HYDROCLEAN ADVANCE 10X10CM N10

74,76 €

7,48 €/tk


Kogus pakendis
N10

Tootetutvustus, otstarve
HydroClean advance on hüdroaktiivne haavaside, mille sees on peamiseks koostisosaks eriti suure imamisvõimega materjal – polüakrülaat (SAP), mis on aktiveeritud Ringeri lahusega.
Sideme haavapoolsel küljel on silikoonjooned, mis takistavad sideme kleepumist haavale. Sideme teine külg on aga kaetud veekindla polüpropüleenkilega, mis hoiab ära haavapadja enneaegse kuivamise, mistõttu suudab side haava sisse kuni kolm päeva niiskust anda. Samas takistab kile fikseeriva sideme läbimärgumist.

HydroClean advance erladab haava sisse Ringeri lahust kuni kolm päeva. Kuna side suudab samaaegselt haavasekreeti imada, toimub interaktiivne ja pidev haava puhastamine.
HydroClean advance haavasidemes kasutatud polüakrülaat lülitab välja haavaparanemist segava matrix-metalloproteinasese (MMP), mis kroonilise haavandi stagneeruva paranemisprotsessi uuesti aktiveerib.
Näidustused
Niiskeks haavaraviks raskestiparanevatele haavadele. HydroClean advance sobib eelkõige krooniliste ja raskestiparanevate haavade hooldamiseks puhastusfaasis ja võib kasutada ka stagneeruva paranemisprotsessiga haavadel haavaparanemise aktiveerimiseks.

Võimalikud kõrvaltoimed
Ravi alguses võib kahjustatud koe eemaldamise tõttu haav suureneda. See on siiski märk algavast paranemisprotsessist. Niiske haavaravi ajal võivad haava servad punetada, mis reeglina tähistab reaktiveerunud vereringet. Haavaparanemise alguses võib esineda ka spontaanset haava verejooksu. Üldiselt tähistab see algavat haava paranemist. Siiski tuleb põhjuseid individuaalselt välja selgitada. Hydroclean advance ei põhjusta valusid, kuid lahtine haav ise on väga tundlik mehaanilistele ärritustele. Tihti aitab, kui sidet paari tunni pärast Ringeri lahusega lisaks niisutada (sidet vahetamata), kuid sobiva analgeetika kasutamine on samuti lubatud.

Kasutamisjuhised
Hydroclean advance asetatakse haavale valge küljega nii, et markeeringuga osa jääks väljapoole. Hydroclean advance peab olema haavapõhjaga tihedas kontaktis ja veidi üle haava servade ulatuma. Sügavad haavad võib täiendavalt Hydroclean plus cavity sidemega tamponeerida ja Hydroclean advance sidemega katta. Seejärel Hydroclean advance fikseerida.
Hydroclean advance haavasidet peab hiljemalt kolme päeva pärast vahetama. Suure niiskusevajadusega haavadel võib haavapadi siiski enne ära kuivada. Sellistel juhtudel peab sidemevahetus varem toimuma. Kui haavapadi on siiski haava külge kuivanud, tuleb seda enne sideme eemaldamist Ringeri lahusega loputada ja mõne minuti pärast saab sidet valutult eemaldada.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Enne raskestiparaneva haava ravi alustamist on vajalik läbi viia arstipoolne haava seisundi hindamine ja välja selgitada haavaparanemist segavad põhjused. Ravi Hydroclean advance haavasidemega ei asenda haavaparanemist raskendavate põhjuste ravi.
Hydroclean advance haavasidet mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust sideme koostisosade vastu.

Hydroclean advance haavasidet ei tohi lõigata ega muul moel mehaaniliselt purustada. Niiske ravi Ringeri lahusega ei lagunda elujõulisi rakke, võib aga siiski plantaarset (jalatalla) sarvkesta paisutada, mis on nähtav valkja katuna. Seetõttu on soovitav haava servasid rasvase salviga või vesi-õlis-emulsiooniga hooldada. Seejuures tuleb vaadata, et nahale ei jääks salvijääke.

Säilitamistingimused
Hoida temperatuuril kuni 30°C. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on terve. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
10 x 10cm - 10 tk

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, tel. +372 650 1901

Päritoluriik
Saksamaa