BURONIL KAETUD TBL 50MG N100

Retseptiravim

12,40 €

0,12 €/tk


Piirhind €12.4

Haigekassa 50% soodustusega €7.45

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Melperonum
Toimeaine kogus
50 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N100

BURONIL TBL 50MG N100
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Drazheed, mis sisaldavad melperoonvesinikkloriidi vastavalt 25 vôi 50 mg; abiainetena laktoosi jt.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Melperoon on butürofenoonirühma ainus suurtes annustes manustatav neuroleptikum, mille sünteesi lähteaineks on gamma-aminovôihape. Melperooni toime sarnaneb klassikalistele neuroleptikumidele, kuid toime tugevus vôib erineda nii kesknärvisüsteemi kui ka perifeersel tasemel. Melperoon blokeerib nôrgalt dopaminoretseptoreid striatumis, mistôttu hilisdüskineesia ja ekstrapüramidaalhäirete tekke oht on väike. Oluliselt suurem afiinsus on melperoonil limbilise süsteemi serotoninoretseptorite suhtes. Melperoon blokeerib lühiajaliselt ja pöörduvalt tsentraalseid (vähem perifeerseid) alfa-adrenoretseptoreid. Tal on nôrk antikoliinergiline ja antihistamiinne toime. Katsetes on melperooni vegetatiivne toime osutunud nôrgemaks kui kloorpromasiinil, tioridasiinil ja kloorprotikseenil. Loomkatsetes ei ole melperoonil täheldatud krambiläve alandavat toimet.
BURONIL on atüüpiline neuroleptikum, ta kôrvaldab kurvameelsust ja rahutust, vabastab pingest, kusjuures sedatiivne toime on nôrk; suuremates annustes ilmneb antipsühhootiline toime. BURONIL ei tekita eufooriat ega sôltumust. BURONIL sobib segasus-, rahutus- ja pahurusseisundite (eeskätt vanemaealistel) ning alkoholismi raviks.
Melperooni biosaadavus on 60%, see ei sôltu söögiaegadest. Maksimaalne kontsentratsioon plasmas saabub 1...3 tunni pärast. Seonduvus plasmavalkudega on 50%, jaotusruumala 8 l/kg. Poolväärtusaeg plasmas ühekordsel manustamisel on 3...4 tundi; korduval manustamisel on püsiva kontsentratsiooni staadiumis poolväärtusaeg 8 tundi.
NÄIDUSTUSED: Äge või krooniline skisofreenia jt. psühhoosid. Maniakaalsed seisundid. Rahutusseisundid vanadusdementsuse või alkoholiabstinentsi korral.
ANNUSTAMINE: Annustamine on individuaalne.
Ööpäevane annus suu kaudu manustamisel on 25...400 mg (keskmiselt 75...200 mg).
Ravi algul tavaliselt 25 mg 3 korda ööpäevas, seejärel suurendatakse annust vastavalt vajadusele mônepäevaste vahedega kuni saavutatakse optimaalne toime.
Öise rahutuse korral 50 mg vôi rohkem ôhtuti.
Kergema ärevuse ja pinge ravis piisab sageli annusest 10 mg 3 korda ööpäevas.
Alkoholi vôôrutusnähud - ägedas faasis 150...400 mg ööpäevas, jagatuna 3...4 annuseks; annust vähendatakse järk-järgult kuni 25...50 mg 3 korda ööpäevas.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus toimeaine suhtes, oluliselt nôrgenenud maksa- vôi neerufunktsioon, muutused verepildis (leukopeenia, trombotsütopeenia). Barbituraadi- ja narkootikumimürgistus.
Alla 10-aastased lapsed.
RASEDUS JA IMETAMINE: Ei soovitata raseduse esimestel kuudel. Raseduse teisel poolel ning imetamise ajal kasutada ettevaatlikult.
KÕRVALTOIMED: Ei ole kirjeldatud raskeid kôrvaltoimeid. Mööduvaid ekstrapüramidaalhäireid vôib esineda väga suurte annuste korral, kuid need on nôrgemad kui teiste butürofenoonide puhul. Hilisdüskineesia tekke oht on väike (striatumi dopaminoretseptoreid blokeeriv toime on nôrk). Vôib tekkida peavalu, iiveldus, unisus vôi uimasus. Ravi algul on vahel esinenud vererôhu langust.
Üksikjuhtudel on kirjeldatud leukopeeniat, trombotsütopeeniat ja ikterust.
KOOSTOIMED: Melperoon potentseerib uinutite, rahustite, tugevate valuvaigistite ja teiste sarnase toimega ainete (narkoosivahendid, tritsüklilised antidepressandid, histaminoblokaatorid) sedatiivset toimet. Samaaegsel manustamisel tugevneb vererôhku langetavate ainete toime. Suu kaudu manustatavad kontratseptiivsed vahendid vôivad pidurdada melperooni eritumist.
KÕLBLIKKUS JA SÄILITAMINE: 5 aastat, toatemperatuuril.
PAKEND: BURONIL 25 mg või 50 mg tabletid 100 tk. plastkonteineris.
TOOTJA: H. LUNDBECK A/S
Info - originaal.
Küsi apteekrilt