimeid. Hoiatada arsti, kui tarvitatakse antidepressante, epilepsia- või tuberkuloosiravimeid või plaanitakse seda teha. Kui ravitakse samal ajal kõrgvererõhutõbe või ollakse põdenud migreeni, diabeeti, epilepsiat, astmat või mõnda südamehaigust, siis käia regulaarselt arsti juures.
KAS Estrofem ON RASESTUMISVASTANE VAHEND? Pärast menstruatsioonide lõppemist või emaka eemaldamist ei ole rasestumine võimalik. Kui patsient on veel fertiilses eas või pole kindel, kas menopaus on lõplik, peaks teadma, et Estrofem ei väldi rasestumist.
VÄHIRISK? Uuringud näitavad, et pikaajaline ravi ainult östrogeeniga suurendab emakaepiteelivähki haigestumise riski. Seetõttu määratakse Estrofem'i peamiselt naistele, kel emakas on eemaldatud. Neil ei ole seda tüüpi vähi ohtu, sest emakas puudub. Kui emakas on terviklik võetakse tavaliselt progestogeeni vähemalt 10 päeva iga menstruaaltsükli jooksul. On väljendatud muret võimaliku rinnavähiohu üle östrogeenravi saavate naiste hulgas. Ehkki paljud uuringud pole täheldanud rinnavähki haigestumuse tõusu östrogeeniga ravitud naiste hulgas, on mõned uuringud siiski näidanud haigusjuhtude arvu vähest suurenemist pikaajalise ravi (N: 10 aastat või enam) puhul. Mitme tuhande naise uuringud ei ole näidanud suremuse tõusu rinnavähi tõttu östrogeeniga ravitud naiste hulgas.
ANNUSTAMINE: Estrofem sisaldab ainult östrogeeni. Tablette manustatakse suu kaudu 1 kord päevas, regulaarselt iga päev.
MILLAL ALUSTADA? Kui emakas on terviklik - tõenäoliselt määrab arst lisaks Estrofem'ile ka progestogeenitablette. Kui esineb veel menstruatsioone, siis võetakse esimene tablett viiendal menstruatsioonipäeval. Kui menstruatsioone enam ei ole või nad on ebaregulaarsed, võib ravi alustada ükskõik millisel sobival päeval. Kui emakas on eemaldatud - Estrofem-ravi võib alsutada ükskõik millisel sobival päeval. Puudub vajadus võtta porgestogeenitablette.
KUIDAS KASUTADA KALENDERKETTAGA PAKENDIT: Estrofem'i tabletid on mugavas kalenderkettaga pakendis, mis aitab neid regulaarselt võtta. Võtta 1 tablett päevas, soovitavalt iga päev samal kellaajal, kuni 28 tabletti on võetud. Neelata tablett alla klaasitäie veega. Tänu kalenderpakendile on teada, kas ettenähtud tablett on juba võetud või mitte. Kohe pärast ühe pakendi tühjakssaamist alustada uue pakendiga, järgides juhiseid. Kui unustatakse võtta tablett tavalisel ajal, võtta ta esimesel võimalusel. Kui ei võetud ununenud tabletti enne tavalist aega järgmisel päeval, siis visata see minema ja jätkata ravi nagu tavaliselt. Estrofem-ravi võib lõpetada igal ajal. Kui emakas on terviklik, siis järgneb sellele tavaliselt menstruatsioon.
KUI KAUA TULEKS Estrofem'i TARVITADA? Tavaliselt ei määra arst Estrofem'i kauemaks kui üheks aastaks korraga, sest regulaarne günekoloogiline läbivaatus ja rindade arstlik kontroll on oluline. Kui soovitakse mingil põhjusel lõpetada Estrofem'i manustamise, siis pidada arstiga nõu.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses peab organism kohanema uue hormonaalse tasandiga. See võib põhjustada esimese paari ravikuu jooksul ajutisi kõrvaltoimeid - rindade valulikkus ning (kui emakas on terviklik) määrimine ja/või vereeritus. Kui need nähud ei kao esimese 3 ravikuu möödudes, konsulteerida arstiga. Võib esineda ka iiveldus, peavalu ja tursed. On andmeid nahaärritusest, migreenist, astmast ja sapikividest. Mainitud kõrvalnähud on oma loomult tavaliselt ajutised ja kaovad peagi. Kui nad siiski jäävad püsima või on liiga ebamugavad, pidada nõu arstiga. On täheldatud ka rinnavähki ja veenitrombe.
MILLAL PEAB LÕPETAMA RAVIMI VÕTMISE? Pöörduda otsemaid arsti poole, kui tekib mõni järgmistest nähtudest: veenitromboos, veenipõletik (flebiit), naha ja silmade kollasus, äkiline migreenilaadne peavalu, ootamatu nägemishäire, märgatav vererõhu tõus, teadaolev või arvatav rasedus. Tõenäoliselt käsib arst Estrofem'i kasutamise lõpetada.
SÄILITAMINE: Kuivas, valguse eest kaitstult, temperatuuril 25°C, mitte lasta külmuda.
TOOTJA: NOVO NORDISK
Info - originaal.
Küsi apteekrilt