VEPESID CAPS 100MG N10

Retseptiravim

145,08 €


Piirhind €145.31

Haigekassa 50% soodustusega €73.79

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Etoposidum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N10

VEPESID CAPS 100MG N10
KOOSTIS: VEPESID'i toimeaineks on etoposiid.
VEPESID 50mg kapslid sisaldavad 50mg etoposiidi;
VEPESID 100mg kapslid sisaldavad 100mg etoposiidi.
Abiained: sidrunhape, glütserool, polüetüleenglükool-400, zhelatiin, titaandioksiid (valge pigment), raudoksiid (punane pigment), naatriumetüülhüdroksübensoaat, naatriumpropüülhüdroksübensoaat.
VEPESID on saadaval ka infusioonikontsentraadina ampullides infusioonilahuse valmistamiseks.
OMADUSED: VEPESID on teatud tüüpi kasvajate raviks kasutatava podofüllotoksiini poolsünteetiline tuletis. VEPESID'i kasutatakse munandivähi, väikerakulise kopsuvähi ja lümfooni ning ägeda leukeemia raviks kombinatsioonis teiste kasvajatevastaste ravimitega.
NÄIDUSTUSED: Resistentsed testise tuumorid; väikerakulised anaplastilised kopsutuumorid; Hodgkini tõbi; pahaloomulised (mitte-Hodgkini) lümfoomid; äge mittelümfotsütaarne leukeemia.
VASTUNÄIDUSTUSED: VEPESID'i ei tohi kasutada allergia korral etoposiidile või ravimi mõne teise koostisaine suhtes.
ETTEVAATUST: VEPESID'i võib välja kirjutada ainult onkoloog või hematoloog. Ravim võib kahjustada vereloomet, seepärast on vajalik regulaarne arstlik kontroll. Tavaliselt teeb arst vereanalüüsi enne ravi alustamist ja iga järgneva ravikuuri eel. Arvestades VEPESID'i toimemehhanismi, võib see ravim põhjustada kasvaja teket tervel inimesel.
KÕRVALTOIMED: Olulised kõrvaltoimed on vereloome ajutine häirumine, mis võib nõuda annuse vähendamist või järgmise ravikuuri edasilükkamist. Ravim võib põhjustada ka iiveldust ja oksendamist, söögiisu vähenemist, suu, söögitoru või mao limaskesta põletikku või kõhulahtisust. Ligikaudu kahel kolmandikul patsientidest põhjustab ravim juuste väljalangemist. Võrreldes veeniinfusiooniga manustatava VEPESID'iga esineb kapslite kasutamisel allergiat harva. Kui ravi käigus tekib ootamatu kehatemperatuuri tõus, hingeldus, südame pekslemine, naha punetus või veerõhu langus, tuleb kohe pöörduda arsti poole. Tõsiste kõrvaltoimete ilmnemisel vähendab arst annust või lõpetab ravi. Ägeda allergilise reaktsiooni korral tuleb ravi koheselt katkestada ja konsulteerida arstiga. Kirjeldatud on tundlikkuse häireid kätes või jalgades (neuropaatiaid), sagedamini patsientidel, kes on saanud varem teatud teisi vähivastaseid ravimeid (vinkristiin). Küllaltki harva on esinenud unisust, väsimust, maksa kahjustust, kõrvalmaitset suus, palavikku, nahalööbeid, nahapigmentatsiooni, sügelust, nõgestõbe, kõhuvalu, kõhukinnisust.
Ei ole täheldatud, et VEPESID mõjutaks reaktsioonikiirust. Küll aga võib ta tekitada unisust ja väsimust. Sellisel juhul on soovitatav hoiduda autojuhtimisest ja masinate käsitsemisest.
RASEDUS JA IMETAMINE: VEPESID'i kasutamine raseduse ajal võib kahjustada loodet. Rasestuda võivad naised peavad kasutama tõhusaid rasestumisvastaseid vahendeid. Kuna paljud ravimid erituvad rinnapiima ja on olemas tõsiste kõrvaltoimete tekkimise oht imikul, mitte kasutada VEPESID'i imetamise ajal.
ANNUSTAMINE: Kui arst ei ole teisiti määranud, on tavaline suukaudne annus 100...200 mg/m2 kehapindala kohta ööpäevas viiel järjestikusel päeval või 200 mg/m2 kehapindala kohta ööpäevas 1-l, 3-l ja 5-l päeval. Ravikuure korratakse 3...4 nädalaste vahedega. Kapsleid tuleb võtta enne sööki.
ÜLEANNUSTAMINE: Üleannustamise korral võivad tekkida seedetrakti vaevused, maksakahjustus, vereloome kahjustus ja tõsised ainevahetuse häired.
Kui üks manustamiskord on vahele jäänud, mitte võtta kahekordset annust. Konsulteerida arstiga, sest kasvajavastases kemoteraapias on sageli oluline erinevate ravimite võtmise järjekord.
SÄILITAMINE: Toatemperatuuril (alla 25°C), kuivas kohas.
TOOTJA: BRISTOL-MYERS SQUIBB
Info - originaal.
Küsi apteekrilt