UNASYN TBL 375MG N12

Retseptiravim

8,36 €

0,70 €/tk


Piirhind €8.36

Haigekassa 50% soodustusega €5.43

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Sultamicillinum
Toimeaine kogus
375 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N12

UNASYN TBL. 375MG N12
Tabletid
INN. Sultamicillinum
ATC-kood: J01CR04
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: UNASYN kattega tabletid sisaldavad sultamitsilliini, mis on sulbaktaami ja ampitsilliini ühine eelprodukt: 147 mg sulbaktaami ja 220 mg ampitsilliini.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Sulbaktaam on kóigi tähtsamate beeta-laktamaaside, mida leidub penitsilliinresistentsetes organismides, pöördumatuks inhibiitoriks. See vóimaldab antibakteriaalset aktiivsust järgmiste bakterite suhtes: Neisseriaceae, Acinetobacter calcoaceticus, Bacteroides spp., Branhamella catarrhalis, Pseudomonas cepacia. Kombinatsiooni bakteritsiidseks komponendiks on ampitsilliin, mis nagu bensüülpenitsilliingi toimib tundlikkesse organismidesse aktiivse paljunemise faasis vähendades rakuseina mukopeptiidi biosünteesi.Unasyn toimib enamusse organismi kudedesse ja koevedelikesse. Imendumise aaju ja seljaajuvedelikku on aeglane v. a meningiidi puhul. Mólema komponendi poolväärtusaeg on ca 1 tund. Suukaudsel manustamisel on biosaadavus 80% sulbaktaami ja ampitsiliini veenisisest annusest. Toit ei mójuta sultamitsilliini biosaadavust.
NÄIDUSTUSED: Sultamitsilliinile (sulbaktaamile ja ampitsilliinile) tundlike mikroorganismide poolt póhjustatud infektsioonid.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus penitsilliini suhtes.
HOIATUSED: On andmeid, et penitsilliinirea preparaatidega ravimisel on tekkinud raskeid ja ootamatuid ülitundlikkusreaktsioone (anafülaksia). Sagedamini vóib neid karta inimestel, kes on ülitundlikud penitsilliini suhtes ja/vói mitmesuguste allergeenide suhtes. Allergilise reaktsiooni korral tuleb ravi katkestada ning alustada vastava teraapiaga. Tósiste anafülaktilise reaktsioonide ilmnemisel koheselt manustada adrenaliini i/v, hapnikku, glükokortikosteroide, vajadusel kunstlik ventilatsioon.
KASUTAMINE RASEDUSE JA RINNAGA TOITMISE AJAL: Rasedusaegne kasutamine ei ole ohutu. Raseduse ajal vóib kasutada ainult kindla vajaduse korral. Kuna ampitsilliin eritub rinnapiimaga, vóib ampitsilliini kasutamine laktatsiooni ajal tekitada vastsündinute sensibiliseerumist. Seetóttu tuleb otsustada, kas lópetada imetamine vói lópetada ampitsilliinravi, arvestades ravimi vajalikkust emale.
ETTEVAATUSABINôUD: Superinfektsiooni nähtude ilmnemisel on vajalik ravikuur koheselt lópetada ja määrata teine preparaat vastavalt tundlikkusele. Pikaajalise ravikuuri ajal on vajalik perioodiliselt jälgida vere, neerude ja maksa seisundit. Eriti oluline on see vastsündinute, imikute ja väikelaste puhul.
ANNUSTAMINE JA MANUSTAMINE: Täiskasvanud. Ööpäevane annus 0,75-1,5 g jaotatuna kaheks annuseks: 375-750 mg 2 korda ööpäevas. Ravikuuri kestvus 5-14 päeva, vajadusel vóib seda ka pikendada. Kompikatsioonideta gonorröa raviks vóib sultamistislliini määrata üksikannusena 2,25 g (6 tabletti 375 mg). Lastele kehakaaluga 30 kg ja rohkem on annus sama, mis täiskasvanutel, s.o. 375-750 mg 2 korda ööpäevas. Ravikuuri pikkus 5-14 päeva.
ANNUSTAMISE ERIPÄRAD: Ravi jätkata 48 tunni jooksul pärast kehatemperatuuri normaliseerumist ja teiste haigussümptomite kadumist. Neerupuudulikkusega patsientidele peab ravimit manustama harvem.
KOOSTOIMED: Ampitsilliin, ja järelikult ka UNASYN, pole stabiiline lahustes, mis sisaldavad glükoosi vói teisi suhkruid, teda ei tohi segada vereproduktidega vói valgu hüdrolüsaatidega. Ei tohi manustada ühes süstlas aminoglükosiididega.
SÄILITAMINE JA KôLBLIKKUSAEG: Tabletid: kuivas, toatemperatuuril. Säilivusaeg 3 aastat.
PAKEND: UNASYN kaetud tabletid 375 mg blisterpakendis, 12 tk.
TOOTJA: PFIZER H.C.P.
Küsi apteekrilt