UUS! Soodustusega abivahendid

UUS! Soodustusega abivahendid

Suurematest Apotheka apteekidest saab alates 5. detsembrist 2016 soetada soodustingimustel abivahendeid – inkontinentsitooteid ja nahahooldusvahendeid.

Uriinipidamatus ehk inkontinentsus on üpris levinud probleem. Eestis on selle probleemiga hädas ligi 120 000 inimest, kes vajavad igapäevaselt mõnda uriinipidamatuse toodet (mähkmed, sidemed, imavad aluslinad jms). Pidamatust võivad esile kutsuda teatud haigusseisundid (parkinsoni tõbi, diabeet, dementsus, sclerosis multiplex, vähkkasvajad, arengupeetus), liikumispuue (nt halvatus), sünnitus. Probleem süveneb eaga.

MIS TOOTEID SAAB APOTHEKAST OSTA RIIGIPOOLSE SOODUSTUSEGA?

Apothekas soodustingimustel müüdavad abivahendeid jagunevad kaheks – inkontinentsitooted ja nahahooldusvahendid.
Apotheka apteegid pakuvad kõrgkvaliteetseid Hartmanni uriinipidamatuse tooteid MOLINEA, MOLIMED, MOLICARE, MOLIFORM, MOLIPANTS (mähkmed, sidemed, imavad aluslinad).
Sealjuures ei tohiks ära unustada ka igapäevast hügieeni ja sinna juurde kuuluvaid nahahooldusvahendeid. Mähkmealust piirkonda tuleb hooldada regulaarselt õigete nahakaitse- ja pesemisvahenditega. Apotheka apteekides on selleks laias valikus MENALIND nahahooldustooteid (kehapiimad, kreemid, vahud, šampoonid, vedelseebid, massaažigeelid, õlid, niisutatud salvrätid), mida on võimalik samuti riigipoolse soodustusega meie apteekidest soetada.
Soodustusega abivahendite nimekirja leia siit.
Kuna sortiment võib apteekide lõikes erineda, tuleb sobiva abivahendi leidmiseks kindlasti pöörduda apteekri poole.

MILLISTES APOTHEKA APTEEKIDES SAAB ABIVAHENDEID OSTA RIIGIPOOLSE SOODUSTUSEGA?

Riigipoolse soodustusega abivahendeid saab soetada valitud Apotheka apteekides. Soodustusega abivahendeid müüvate apteekide nimekirja leiad siit
Soodustusega abivahendeid müüva apteegi tunneb ära fassaadil toodud kleebise järgi.

 abivahendid

MIS TULEB APTEEKI TULLES KAASA VÕTTA?

Kui isik tuleb apteeki abivahendeid ostma, siis on nõutavad järgmised dokumendid.

  • Abivajaja või tema esindaja isikut tõendav dokument.
  • Isikliku abivahendi kaart.
  • Arstitõend või rehabilitatsiooni plaan abivahendi vajaduse kohta. Kuni 18 a isik peab esitama eriarsti tõendi.
  • Erimenetlusotsus juhul, kui on Sotsiaalkindlustusametist taotletud.
  • Õppivatel isikutel koolitõend.
  • Puuet kinnitav dokument juhul, kui puue on määratud.

KES JA KUIDAS SAAB OSTA SOODUSTUSEGA ABIVAHENDEID?

Kui inimesel on vaja abivahendit, tuleb tal esmalt pöörduda oma arsti või rehabilitatsiooniasutuse poole, kes probleemi hinnates väljastab vajadusel vastava tõendi, millega tuleb pöörduda Sotsiaalkindlustusameti poole. Tõendi alusel saab abivajaja Sotsiaalkindlustusametist isikliku abivahendi kaardi. Sellega saab soodustingimustel inkontinentsi- või nahahooldusvahendeid soetada nüüd ka Apotheka apteegist, kellel on Sotsiaalkindlustusametiga nimetatud abivahendite müümiseks kehtiv leping.
Soodustingimustel abivahendite ostmise õigus tuleneb Sotsiaalhoolekande seadusest.
Abivahend on toode või vahend, mille abil on võimalik ennetada tekkinud või kaasasündinud kahjustuse või puude süvenemist, kompenseerida kahjustusest või puudest tingitud funktsioonihäiret, parandada või säilitada füüsilist ja sotsiaalset iseseisvust ning tegevus- ja töövõimet.

Lisainfo ja Sotsiaalkindlustusameti teenindused ja kontaktandmed leiad siit!

Küsi apteekrilt