CARDURA TBL 2MG N30

Retseptiravim

8,10 €


Piirhind €4.05

Haigekassa 50% soodustusega €7.32

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Doxazosinum
Toimeaine kogus
2 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

CARDURA TBL 2MG N30
KOOSTIS: Aktiivaine doksasosiin. CARDURA tabletid on valged ning neid väljastatakse kolmes doksasosiini sisalduses:
1 mg-sed tabletid on ümmargused;
2 mg-sed tabletid on piklikud;
4 mg-sed tabletid on nelinurksed.
Iga tablett sisaldab ka mitteaktiivseid osiseid: laktoosi, magneesiumsetaraati, mikrokristallilist tselluloosi, naatriumlaurüülsulfaati ja naatriumtärklisglükolaati.
NÄIDUSTUSED: CARDURA't kasutatakse kõrge vererõhu raviks, meeste puhul aga ka eesnäärme suurenemistest tingitud sümptomite leevendamiseks.
TOIME JA OMADUSED: CARDURA kuulub ravimitegruppi nimega alfa-blokaatorid.
Kõrgvererõhuga patsientidel laiendab CARDURA veresooni, mistõttu veri saab neist vabamalt läbi voolata. See aitab kaasa vererõhu alanemisele. Lisaks vererõhku alandavale toimele võib CARDURA alandada ka vere lipiidide sisaldust (üldist kolesteroolitaset).
Suurenenud eesnäärmega patsientidel ravib CARDURA vaevalist või sagedast urineerimist, millised sümptomid on tüüpilised suurenenud esnäärmega patsientidel. CARDURA lõdvendab põit ja eesnääret ümbritsevaid lihaseid, tänu millele uriin väljub kergemini.
VASTUNÄIDUSTUSED: CARDURA on vastunäidustatud juhul, kui esinevad: --- allergilised reaktsioonid CARDURA suhtes (nt. sügelus, nahapunetus või hingamisraskused);
--- imetamise puhul;
--- alla 16-aastastel lastel.
Konsulteerida arstiga, kui patsient on rase või toidab last rinnaga; kui patsiendil esineb maksahaigusi; kui tarvitatakse muid ravimeid.
ANNUSTAMINE: CARDURA tavaline annus on üks tablett päevas.
Ravi alguses on tavaline annus 1 mg päevas. Seejärel on tavaline annus 2 mg või 4 mg päevas. Teatud olukordades võib selle tõsta eesnäärme suurenemise ravimisel maksimaalselt 8 mg-ni päevas, või kõrgvererõhu ravimisel maksimaalselt 16 mg-ni päevas. Kõige parem on tabletti võtta iga päev samal kellaajal vett peale juues. CARDURA't võib võtta hommikul või õhtul.
Neid tablette võib võtta enne või pärast sööki.
Kui üks annustamiskord on vahele jäänud, võtta järgmine tablett järgmisel ettenähtud korral.
ÜLEANNUSTAMINE: Liiga palju tablette korraga võivad põhjustada haiglast enesetunnet. Mitmete tablettide võtmine korraga võib osutuda ohtlikuks.
KÕRVALTOIMED: Võimalikeks kõrvalmõjudeks on: --- minestamine, eriti tõusmisel istuvast või lamavast asendist; --- pearinglus; --- peavalu; --- väsimus/unisus; --- jõuetus; --- jalalabade või -säärte paistetus; --- iiveldus; --- aevastamine ja/või nohu (riniit).
Harukordadel on teatatud ka uriinipidamatusest. Üksikjuhtudel on teatatud peenise valulikust ja pidevast kõvastumisest.
On teatatud ka ravimi kasutamisega seotud seedetrakti vaevustest (kerge kõhuvalu või kõhulahtisus), treemor (käte värisemine), impotentsus, allergilised nahareaktsioonid ja ninaverejooks.
Need soovimatud mõjud on tavaliselt kergekujulised ja kaovad ravi käigus.
Kõrgvererõhuga patsientidel, keda on ravitud CARDURA'ga, on teatatud ka südamelöökide sagenemise ja rabanduse juhtudest, kuid need ei pruugi olla tingitud antud ravimist.
PAKEND: 30 tabletti, mis on pakitud ravimlehele 10 tableti kaupa.
TOOTJA: PFEIZER
Info - originaal.
Küsi apteekrilt