TRI-REGOL TBL (50+30MCG N6; 75+40MCG N5; 125+30MCG N10) X3

Retseptiravim

8,55 €


Piirhind €8.56

Haigekassa 50% soodustusega €5.525

Haigekassa 75% soodustusega €4.0125

Haigekassa 90% soodustusega €3.105

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Levonorgestrelum Ethinylestradiolum
Toimeaine kogus
50 MCG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N18

TRI-REGOL®
Gedeon Richter

Kaetud tabletid

Levonorgestreel, östrogeen - kolmefaasiline
INN. Levonorgestrelum, estrogenum
ATC-kood. G03AB03
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. 21 kaetud tabletti (kalenderpakendis), millest 6 roosat tabletti sisaldavad 0,05 mg levonorgestreeli ja 0,03 mg etinüülöstradiooli, 5 valget tabletti sisaldavad 0,075 mg levonorgestreeli ja 0,04 mg etinüülöstradiooli, 10 kollast tabletti sisaldavad 0,03 mg levonorgestreeli ja 0,125 mg etinüülöstradiooli.

Näidustused. Raseduse vältimine.
Annustamine.
Esimene tsükkel: Üks kaetud tablett päevas võetakse sisse soovitatavalt samadel kellaaegadel alates esimesest menstruatsiooni päevast. Alustatakse roosadest tablettidest, seejärel võetakse valged ja siis kollased tabletid vastavalt pakendil nooltega ja numbritega märgitud järjekorrale. Pärast 21 tableti võtmist järgnevad 7 tabletivaba päeva, millal tekib menstruatsioonitaoline vereeritus. Kogu tsükli pikkus on seega alati 28 päeva. Täiendav kontratseptsioon ei ole esimese TRI-REGOLi kasutamise tsükli ajal vajalik. Kui esimene tablett võetakse sisse neljandal menstruatsiooni päeval või hiljem, on selle tsükli esimese 7 päeva jooksul vajalik täiendav kontratseptsioon.
Järgnevad tsüklid: Iga järgnevat 21-päevast kuuri alustatakse 7 tabletivaba päeva järel sõltumata sellest, kas menstruatsioonitaoline vereeritus kestab vähem või rohkem kui 7 päeva.
Üleminek Tri-Regolile teistel 21-päevastelt kombineeritud rasestumisvastastelt vahenditelt. Kasutada pooleliolev pakk lõpuni ja alustada TRI-REGOLi võtmisega kohe järgmisel päeval (ilma 7-päevase vaheta!). Kui TRI-REGOLi võtmisele eelnes 7-päevane tabletivaba periood, kasutada esimese nädala jooksul täiendavaid rasestumisvastaseid vahendeid.
Üleminek TRI-REGOLile iga päev võetavatelt kombineeritud rasestumisvastastelt vahenditelt. Kasutada pooleliolevast ravimist ära 21 "aktiivset" tabletti ja alustada Tri-Regoli võtmisega kohe järgmisel päeval (ilma 7-päevase vaheta!).
Üleminek TRI-REGOLile ainult progestiini sisaldavatelt tablettidelt (POP). Esimene TRI-REGOLi tablett võetakse menstruatsiooni esimesel päeval isegi sel juhul, kui sel päeval on juba võetud ka POP, või mistahes muul päeval, kui rasedus on välistatud.
Sekundaarne amenorröa (välja arvatud rasedus). Tri-Regoli võtmisega alustatakse mistahes päeval, ent täiendava rasestumisvastase meetodi kasutamine on vajalik 7 päeva jooksul.
Pärast sünnitust või aborti. Pärast sünnitust ning juhul kui last ei toideta rinnaga alustatakse Tri-Regoli võtmisega kolme nädala jooksul. Hilisema alustamise korral on vajalik täiendava rasestumisvastase meetodi kasutamine 7 päeva jooksul. Rinnaga toitmise korral hormonaalseid rasestumisvastaseid ravimeid ei kasutata. Kui TRI-REGOLi võtmisega alustati esimese spontaanse vereerituse 1. päevast, on võimalik, et ravim ei hoia ära varast ovulatsiooni ning seetõttu on vajalik esimese 2 nädala vältel kasutada täiendavaid rasestumisvastaseid vahendeid (kondoomi, spermitsiide). Kui TRI-REGOLi kasutamisega alustatakse vahetult pärast sünnitust, peab arvestama tromboembooliariski suurenemisega. Raseduse katkemise ja abordi korral esimese trimestri jooksul võib TRI-REGOLi võtmisega alustada koheselt.
Olukorrad, mis nõuavad täiendavaid rasestumisvastaseid vahendeid.
