CUTIVATE KREEM 500MCG/G 15G

Retseptiravim

4,36 €


Piirhind €4.36

Haigekassa 50% soodustusega €3.43

Haigekassa 75% soodustusega €2.96

Haigekassa 90% soodustusega €2.69

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Fluticasonum
Toimeaine kogus
500 MCG/G
Ravimivorm / pakend
KREEM
Kogus pakendis
15G

CUTIVATE CR 0,05% 15G
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: 1 g 0,05% kreemi sisaldab 500 µg flutikasoonpropionaati; abiainetena vedelat parafiini, propüleen-glükooli jm.
1 g 0,005% salvi sisaldab 50 µg flutikasoonpropionaati; abiainetena vedelat parafiini, propüleenglükooli jm.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Flutikasoonpropionaat on tugeva paikse toimega glükokortikosteroid, mis nahale manustamisel on vähese neerupealiseid pidurdava toimega. Seetõttu on ka tema kasutamise näidustused laiemad kui enamikel teistel glükokortikosteroididel.
Flutikasoonpropionaadil puuduvad ebasoovitatavad hormonaalsed kõrvaltoimed, üldiselt ta ei mõjusta kesk- ja perifeerset närvisüsteemi, mao-sooletrakti, südame-veresoonkonna ja hingamiselundite funktsioone.
Farmakokineetilised uurimused rottidel ja koertel on näidanud ravimi kiiret metabolismi ja elimineerumist. Biosaadavus on lokaalsel manustamisel väga väike, kuna imendumine nahalt on vähene ja ravim inaktiveerub kiiresti maksas. Süsteemselt imendunud flutikasoon elimineerub kiiresti sapiga ja eritub väljaheitega. Flutikasoonpropionaat ei kumuleeru kudedes ning ei seondu melaniiniga. Metabolismi käigus hüdrolüüsub karboksüülhappeks, millel on väga nõrk glükokortikosteroidne ja põletikuvastane toime. Loomkatsed on näidanud, et eritumise tee ei sõltu manustamise viisist. Ravim eritub 48 tunni jooksul peamiselt väljaheitega.
Ka inimesel on ravimi metabolism kiire ja see elimineerub kiiresti. Nahale manustamisel süsteemsesse ringesse jõudnud ravim inaktiveerub kiiresti. Manustamisel suu kaudu on biosaadavus nullilähedane, kuna ravim imendub halvasti ja toimub kiire inaktiveerumine. Seetõttu on CUTIVATE kreemi allaneelamisel flutikasoonpropionaadi süsteemne toime väga nõrk.
CUTIVATE kreem ja salv on näidustatud glükokortikosteroidravile alluvate dermatooside ravimiseks ning nende korral esineva põletiku ja sügeluse leevendamiseks.
NÄIDUSTUSED: Dermatiidi, ekseemi või psoriaasi sümptomaatiline ravi.
ANNUSTAMINE: Kreemi või salvi määrida vajalikku piirkonda väheses koguses 2 korda ööpäevas. Ekseemide ja dermatiitide korral võib kreemi kasutada 1 kord ööpäevas.
Lastele annustamisel tuleb arvestada nende suhteliselt suuremat kehapinda võrreldes kehakaaluga.
VASTUNÄIDUSTUSED: Laialdane naastuline psoriaas, roos, akne, perioraalne dermatiit, naha primaarsed viirusinfektsioonid (tuulerõuged, herpes), ülitundlikkus ravimi suhtes, perianaalne ja genitaalne pruuritus, naha primaarsed infektsioonid, mis on põhjustatud seentest, bakteritest või pärmirakkudest, alla 1-aastaste laste dermatoosid, sealhulgas dermatiit (ka mähkmetest).
ETTEVAATUST! Võimaluse korral tuleb vältida pikaajalist pidevat ravi, eriti väikelastel ja imikutel, kuna isegi oklusioonsidet kasutamata võib neil tekkida neerupealiste pärssimine.
Terapeutilistes annustes CUTIVATE kreemi kasutamisel on neerupealiste pärssimine ebatõenäoline, v.a. juhtudel, kui ravimit manustatakse üle 50% kehapinnast ja üle 20 g ööpäevas.
