GLUCAGEN 1MG HYPOKIT INJ SUBST 1MG VIAAL+LAHUSTI N1

Retseptiravim

20,88 €


Piirhind €20.88

Haigekassa 50% soodustusega €11.69

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Glucagonum
Toimeaine kogus
1 MG
Ravimivorm / pakend
INJ SUBST
Kogus pakendis
N1

NOVO NORDISK
GlucaGen® 1 mg HypoKit

Kasutamine
Diabeetikutel, kes tarvitavad raviks insuliini või tablette, võib veresuhkur teatud tingimustel langeda väga madalale. Raskematel juhtudel võib see viia teadvuse kaotuseni. Kui diabeetik on kaotanud teadvuse, on kõige tõenäolisemaks põhjuseks madal veresuhkru tase, mis nõuab viivitamatut ravi, seega kohest tegutsemist.
Ohutu ravimeetod on glükagooni süstimine, mida võivad teha ka isikud, kellel puudub meditsiiniline haridus. GlucaGen®i süst on kahjutu ka juhul, kui teadvuse kaotuse põhjuseks ei ole madal veresuhkur. Tegutseda tuleb kiiresti ja vastavalt GlucaGen® HypoKit kasutusjuhendile.

Manustamine ja doseerimine
Mittemeedikud.

1.
Eemaldage pudelilt plastikust kaitsekapsel.
Võtke süstlalt nõelakate. Torgake nõel läbi kummikorgi pudelisse. Süstige kogu süstlas olev vedelik ampulli. 2.
Ilma nõela ja süstalt välja tõmbamata loksutage kergelt ampulli, kuni GlucaGen® on täielikult lahustunud ja lahus on läbipaistev.
3.
Veenduge, et süstla kolb on täielikult põhjas. Tõmmake kogu lahus uuesti süstlasse. Olge tähelepanelik, et Te ei tõmbaks kolbi süstla korpusest välja.
4.
Vabanege süstlas olevast õhust ja süstige


a) kogu süstlatäis (1 ml) isikutele
kehakaaluga
üle 25 kg
b) pool kogusest (1/2 ml) isikutele kehakaaluga alla 25 kg


naha alla või
ülemisse ja
külgmisesse
reielihasesse.

Asetage kasutatud süstal karpi ja hävitage. Võtke ühendust arsti või haiglaga.
Teadvus taastub reeglina 10-15 minuti jooksul. Kohe pärast teadvuse taastumist peab diabeetik sööma glükoosi sisaldavaid toiduaineid (suhkur, maiustused, šokolaad, magusad joogid jne.).
Ärge andke juua, süüa ega glükoosi vms. teadvuseta diabeetikule.


Meditsiinitöötajad
Vahetult enne kasutamist lahustage kogu annus - 1mg GlucaGen®i - kaasasoleva 1 ml GlucaGen® - lahustiga. Süstige 0,5-1 mg (20 µg/kg kehakaalu kohta) naha alla, lihasesse või veeni. Kui teadvus ei taastu 10-15 minuti jooksul, süstige veeni glükoosi. Kui patsient on teadvusele tulnud, manustage viivitamatult suu kaudu süsivesikuid, taastamaks maksa glükogeenivarusid ja vältimaks sekundaarset hüpoglükeemiat.

Sisu
GlucaGen® 1 mg HypoKit sisaldab ühe ravimidoosi. Komplektis on viaal, mille sisuks on GlucaGen® (lüofiliseeritud glükagoonhüdrokloriid 1 mg, 1 RÜ) ja süstal steriilse GlucaGen®-lahustiga (1 ml steriilset vett).

Näidustus
GlucaGen® on näidustatud tõsise hüpoglükeemilise seisundi raviks, mis võib kujuneda diabeetikutel, kes tarvitavad raviks insuliini või veresuhkrut taset langetavaid tablette.

Vastunäidustused
GlucaGen® on vastunäidustatud feokromotsütoomi, glükagonoomi ja insulinoomi korral.

Ettevaatusabinõud
GlucaGen®i positiivne mõju avaldub ainult juhul, kui maksas leidub glükogeeni. Seetõttu on GlucaGen® vähe efektiivne või kasutu, kui patsient nälgib või kui tal on neerupealiste puudulikkus või krooniline hüpoglükeemia.
Mõningatel juhtudel võib esineda iiveldust ja oksendamist. Andmed preparaadi toksilisuse kohta puuduvad. Kuna GlucaGen® on polüpeptiid, siis teoreetiliselt ei saa välistada ülitundlikkuse võimalust. Lahuses olevad tahked osakesed või kiudsed moodustised on kasutamise vastunäidustuseks.
Viaali avamisel eemaldatakse korgil olev kaitsekapsel. Kui ostmisel ei ole viaali plastikust kaitsekapsel kindlalt fikseeritud või pakend on lahti, siis tagastage pakend apteeki.

Säilitamistingimused
Säilitada temperatuuril alla 25o C. Mitte külmutada.
Aegumistähtaeg on pakendil.


Novo Nordisk
Eesti Filiaal
Paldiski mnt. 68
Tallinn 10617
Tel/faks (0) 656 6440

Küsi apteekrilt