Võtmata jäänud tablett. Tuleb meeles pidada, et kõige kriitilisem on tableti võtmata jätmine 21-päevase tabletitsükli alguses või lõpus. Ununenud TRI-REGOLi tablett võtta esimesel võimalusel. Kui ununenud tablett võetakse mitte hiljem kui 12 tunni möödudes selle õigest võtmise ajast, ei ole täiendavate rasestumisvastaste vahendite kasutamine vajalik ja järgmine tablett võetakse õigel ajal. Kui tableti võtmise õigest ajast on möödunud rohkem kui 12 tundi, jäetakse ununenud tablett võtmata ning jätkatakse järgmise tabletiga selle õigel võtmise ajal. Kui ravimilehelt on jäänud võtmata 1 või rohkem tabletti, tuleb kuni järgmise menstruatsioonini kasutada täiendavaid rasestumisvastaseid vahendeid (kondoomi, spermitsiide).
Seedehäired. Oksendamine kuni 3 tunni jooksul pärast tableti võtmist või väga tõsine kõhulahtisus võivad vähendada ravimi täielikku imendumist. Täiendavate rasestumisvastaste vahendite kasutamine (barjäärimeetod ja spermitsiidid) on vajalik 7 päeva jooksul pärast seda. Kergetoimelised kõhulahtistid ei mõjuta TRI-REGOLi efektiivsust.
Vastunäidustused. Rasedus ja imetamine. Tromboflebiit ja trombembooliad, hiljuti esinenud süvaveenide tromboflebiit ja trombemboolsed haigused, aju- veresoonkonna ja südame pärgarterite haigused, südamehaigused ja südamerikked, raske kõrgvererõhutõbi. Teadaolev või kahtlustatav pahaloomuline kasvaja (sh rinnanäärme- ja suguorganite kasvajad) või muud östrogeensõltuvad kasvajad. Endomeetriumi hüperplaasia. Ebaselge põhjusega vereeritus tupest. Raske suhkurdiabeet ja teised endokriinhaigused. Hüperlipideemia (hüpertriglütserideemia, hüperkolesteroleemia). Maksa adenoomid ja kartsinoomid. Teadaolev või kahtlustatav rasedus. Otoskleroos raseduse ajal. Vaskulaarse põhjusega silmahaigused. Äge ja raske krooniline maksahaigus, Dubin-Johnsoni ja Rotori sündroomid. Herpes gestationis. Sirprakuline aneemia. Porfüüria.
Hoiatused. Seisundid, mis nõuavad ravi kohest katkestamist: diagnoositud rasedus või on kahtlus rasedusele; migreeni teke naistel, kellel seda varem ei ole esinenud; varem esinenud migreeni ägenemine; ootamatu ägeda peavalu tekkimine; mistahes ägeda nägemishäire ilmnemine; veenipõletike esmased tundemärgid; ebatavalised valud või tursed jäsemetel (võimalik süvaveenide tromboos nt jalgades); seletamatud pistvad valud hingamisel või köhimisel (võimalik kopsuarteri trombemboolia); valu ja pigistustunne rindkeres (võimalik müokardiinfarkt); 6 nädalat enne kirurgilisi operatsioone; immobilisatsiooni korral (lahased, pikk voodiravi); vererõhu oluline kõrgenemine (üle 140/90 mm Hg); ikterus, hepatiit, sügelus kehal, kolestaas, maksafunktsiooni näitajate muutused; epileptiliste hoogude sagenemine; porfüüria esmakordne või taasesinemine (kõik kolm vormi, eriti porphyria cutanea tarda).
kõik tervisliku seisundi järsud halvenemised, kui see on seostatav hormonaalse rasestumisvastase ravimiga;
Hoiatused. Statistikale tuginedes võib väita, et suukaudsete hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise korral esineb sagedamini venoosset trombembooliat, arteriaalset tromboosi (sh ajuinsult, müokardiinfarkt, subarahnoidaalne hemorraagia). Mitte alati ei ole paranemine sellistest seisunditest täielik ning on üksikutel juhtudel eluohtlik. Taoliste tüsistuste esinemine madala hormoonisisaldusega ravimite kasutamisel ei ole teada, kuid teadaolevalt on esinemissagedus väiksem kui vanemate suure östrogeenisisaldusega ravimite korral. Mõned faktorid võivad tromboosiohtu suurendada -suitsetamine, ülekaalulisus, varikoossed veenid, südame-veresoonkonna haigused, diabeet.
Kombineeritud rasestumisvastaste ravimite sobivus patsiendile peaks otsustatama sõltuvalt nende haigusseisundite varasemast esinemisest ja raskusest.