Lastel on süsteemse toksilisuse oht suurem.
Pikaajalise lokaalse glükokortikosteroidravi tulemusena võivad näo piirkonnas tekkida atroofilised muutused. Seda tuleb arvestada psoriaasi, raske ekseemi ja diskoidse erütematoosse luupuse ravimisel. Silmalaugudele manustamisel tuleb vältida preparaadi sattumist silma, mis võib põhjustada ärritust või glaukoomi.
Psoriaasi ravimisel lokaalselt toimivate glükokortikosteroididega tuleb patsiendi seisundit hoolikalt jälgida, sest ravim võib põhjustada haiguse korduvaid ägenemisi, tolerantsuse suurenemist, generaliseerunud pustulaarset psoriaasi, lokaalseid või süsteemseid toksilisi nähte (naha kaitsefunktsioon on kahjustatud).
Bakteriaalse infektsiooni tekkimisel tuleb rakendada sobivat antibakteriaalset ravi. Igasuguse infektsiooni laienemisel tuleb ravi lokaalselt toimivate glükokortikosteroididega lõpetada. Bakteriaalse infektsiooni teket soodustab oklusioonsideme kasutamisega kaasnev soe ja niiske keskkond, seetõttu tuleb enne uue sideme paigaldamist nahk eelnevalt puhastada.
RASEDUS JA IMETAMINE: Glükokortikosteroidide lokaalne kasutamine tiinetel loomadel võib põhjustada loote arengu anomaaliaid. Inimestel ei ole nimetatud anomaaliaid täheldatud. Raseduse ajal ei tohi glükokortikosteroide lokaalselt kasutada suurtes kogustes või pikema aja vältel.
Flutikasoonpropionaadi eritumist rinnapiima ei ole uuritud. Nahale manustamisel on flutikasooni kontsentratsioon plasmas väike.
KÕRVALTOIMED: CUTIVATE’i talutakse üldjuhul hästi. On esinenud lokaalset põletus- ja sügelemistunnet. Ülitundlikkusnähtude ilmnemi-sel tuleb ravimi kasutamine viivitamatult lõpetada.
Vältida tuleb ravimi pikaajalist näo piirkonda manustamist.
Pikaajaline ja intensiivne ravi tugevatoimeliste lokaalsete glükokortikosteroididega võib esile kutsuda atroofilisi muutusi (naha õhenemine, striiad, pindmiste veresoonte laienemine, pigmen-tatsiooni muutused, hüpertrihhoos).
Glükokortikosteroidide kasutamisel on tekkinud ka sekundaarne infektsioon ning allergiline kontaktdermatiit, eriti kui kasutada oklusioonsidet või manustada ravimit nahavoltidesse.
Glükokortikosteroidide kasutamisel on täheldatud ka dermatoosi sümptomite ägenemist.
Nagu kõikide lokaalsete glükokortikosteroidide puhul, võib pikaajaline suurtes kogustes kasutamine või laialdaste nahapindade ravimine põhjustada hüperkortitsismi. See võimalus on tõenäolisem lastel ja imikutel ning juhtudel, kui kasutatakse oklusioonsidet. Väikelastel võivad oklusioonsidemena toimida mähkmed.
Harva on psoriaasi pustulaarse vormi teket seostatud kasutatud glükokortikosteroididega.
ÜLEANNUSTAMINE: Ägeda mürgistuse võimalus on ebatõenäoline. Pideval üleannustamisel või valesti kasutamisel võib siiski tekkida hüperkortitsismi nähte. Nendel juhtudel tuleb ravi katkestada.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Temperatuuril kuni 30 °C (vältida külmumist), 2 aastat.
PAKEND: *0,05% kreem 15, 30 g alumiiniumtuubis, mis on seestpoolt kaetud lateksiga ning suletud polüpropüleenist korgiga.
*0,005% salv 15, 30 g alumiiniumtuubis, mis on seestpoolt kaetud lateksiga ning suletud polüpropüleenist korgiga.
TOOTJA: GLAXO WELLCOME
Info - originaal.
Küsi apteekrilt