DEPAKINE CHRONO 300MG PROLONG TBL 300MG N100

Retseptiravim

15,53 €

0,16 €/tk


Piirhind €10.4

Haigekassa 50% soodustusega €11.58

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €7.63


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Acidum valproicum
Toimeaine kogus
300 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG TBL
Kogus pakendis
N100

Antiepileptikum.
KOOSTIS: 1 tablett sisaldab naatriumvalproaati 200mg, valproaalhapet 87mg.
OMADUSED: Antiepileptilise toimega preparaat. Parandab haigete psüühilist seisundit ja meeleolu. Toimib sedatiivselt ja müorelakseerivalt.
NÄIDUSTUSED: Erinevad epilepsia vormid täiskasvanutel ja lastel: generaliseerunud hoogude erinevad vormid, fokaalsed hood.
VASTUNÄIDUSTUSED: Maksa ja pankrease funktsioonihäired, raseduse esimene trimester, ikterus.
KôRVALTOIMED: Iiveldus, maovalud, diarröa, isu suurenemine vôi vähenemine, mööduv juuste väljalangemine, käte kerge treemor, allergilised nahareaktsioonid, üldine pidurdus ja väsimus. Ravi ajal kontrollida maksa- ja pankrease funktsiooni näitajaid ja verehüübivust.
ETTEVAATUST! Ravikuuri ajal tuleb hoiduda töödest, mis eeldavad kiiret reaktsiooni, liigutuste täpsust. Ravim võib olla liiklusohtlik.
KOOSTOIMED: Preparaat vôib tugevdada teiste antiepileptiliste vahendite, antidepressantide, neuroleptikumide toimet. Atsetüüsalitsüülhapet ei soovitata manustada samaaegselt Depakina'ga. Palavikuseisundite ja valu korral soovitatakse aspiriin asendada paratsetamooliga.
ANNUSTAMINE: Päevane annus vôtta sisse 1-e vôi 2-e annusena: 20-30mg/kg kohta. Maksimaalne ööpäevane annus on 2,4g. Soovitav on sisse võtta vahetult enne sööki, vähese hulga vedelikuga.
PAKEND: Tabletid, 500mg N30.
TOOTJA: SANOFI WINTHROP, Prantsusmaa.
Küsi apteekrilt