DIANE KAETUD TBL 2MG+0,035MG N21X1

Retseptiravim

6,49 €


Piirhind €6.49

Haigekassa 50% soodustusega €4.49

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Cyproteronum Estrogenum
Toimeaine kogus
2 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N21

DIANE-35 DR N21X1
Preparaat androgenisatsiooninähtude raviks naistel.
KOOSTIS: 1 drazee sisaldab 2 mg tsüproteroonatsetaati ja 0,035mg etinüülöstradiooli. Abiained: laktoos, talk, magneesiumstearaat, maisitärklis, polüvinüülpürrolidoon 25 000 ja 700 000, glütserool 85%, kaktsiumkarbonaat, makrogool 6000, titaanoksiid, sahharoos, raudoksiidhüdraat (E 172), glükoosvaha.
OMADUSED: Diane-35 sisaldab tsüproteroonatsetaati, mis pärsib androgeenide (produtseerib ka naise organism) toimet. See võimaldab ravida haigusi, mille põhjuseks on kas androgenide produktsiooni suurenemine või tundlikkuse tõus nende suhtes. Diane-35 langetab akne ja seborröa tekkes olulist rolli mängivate rasunäärmete aktiivsust, mistõttu 3-4 kuuse ravi järel aknekolded paranevad. Juuste ja naha liigne rasvasus kaob tavaliselt juba varem. Samuti väheneb juuste väljalangemine, mis on sageli seotud seborröaga. Ka fertiilses eas naisi, kellel esineb kerget hirsutismi (eelkõige tugevnenud karvakasv näol), saab Diane-35-ga ravida - tulemust võib oodata alles mitmekuulise ravi järel. Kirjeldatud antiandrogeense toime kõrval on tsüproteroonatsetaadil ka selgelt gestageenne toime. Ainult tsüproteroonatsetaadi tarvitamine võib põhjustada tsüklihäireid, mida välditakse kombineerides tsüproteroonatsetaati etinüülöstradiooliga. Samuti on tsüklihäirete vältimise eelduseks preparaadi eeskirjakohane, reeglipärane tarvitamine. Diane-35 pärsib ovulatsiooni ja hoiab ära rasestumise. Seetõttu pole teiste kontratseptiivsete meetodite kasutamine vajalik.
NÄIDUSTUSED: Androgensõltuvate haiguste ravi naistel. Need haigused on: Akne, eelkõige väljendunud vormid ja vormid, millega kaasneb seborröa, põletik või sõlmeliste moodustiste teke (paapulo - pulstuloosne akne, noodulotsüstiline akne); kergemad hirsutismi vormid; androgenisatsioonialopeetsia. Kui hirsutism on tekkinud lühikese aja eest või viimasel ajal oluliselt tugevnenud, tuleb seda kindlasti arstile öelda, selgitamaks välja haiguse põhjuse.
ANNUSTAMINE: Enne ravi alustamist tuleb viia läbi põhjalik üldarstlik ja günekoloogiline (k.a. rinnanäärmed ja emakakaela äge tsütoloogiline uuring) uuring ja koguda hoolikalt perekonnaanamnees. Kui perekonnaliikmetel on nooremas eas esinenud trombemboolilisi haigusi (süvaveenide tromboos, ajumüokardiinfarkt), tuleb välistada häired hüübimissüsteemis. Välistada tuleb raseduse olemasolu. Ravi käigus on soovitatavad pooleaastase intervalliga kontrollid.
RAVI ALUSTMINE: Oodake kuni järgmise menstruatsiooni alguseni. Drazheede tarvitamist alustage tsükli 1 päeval (vereerituse 1 päev). Esimene tsükkel on veidi lühenenud, kõik järgnevad tsüklid kestavad aga 4 nädalat.
KALENDERPAKENDI KASUTAMINE: drazee võetakse alalt, mis märgistatud vastava nädalapäevaga. Drazee lükatakse läbi alumiiniumpaberi aj neelatakse koos vedelikuga närimata alla. Drazee tarvitamise kellaaeg ei oma tähtsust, küll aga peaksite te edaspidi jääma kord valitud aja juurde, kõige parem kas pärast hommiku- või õhtusööki. 21 PÄEVA JOOKSUL 1 DRAZEE PÄEVAS. Võtke iga päev vastavalt noole suunale pakendist 1 drazee, kuni pakend on ära tarvitatud. Nädalapäevad, kust drazeed on eemaldatud, võimaldavad teil kontrollida, kas olete kõik drazeed sisse võtnud. 7 PÄEVANE PAUS. Kui drazeed pakendist on ära tarvitatud, tehakse 7-päevane paus, mille vältel tekib menstruatsioonitaoline vereeritus.
RAVI JÄTKAMINE: 7 päevase pausi järel hakatakse drazeesid tarvitama uuest pakendist vaatamata sellele, kas vereeritus on lakanud või veel kestab. Tarvitamine toimub niisiis kindla rütmiga: 3 nädalat ravi, 1 nädal paus ning ravimi tarvitamist uuest pakendist alustatakse alati ühel ja samal nädalapäeval.
TÄHELEPANU: Tarvitamisvead, oksendamine või kõhulahtisust põhjustavad soolehaigused, väga harva esinevad individuaalsed ainevahetushaigused ning teatud teiste ravimite kestev tarvitamine võivad mõjutada ravimi kontratseptiivset toimet (esimene võimalik näht: menstruatsioonidevaheline vereeritus). Nõrga toimega kõhulahtistid preparaadi toimet ei mõjuta.
