CORDARONE 200MG TBL 200MG N30

Retseptiravim

5,55 €

0,19 €/tk


Piirhind €3.3

Haigekassa 50% soodustusega €5.15

Haigekassa 75% soodustusega €4.95

Haigekassa 90% soodustusega €4.83

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amiodaronum
Toimeaine kogus
200 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

SÜNONÜÜMID: AMIODARONUM, ANGORON, ATLANSIL, CORDINIL, PALPITIN, SEDACORON, TRANGOREX jt.

CORDARONE TBL 200MG N30
KOOSTIS: Üks tablett sisaldab 200mg amiodaroonkloriidi. Abiained - laktoos.
TOIME: CORDARONE kuulub antiarütmikumide gruppi. Ravim aeglustab südame närviimpulsse ja toimib otseselt südamesse. Ravimit kasutatakse kiirete ja ebaregulaarsete südamelöökide korral normaalse rütmi taastamiseks.
NÄIDUSTUSED: Raskekujulised supraventrikulaarsed ja ventrikulaarsed tahhüarütmiad Wolff-Parkinson-White sündroomi korral.
VASTUNÄIDUSTUSED: Allergia esinemisel amiodarooni või mõne teise aine suhtes (N: jood, toiduained, sulfiidid või teised säilitusained, värvained). Rasedus, imetamine. Väga aeglane pulsisagedus, südamehaigus, kui on esineb kilpnäärme funktsiooni häire.
ETTEVAATUST: Maksahaiguse esinemisel informeerida sellest arsti. Samuti informeerida arsti enne kirutgilisi operatsioone (sh. hambakirurgia) või esmaabi korral amiodarooni kasutamisest. Lastel avaldub ravimi toime kiiremini. Eakatel patsientidel tekib ravimi kasutamisel tõenäoliselt kilpnäärme funktsiooni häireid ja teisi kõrvaltoimeid rohkem. Ravim suurendab naha tundlikkust päikesevalguse suhtes, kauaaegne päikese käes viibimine võib põhjustada tõsiseid nahapõletusi. Seetõttu tuleb nahka kaitsta otsese päikesevalguse või ultraviolettkiirgust kiirgavate lampide eest. Päikese käes olles peab nahk olema kaetud ja tuleb kanda mütsi. Samuti peab kasutama ultraviolettkiirguse eest kaitsvaid kreeme. Nahk võib olla tundlik päikesevalguse suhtes mõne kuu jooksul pärast ravi lõppu.
TÄHELEPANU: Mõnel patsiendil võib väheneda reaktsioonikiirus, mistõttu tuleb hoiduda autojuhtimisest ja liikuvate mehhanismidega töötamisest.
KOOSTOIMED: Informeerida arsti antikoagulantide (verevedeldajad), teiste südameravimite, fenütoiini või sedatiivsete ravimite kasutamisest, sest nende ravimitega võib tugevneda viimaste toime.
RASEDUS JA IMETAMINE: Ei tohi raseduse ajal kasutada. Ravimi kasutamise ajal ei tohi last imetada.
ANNUSTAMINE: Tavaliselt manustatakse ravi esimesel nädalal üks tablett kolm korda ööpäevas ja ravi teisel nädalal üks tablett kaks korda ööpäevas. Edasise annuse (üks või kaks tabletti ööpäevas või üks tablett igal teisel päeval) määrab arst. Ravimit manustatakse pärast sööki koos mõne vedelikuga. Mitte manustada ravimit ettenähtust rohkem ja sagedamini. Kui ravimi manustamine ettenähtud ajal ununes, jätta vahelejäänud annus manustamata, mitte järgnevat annust kahekordistada ja pöörduda tagasi regulaarse annustamisskeemi juurde. Ravimit peab manustama seni, kuni arst lõpetab ravi. Ravi ei tohi lõpetada ka juhul, kui tuntake ennast paremini. Ravi lõpetamisel võib patsiendi seisund halveneda.
KÕRVALTOIMED: Kui patsient on enne kasutanud sarnaseid ravimeid (samast grupist) ja kui tal esines mõni kõrvaltoime, peab patsient enne ravi algust sellest informeerima arsti.
Mõnel patsiendil võib CORDARONE põhjustada tundlikkust päikesevalguse suhtes, naha värvuse muutust (päikest saanud kohtadel sinakashall värvus) või nahalöövet. Seetõttu tuleb nahka kaitsta otsese päikesevalguse või ultraviolettkiirgust kiirgavate lampide eest. Mõnikord võib esineda peavalu, unehäireid, iiveldust, oksendamist ja metalli maitset suus.
Kui tekivad järgmised sümptomid, tuleb koheselt pöörduda arsti poole: kollatõbi; tugev rahutusseisund ja/või kehakaalu vähenemine; ülemäärane väsimus ja/või kehakaalu suurenemine; püsiv köha ja/või hingeldamine või palavik; käte või jalgade "suremine" ja nõrkus, krambid ja tasakaaluhäired; nägemishäired.
SÄILITAMINE: Toatemperatuuril, valguse eest kaitstult.
TOOTJA: KRKA (Sloveenia) koostöös Sanofi Pharma'ga (Prantsusmaa).
Infoleht kaasajastatud 14 aprill 1997 a.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt