BETNOVATE KREEM 1MG/G 15G

Retseptiravim

4,03 €


Piirhind €3.07

Haigekassa 50% soodustusega €3.74

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Betamethasonum
Toimeaine kogus
1 MG/G
Ravimivorm / pakend
KREEM
Kogus pakendis
15G

BETNOVATE CR 0,1% 15G
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: *Kreem ja *salv sisaldavad 0,122% betametasoonvaleraati. BETNOVATE kreem on ühtlane, valge, lahustub vees. BETNOVATE salv on valge, pehmel parafiinalusel. Kumbki ei sisalda lanoliini, parabeene.
*Lahus (vesilahus) sisaldab 0,1% betamesoonvaleraati.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Betametasoon on tugevatoimeline lokaalselt manustatav glükokortikosteroid.
NÄIDUSTUSED: Dermatiidi, ekseemi või psoriaasi sümptomaatiline ravi.
ANNUSTAMINE: Haigestunud piirkonda tuleb määrida vähese koguse ravimiga 2...3 korda ööpäevas kuni paranemiseni. Edaspidi võib pikaajaliseks raviks kasutada 1 kord ööpäevas või veel harvemini. BETNOVATE kreem sobib niisketele või kergelt leemendavatele pindadele, salv kuivadele või ketendavatele pindadele. Lahus on sobiv manustamiseks laiadele nahapindadele minimaalses annuses. Ravile raskestialluvate kahjustuste korral, nt infiltreeritud psoriaasi-kolded küünarnukkidel ja põlvedel, saab ravimi toimet suurendada vastava piirkonna polüetüleenkilega kinnimähkimisega. Rahuldava toime saamiseks piisab tavaliselt ööpäevasest oklusioonsidemest, ravi jätkatakse tavalisel viisil.
VASTUNÄIDUSTUSED: Rosacea, Acne vulgaris, perioraalne dermatiit, naha primaarsed viirusinfektsioonid (tuulerõuged, herpes simplex) või seentest, bakteritest või pärmirakkudest põhjustatud infektsioonid, ülitundlikkus ravimi suhtes, alla 1-aastaste laste dermatoosid, sealhulgas dermatiit (ka mähkmetest), perianaal- ja genitaalpruuritus.
Ravimit ei kasutata laialdase naastulise psoriaasi raviks.
ETTEVAATUST! Vältima peab pikaajalist pidevat ravi, eriti väikelastel ja imikutel, kuna neil kujuneb kergesti välja neerupealiste pärssimine. Vältida pikaajalist manustamist näole.
Pikaajalise lokaalse glükokortikosteroidravi tulemusena võivad eelkõige näo piirkonnas tekkida atroofilised muutused. Seda peab silmas pidama psoriaasi, raskekujulise ekseemi ja diskoidse erütematoosse luupuse ravimisel. Silmalaugudele manustamisel tuleb vältida preparaadi silma sattumist, kuna on võimalik glaukoomi teke.
Psoriaasi lokaalsel ravimisel glükokortikosteroididega peab patsiendi seisundit hoolikalt jälgima, kuna ravim võib põhjustada haiguse korduvaid ägenemisi, tolerantsuse teket, psoriaasi laiaulatuslikku pustulaarse vormi ning naha kaitsefunktsiooni nõrgenemise tõttu lokaalseid või süsteemseid toksilisi nähte.
Bakteriaalse infektsiooni tekkimisel on vajalik süsteemne anti-bakteriaalne ravi. Igasugune infektsiooni levimine nõuab lokaalse glükokortikosteroidravi lõpetamist. Bakteriaalse infektsiooni teket soodustab oklusioonsideme kasutamisega kaasnev soe ja niiske keskkond, seetõttu tuleb enne uue sideme paigaldamist nahk eelnevalt puhastada.
Ravimisel lokaalsete glükokortikosteroididega peab eelistama kõige madalama aktiivsusega preparaati, mis antud haiguse puhul toimib.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ajal ei tohi suurtes kogustes või pikema aja vältel ravimit kasutada.
KÕRVALTOIMED: Pikaajaline intensiivne ravi tugevatoimeliste lokaalsete glükokortikosteroididega võib põhjustada naha atroofilisi muutusi: naha õhenemine, striiade teke, pindmiste veresoonte dilatatsioon. Muutused tekivad kergemini oklusioonsideme kasutamisel või nahavoltides.
Glükokortikosteroidide lokaalsel kasutamisel võib esineda pigmentatsiooni muutusi ja liigset karvakasvu.
Nagu kõikide lokaalselt manustatavate glükokortikosteroidide korral, võib pikaajaline suurte koguste kasutamine või laialdaste naha-pindade ravimine põhjustada süsteemset toimet ja hüperkortitsismi. See võimalus on tõenäolisem imikutel ja lastel eriti oklusioonsideme kasutamisel. Väikelastel võivad oklusioonsidemena toimida mähkmed.
Harva on psoriaasi ravimisel kasutatud glükokortikosteroide seostatud haiguse pustulaarse vormi tekkega.
Üldjuhul talutakse ravimit hästi, ülitundlikkusnähtude ilmnemisel tuleb ravi viivitamatult lõpetada. Mõnikord haigussümptomid ägenevad.
ÜLEANNUSTAMINE: Ägeda mürgistuse tekke oht on ebatõenäoline. Kroonilise üleannustamise või valesti kasutamise tulemusena võivad esineda hüperkortitsismi ilmingud, mistõttu ravimine tuleb kohe katkestada.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: *Kreemi ja *lahust säilitada temperatuuril kuni 25 °C, *salvi kuni 30 °C. Kõlblikkusaeg 3 aastat.
PAKEND: *0,122% kreem, 15 g või 30 g pakendis.
*0,122% salv, 30 g pakendis.
*0,1% lahus polüetüleenist 20 ml pudelis.
TOOTJA: GLAXO WELLCOME
Info - originaal.
Küsi apteekrilt