RAVI KESTUS: Sõltub haiguse raskusastmest; üldjuhul kestab see mitmeid kuid. Soovitav on jätkata Diane-35 tarvitamist vähemalt 3-4 tsüklit pärast sümptomite kadumist. Kui pärast ravi katkestamist tekib retsidiiv, võib viia läbi korduva ravikuuri.
KÄITUMINE MENSTRUATSIOONIDEVAHELISE VEREERITUSE KORRAL: Kui Diane-35 tarvitamise ajal (3 nädalat) tekib vereeritus, ei tohi ravi katkestada. Kerge vereeritus lakkab tavaliselt spontaanselt. Kui vereeritus on tugevam, meenutades menstruatsiooni, tuleb pöörduda arsti poole.
KÄITUMINE TSÜKLILISE VEREERITUSE PUUDUMISE KORRAL: Kui erandjuhul ei teki pausi ajal tavalist tsüklilist vereeritust, ei tohi ravi jätkata (hakata tarvitama drazeesid uuest pakendist) vaid tuleb pöörduda arsti poole.
KÄITUMINE REEGLIPÄRATU TARVITAMISE (unustatud drazee sisse võtta), OKSENDAMISE VÕI SOOLEINFEKTSIOONI KORRAL: Kui unustate tavapärasel ajal drazee sisse võtta, tuleb seda teha hiljemalt järgneva 12 tunni jooksul. Juhul, kui tavapärasest tarvitamisajast on möödunud rohkem kui 12 tundi, samuti oksendamise ja kõhulahtisuse korral, tuleb ravimi tarvitamist siiski jätkata, vältimaks enneaegaset vereeritust. Lisaks tuleb rasestumisest hoidumiseks kasutada sel perioodil teisi, mittehormonaalseid kontratseptsiooni meetodeid (v.a. kalendri- ja basaaltemperatuurimeetod). Kui drazeed on pakendist ära tarvitatud, järgneb tavaline 7-päevane paus, mille vältel tekib tavaliselt vereeritus. Kui vereeritust ei teki, tuleb enne uue pakendi kasutuselevõttu konsulteerida arstiga.
KÕRVALTOIMED: Üksikjuhtudel peavalu, mao-seedetrakti häired, iiveldus, pigistustunne rinnus, kehakaalu ja sugutungi muutused, depressiivne meeleolu. Pikemaaegse tarvitamise korral võivad eelsoodumusega naistel tekkida näole pruunikad laigud, mis tugevnevad päikese toimel. Naised, kellel esineb kalduvus selliste laikude tekkele, ei tohi päikest võtta. Üksikjuhtudel halveneb kontaktläätsede taluvus.
VASTUNÄIDUSTUSED: Rasedus, imetamine, rasked maksafunktsiooni häired, eelnenud raseduste ajal esinenud ikterus või raske sügelus, Dubini-Johnsoni sündroom, Rotori sündroom, esinenud või esinevad maksa tuumorid, esinevad või esinenud venoossed ja arteriaalsed trombemboolilised seisundid, samuti sellele disponeerivad seisundid (näiteks hüübimissüsteemi defektid kalduvuseg tromboosi tekkele, teatud südamehaigused), sirprakne aneemia, rinnanäärme või endomeetriumi vähk, raske veresoonte muutustega suhkurtõbi, lipiidide ainevahetuse häired, gestatsiooniherpes anamneesis, otoskleroosi süvenemine eelnenud raseduste ajal.
KOOSTOIMED: Informeerida arsti, kui kasutatakse barbituraate, fenüülbutasooni, hüdantoiini, rifampitsiini, ampitsilliini; need ained võivad mõjutada Diane-35 toimet, muuta vajadust peroraalsete antibiootikumide või insuliini järele.
PÕHJUSED RAVI KOHESEKS LÕPETAMISEKS: Esmakordselt tekkinud migreenilaadne või erakordselt tugev peavalu, ägedad tajumishäired (nägemis-, kuulmishäired jt.), esimesed tromboflebiidi või trombemboolia nähud (jalgade tursumine ja valud, ebaselge põhjusega torkivad valud hingamisel või köhimisel), valu ja pitsitustunne rinnus, plaanilised operatsioonid (6 nädalat enne operatsiooni) ja pikemaaegne immobilisatsioon (näiteks õnnetusjuhtumi järgselt). Kõigil nendel juhtudel esineb suurem oht tromboosi tekkeks. Ka ikteruse, maksapõletiku või kogu keha sügeluse tekkimisel, epilepsiahoogude sagenemise korral tuleb tarvitamine lõpetada.
MÄRKUSED: Diane-35 pole näidustatud kasutamiseks meestel. Pole välistatud, et hormonaalsete rasestumisvastaste preparaatide kasutamisel suureneb risk venoossete ja arteriaalsete trombembooliliste haiguste tekkele. Arteriaalsete trombooside (ajumüokardi infarkt) tekke oht suureneb, kui naine suitsetab, on üle 30 aasta vana ja tarvitab hormonaalseid kontratseptiive. Harvadel juhtudel on hormonaalsete toimeainete (sisalduvad ka Diane-35) kasutamise järel leitud healoomulisi, veel harvem pahaloomulisi muutusi maksas, mis on üksikjuhtudel põhjustanud eluohtlikke verejookse kõhuöönde. Kui tekivad tugevad kõhuvalud, mis iseeneslikult ei möödu, tuleb pöörduda arsti poole, kuna vajaduse korral tuleb preparaadi tarvitamine lõpetada.
TOOTJA: SCHERING AG
Küsi apteekrilt