Vitamiinid ja mineraalid


 • Juuksed pikaks ning lopsakaks – juuksevitamiinid tulevad appi

  Juuksed pikaks ning lopsakaks – juuksevitamiinid tulevad appi

  Kiire elutempo tähendab seda, et paljud meist jätavad söögikordi vahele või peame valima toidud, mis ei ole kõige tervislikumad. Vitamiinipuudus mõjutab aga iga osa meie kehast, sh juukseid. Kas on mureks siis juuste katkemine, liigne kuivus, aeglane kasvamine või väljalangemine. Ja kuigi katsetakse mitmeid erinevaid juuksehooldustooteid, siis suurem vastutus langeb meie harjumustele ning valitud menüüle.

  Loe edasi...
 • Sirvi uut Naerata! ajakirja suvenumbrit!

  Sirvi uut Naerata! ajakirja suvenumbrit!

  Uuest suvenumbrist saad lugeda lähemalt Heidi Hanso pöörasest elust Pajuvärava talus. Mida uut leiab apteegiriiulitelt? Kuidas ohutult päikest nautida? 29 fakti sünnimärkide kohta. Kuidas tulla toime higistamisega? 5 soovitust, kuidas oma praegust elu veel rohkem nautida. 

  Loe edasi...
 • Kas sind ohustab diabeet?

  Kas sind ohustab diabeet?

  Eesti Diabeediliidu hinnangul on Eestis ligikaudu 65 000 inimest, kes põevad 2. tüübi diabeeti. Seejuures aga murettekitav, et leidub pea sama palju inimesi, kes on enese teadmata 2. tüübi diabeetikud või põevad eeldiabeeti, sõnab Apotheka proviisor Janika Tähnas.

  Loe edasi...
 • Mida küüned tahavad?

  Mida küüned tahavad?

  Küüned on tõepoolest nagu avatud raamat: kui need pole millegagi rahul või on millestki puudus, ei kasuta need vaikimise ja kannatamise taktikat, vaid väljendavad rahuolematust selgelt. Apotheka ajakiri Naerata! pani kokku kõik olulisema, mida õrnad ja haprad küüned vajavad.

  Loe edasi...
 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Kevad tähendab paljude jaoks intensiivset eksamite perioodi, mil on tihtipeale vaja meeles pidada nii palju fakte, et see tundub peaaegu et võimatu. Õnneks on lisaks mälu treenimisele võimalik ka erinevate preparaatide abil oma efektiivsust turgutada, ütleb Apotheka apteeker Kerli Valge

  Loe edasi...
 • Apteekri nipid immuunsuse turgutamiseks

  Apteekri nipid immuunsuse turgutamiseks

  Tihtipeale arvatakse, et inimesed peaksid tarbima lisavitamiine vaid talvel ja kevadel, sest suvel ja sügisel saab nii päikesest kui ka värsketest puu- ja köögiviljadest piisavalt vajalikke aineid. Tegelikult on päikesevaese suve järel organismi vitamiinivarusid ka sügisel vaja täiendada, ütleb Apotheka apteeker Kerli Valge.

  Loe edasi...
 • Mis aitaks immuunsüsteemi tugevana hoida?

  Mis aitaks immuunsüsteemi tugevana hoida?

  Et suvel laetud sisemised akud ka sügisel täis oleksid, on tähtis piisavalt puhata, süüa tasakaalustatult ja olla füüsiliselt aktiivne. Immuunsüsteemi tugevdamiseks ja energiavarude täiendamiseks tulevad appi toidulisandid.

  Loe edasi...
 • Kuidas kaitsta keha alkoholi, suitsetamise ja liigsöömise kahjulike mõjude eest?

  Kuidas kaitsta keha alkoholi, suitsetamise ja liigsöömise kahjulike mõjude eest?

  Olgu tegu alkoholiga liialdamise, suitsetamise või liigsöömisega – varem või hiljem annab keha märku kahjudest, mida mõni neist pahedest on tekitanud. Apotheka apteeker Kerli Valge annab nõu, kuidas kehale tekitatud kahjusid hüvitada.

  Loe edasi...
 • Immuunsüsteemi lüngad ehk miks me haigestume?

  Immuunsüsteemi lüngad ehk miks me haigestume?

  Organismi immuunsüsteem töötab 365 päeva aastas ja 24 tundi ööpäevas. Kui sinna on aga hiilinud viga, märkame seda kahjuks alles mõne aja pärast – kannatab naha tervis, tekib nohu ja köha, juuksed ja küüned muutuvad hapraks või ilmneb mõni muu tervisehäire.

  Loe edasi...