AMANTADIN-RATIOPHARM 100MG TBL 100MG N100

Retseptiravim

9,74 €

0,10 €/tk


Piirhind €9.74

Haigekassa 50% soodustusega €6.12

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amantadinum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N100

AMANTADIN-ratiopharm® TBL 100MG N100
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Tablett sisaldab 100 mg amantadiini.
NÄIDUSTUSED: Parkinsonism (v.a. ravimitest põhjustatud).
ANNUSTAMINE: Annustamine on individuaalne, algul 100...200 mg ööpäevas, annust suurendatakse mõne päeva pärast vastavalt toimele, maksimaalselt kuni 400 mg ööpäevas (erandjuhtudel ja kontrolli all kuni 500 mg ööpäevas). Unehäirete vältimiseks võib viimase annuse võtta pärastlõunal.
Üldiselt soovitatakse ravimit kombineerida levodopaga.
Amantadiin sobib pikaajaliseks raviks. Võib manustada ka lühikeste (2...3 nädalat) kuuridena. Nii saab vältida toime võimalikku nõrgenemist 6...8 nädalat pärast ravi algust. Ravi ei tohi lõpetada järsku, sest seisund võib halveneda.
Tabletid tuleb võtta sisse rohke vedelikuga.
VASTUNÄIDUSTUSED: Segasusseisundid, rasked psüühikahäired (ka anamneesis), raske maksa- või neerupuudulikkus, hüpotoonia, rasedus.
ETTEVAATUST! Amantadiin võib regulaarsel kasutamisel muuta reaktsioonivõimet, mistõttu on liiklusohtlik. See kehtib eriti ravi algul ja koostoimel alkoholiga.
RASEDUS JA IMETAMINE: Amantadiin on raseduse ajal vastunäidustatud. Imetamise ajal võib kasutada ainult elulisel näidustusel.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses võivad üksikjuhtudel tekkida suukuivus, seedehäired, peavalu, närvilisus, ülierutuvus, depressioon, pearinglus, unetus, uimasus, ataksia, nahalööve, pollakisuuria, nüktuuria, hüpotoonilised seisundid.
Koos psühhofarmakonide ja alkoholiga suureneb toksilisus.
KOOSTOIMED: Levodopaga vastastikune terapeutiline toime tugevneb.
Alkoholi tolerantsuse vähenemine. Kolinoblokaatorite toime tugevnemine (segasusseisundid, hallutsinatsioonid).
Adrenomimeetikumide tsentraalse toime tugevnemine.
Amantadiini kombineeritakse sageli levodopaga (see võimaldab vähendada viimase annust).
Sobiv on amantadiini kombinatsioon biperideeniga, vähem orfenadriiniga.
ÜLEANNUSTAMINE: Sümptomid: müdriaas, segasus, desorienteeritus, visuaalsed hallutsinatsioonid, deliirium, hüperrefleksia, motoorne rahutus ja krambid.
Mürgistuse ravi: maoloputus aktiivsöega, elutähtsate funktsioonide jälgimine. Krampide korral manustada diasepaami, vajalik on pidev arstlik järelevalve.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Amantadiin suurendab kesknärvi-süsteemis dopamiini ja katehhoolamiinide vabanemist närvilõpmetest ning aeglustab nende tagasihaaret, mistõttu väheneb akinees (parkinsonismi peamine sümptom) ja bradüfeenia (mõtlemise aeglus). Lihasjäikust ja treemorit pärssiv toime on nõrk.
Amantadiin imendub seedetraktist kiiresti ja peaaegu täielikult. Biosaadavus on 90%. Poolväärtusaeg on 12...18 tundi. Amantadiin ei metaboliseeru, 90% annusest eritub muutumatult uriiniga, sellest 50% esimese 20 tunni jooksul.
ABIAINED: Maisitärklis, kopolüvidoon, talk, makrogool, magneesiumstearaat; värvained E171, E172; akrüülmetakrüülhappe estri kopolümerisaat.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Toatemperatuuril, 5 aastat.
PAKEND: 100 mg tabletid, 100 tk pakendis.
TOOTJA: RATIOPHARM GmbH
Info - originaal.
Küsi apteekrilt