DRIPTANE TBL 5MG N60

Retseptiravim

6,98 €

0,12 €/tk


Piirhind €6.98

Haigekassa 50% soodustusega €4.74

Haigekassa 75% soodustusega €3.62

Haigekassa 90% soodustusega €2.95

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Oxybutyninum
Toimeaine kogus
5 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N60

DRIPTANE ® 5 mg
Tabletid.
INN. Oxybutyninum. Oksübutüniin.
ATC kood: G04BD04
Ravimvorm ja toimeainete sisaldus. Tablett sisaldab 5mg oksübutüniin-vesinikkloriidi.
Näidustused. Uriini pidamatuse, uriinipakitsuse ja sagedase urineerimise ravi patsientidel, kellel on põie funktsioon ebastabiilne (tingitud idiopaatilisest detruusorlihase ebastabiilsusest või põie neurogeensetest häiretest).
Annustamine. Täiskasvanud: tavaline annus on 1 tablett (5 mg) 2-3 korda ööpäevas. Annust võib vajadusel suurendada või vähendada (maksimaalselt kuni 20 mg ööpäevas).
Eakad patsiendid: kuna neil patsientidel on eliminatsiooni poolväärtusaeg pikenenud,soovitatakse annust 5 mg 2 korda ööpäevas, eriti kui patsient on halvas üldseisundis. Ravi tuleb alustada väiksemate annustega (2,5 mg 2 korda päevas.)
Üle 5-aastased lapsed: põie neurogeensete häirete korral on tavaline annus on 5 mg 2 korda ööpäevas; ravi tuleb alustada väiksemate annustega (2,5 mg 2 korda päevas). Maksimaalne lubatud annus on 5 mg 3 korda ööpäevas.
Alla 5-aastased lapsed: ei soovitata.
Vastunäidustused. Osaline vôi täielik mao-sooletrakti sulgus; põiest väljavoolutee sulgus (obstruktsioon); sooleatoonia; raske haavandiline koliit või toksiline megakoolon; myasthenia gravis; glaukoom; ülitundlikkus oksübutüniini suhtes, kasutamine alla 5-aastastel lastel.
Ettevaatust! DRIPTANE ® -i tuleb ettevaatusega manustada eakatele ja neile patsientidele, kellel esineb autonoomne neuropaatia, maksa- või neeruhaigus. Hüpertüreoidismi, koronaararterite haiguse, kaasasündinud südamerikke, südame rütmihäirete, tahhükardia ja eesnäärme hüpertroofia sümptoomid võivad DRIPTANE ®-i manustamisel süveneda.
Ravimit tuleb erilise ettevaatusega manustada patsientidele, kellel esineb söögitoru lahi song koos refluksösofagiidiga, sest antikoliinergilise toimega ravimid võivad seisundit halvendada.
Liiklusohtlikkus. DRIPTANE® võib põhjustada unisust ja ebaselget nägemist, mida tuleb arvestada ravimi manustamisel patsientidele, kelle töö nõuab vaimset erksust (autojuht, masinate operaator) ning ühtlasi sellest oma patsiente informeerida.
Rasedus ja imetamine. Oksübutüniini ohutust inimestel raseduse ja imetamise ajal ei ole piisavalt uuritud. Loomkatsetes ei ole leitud teratogeenset toimet. Kuna inimestel raseduse ja imetamise ajal kasutamise kohta andmed puuduvad, ei tohi ravimit sellel perioodil kasutada.
Kõrvaltoimed. Kõige sagedamini esinevad kõrvaltoimed on suukuivus, kõhukinnisus, ebaselge nägemine, iiveldus, ebamugavustunne kõhus, näo punetus ja urineerimisraskused. Näo punetust esineb rohkem lastel kui täiskasvanutel.
Nende kõrvaltoimete esinemissagedust saab vähendada annuse vähendamisega või kasutamisega sümptomaatiliselt.
Harvem esinevad järgmised kõrvaltoimed: peavalu, uriinipeetus, pearinglus, unisus, naha kuivus, kõhulahtisus ja südame rütmihäired, allergilised nahareaktsioonid, silmasisese rõhu tõus.
Kui need kõrvaltoimed on tugevad, tuleb ravi katkestada.
Koostoimed. DRIPTANE ®-i manustamisel koos teiste antikoliinergiliste ravimitega võivad tugevneda nende koliinoblokeerivad toimed.
Ettevaatusega tuleb suhtuda DRIPTANE ® -i ja fenotiasiinide, amantadiini, butüürofenoonide,
L-dopa, südameglükosiidide ja tritsükliliste antidepressantide koos manustamisse.
Üleannustamine. Sümptomid: DRIPTANE ®-i üleannustamise korral võivad tekkida kesknärvi-süsteemi häired ( alates rahutusest kuni psühhootilise käitumiseni), samuti vererõhu langus, vereringe puudulikkus, hingamishäired, paralüüs ja kooma.
Ravi: (1) kohene maoloputus ja (2) 1… 2 mg füsostigmiini aeglase veenisüstina, korrata vajadusel kuni maksimaalse annuseni 5 mg. Palavikku ravida sümptomaatiliselt: nt jääkottidega.
Väljendunud rahutuse või erutuse korral võib manustada 10 mg diasepaami veeni.
Tahhükardia korral manustada veeni propranolooli ja uriinipeetuse korral kateteriseerda.
Hingamislihaste paralüüsi korral rakendada kunstlikku hingamist.
Omadused ja farmakokineetika. Oksübutüniin on koliinoblokeeriva toimega aine, millel on otsene silelihaseid lõõgastav toime põie detruusorlihasele. Lisaks omab oksübutüniin ka analgeetilist ja lokaalanesteetilist toimet. Tema silelihaseid lõõgastav toime põhineb muskariiniretseptorite blokeerimisel.
Need omadused kutsuvad esile põie detruusorlihase relaksatsiooni ning patsientidel, kellel on põie funktsioon ebastabiilne, pärsib oksübutüniin põielihaste kontraktsioone ja spasme, suurendab põie mahtu ja vähendab kontraktsioonide sagedust ning sellega vähendab urineerimisvajadust.
Farmakokineetika. Maksimaalne seerumikontsentratsioon saabub 45 minuti jooksul.
Kontsentratsioon plasmas on proportsionaalne manustatud annusega. Plasma eliminatsiooni poolväärtusaeg on vähem kui 2 tundi.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, niiskuse eest kaitstult, 3 aastat.
Ravimpreparaadi tootja: Laboratoires DEBAT (FOURNIER Group), Garches - FRANCE

Info - tootja esindajalt 07.03.02
Küsi apteekrilt