VASONIT RETARD PROLONG TBL 600MG N20

Retseptiravim

4,54 €


Piirhind €3.9

Haigekassa 50% soodustusega €3.84

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Pentoxifyllinum
Toimeaine kogus
600 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG TBL
Kogus pakendis
N20

VASONIT RETARD TBL 600MG N20
TOIMEAINE: Pentoxifylline
ATC kood: C04AD03
KOOSTIS: 1 kaetud retardtablett sisaldab 600 mg pentoksifülliini.
FARMAKOLOOGILISED OMADUSED:
Vasonit vähendab vere viskoossust, parandab selle reoloogilisi omadusi, samuti laiendab veresooni. Pentoksifülliin on metüülksantiini derivaat, mis inhibeerib fosfodiesteraasi ja kutsub esile cAMP tôusu veresoonte silelihaskoe rakkudes, vere vormelementides ning teistes kudedes ja organites. Vasonit pärsib trombotsüütide ja erütrotsüütide agregatsiooni ja parandab erütrotsüütide deformatsioonivôimet. Väheneb fibrinogeenisisaldus plasmas, tugevdab fibrinolüüsi, mis vähendab vere viskoossust. Parandab kudede hapnikuga varustatust, kôige enam jäsemetes ja kesknärvisüsteemis, aga ka neerudes. Vähesel määral laiendab koronaarveresooni. Pentoksifülliin imendub mao-sooletraktist. Preparaat allub hepaatilisele metabolismile , mille tulemusena vabanevad farmakoloogiliselt aktiivsed metaboliidid. Pentoksifülliini ja tema aktiivsete metaboliitide maksimaalne konsentratsioon saabub 3-4 tunni pärast ning terapeutiline efekt kestab umbes 12 tundi. Preparaat elimineerub pôhiliselt neerude kaudu.
NÄIDUSTUSED: Perifeersed arteriaalse vereringe häired.
VASTUNÄIDUSTUSED: Äge müokardiinfarkt, massiivne verejooks, äge hemorraagiline insult, silma vôrkkesta verevalandused, rasedus, rinnaga toitmine, ülitundlikkus pentoksifülliini vôi teiste metüülksantiinide suhtes (kofeiin, teofülliin, teobromiin).
KôRVALTOIMED: Seedetrakt: vôimalikud on iiveldus, oksendamine, isutus, kôhulahtisus, düskomfort ja valud maopiirkonnas. Kesknärvisüsteem: suhteliselt harva esinevad peavalud, pearinglus, rahutus, unehäired. Südame-veresoonkond: suurte annuste manustamisel vôib esineda arteriaalse vererôhu langus, tahhükardia, südame rütmihäired. Allergilised reaktsioonid: vôib esineda sügelust, nahalöövet, nôgestôbe, Quinke ödeemi, anafülaktilist shokki. Vereloome - ja verehüübivussüsteem: harva vôib esineda täppverevalumeid nahal, limaskestadel, mao-sooletraktis ning trombotsütopeeniat ja aplastilist aneemiat.
KOOSTOIMED: Vasonit potenseerib hüpotensiivsete vahendite, antikoagulantide, insuliini ja peroraalsete diabeedivastaste vahendite toimet.
ERILISED MÄRKUSED: Ettevaatusega tuleb Vasonit'i määrata patsientidele, kellel on väljendunud arteriaalne hüpotoonia, kalduvus ortostaatilisele hüpotooniale, südamerütmihäired, koronaarskleroos, ajuateroskleroos, südamepuudulikkus ning neile patsientidele, kellel on mao-sooletrakti haavandid ja neerupuudulikkus. Soovitatav on regulaarne arteriaalse rôhu ja verepildi kontroll.
MANUSTAMINE JA ANNUSTAMINE: Tabletid Vasonit retard tuleb sisse vôtta tervena läbi närimataja juua peale vedelikku. Tavaliselt määratakse 1 tablett 2 korda päevas.
RAVIMVORM: Retardtabletid 600 mg, 20 tükki pakendis.
SÄILITAMINE: Hoida lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril kuni 25 kraadi C, valguse eest kaitstult.
TOOTJA:LANNACHER, AustriaKüsi apteekrilt