TRI-REGOLi kasutamist peaks vältima tugeva ülekaalulisuse korral (BMI üle 39 kg/m2)
Suitsetamine suurendab suukaudsete rasestumisvastaste ravimite kardio-vaskulaarsete kõrvaltoimete ohtu. Oht suureneb vanusega ja ahelsuitsetamise korral (15 või enam sigaretti päevas), oht on märkimisväärne üle 35-aastastel naistel. Suukaudset rasestumisvastast ravimit kasutavatele naistele tuleks rangelt soovitada suitsetamisest loobumist.
Kombineeritud rasestumisvastaste ravimite kasutamisega seonduv arteriaalse tromboosi risk suureneb koos elueaga ning võib olla suurem suitsetajatel, mistõttu nendele patsientidele on soovitatav valida muu rasestumisvastane meetod.
Ei saa välistada võimalust, et mõned kroonilised haigused võivad kombineeritud rasestumisvastaste vahendite kasutamise korral ägeneda.
Pahaloomuliste maksakasvajate esinemist on harva kirjeldatud kombineeritud rasestumisvastaste vahendite pikaajalise kasutamise järgselt. On kirjeldatud ka healoomuliste maksatuumorite esinemist. Ülakõhuvalude, suurenenud maksa ja kõhuõõne verejooksude korral peaks diagnoosimisel arvestama maksatuumori võimalusega.
Mõned epidemioloogilised uuringud on näidanud munasarja, endomeetriumi ja rinnanäärme kasvajate riski suurenemist kombineeritud rasestumisvastaste ravimite kasutajatel. Selgelt on tõestatud aga kombineeritud rasestumisvastaste ravimite munasarja ja endomeetriumi vähki ärahoidev toime.
Seost emakakaelavähiga ei ole tõestatud; kuna välistada ei saa samaaegset seost seksuaalkäitumise või muude faktoritega. Mõned uuringud on näidanud seoseid rinnanäärmevähi ja kombineeritud rasestumisvastaste ravimite kestva kasutamise vahel vanemaealistel patsientidel, ent madala hormoonisisaldusega ravimite korral on see risk tõenäoliselt väiksem.
Paljud epidemioloogilised uuringud on näidanud, et kombineeritud rasestumisvastaste ravimite kasutamise järgselt raseduse ajal ei ole sünnidefektide hulk sagenenud. Samuti ei ole leitud teratogeenset efekti, kui kombineeritud rasestumisvastast ravimit on juhuslikult kasutatud raseduse alguses.
Suukaudseid rasestumisvastaseid ravimeid ei tohi kasutada raseduse diagnoosimiseks, samuti ei kasutata neid raseduse ajal ähvardava või habituaalse abordi raviks.
On soovitatav, et menstruatsiooni vahelejäämise korral uuritaks patsienti raseduse osas enne kui rasestumisvastase raviga jätkatakse.
Tähelepanu!
1. Enne ravi alustamist on soovitatav arstlik (sh günekoloogiline) läbivaatus ning laboratoorsete uuringute tegemine (kolesterool, triglütseriidid, veresuhkur, tsütoloogiline uuring, maksafunktsiooni testid);
2. Enne ravi alustamist tuleb välistada rasedus;
3. Järgnevate seisundite esinemine nõuab põhjalikku arstlikku kontrolli - tõsised depressiivsed seisundid, migreen, hüperlipideemia, ülekaalulisus, veenivarikoos, diabeet, hüpertensioon, epilepsia, otoskleroos, tetaania, multiipelne skleroos, maksafunktsiooni häired, sapikivitõbi, südame-veresoonkonnahaigused, neeruhaigused, kloasmid, emakamüoomid, mastopaatia, astma või muud seisundid, mis võivad kombineeritud rasestumisvastase raviga ägeneda või halveneda,. Kui need nähud ilmuvad ravi ajal esmakordselt, on vaja suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine lõpetada.
4. Kloasmide süvenemine (sageli mittetäielikult pöörduv; seisund paraneb otsese päikesekiirguse piiramisega).
Rasedus ja imetamine. Rasestumise korral on vajalik suukaudsete rasestumisvastaste ravimite kasutamine lõpetada, kuna mõnede uuringute andmetel on suurenenud risk loote arenguhäirete tekkeks. Rinnapiima hulk võib ravimi toimel väheneda. Ravimi väiksed kogused erituvad rinnapiima. Kui võimalik, tuleks kuni imetamise lõpetamiseni kasutada raseduse vältimiseks mittehormonaalseid meetodeid.
Kõrvaltoimed. Harvaesinevad, kuid on nõuavad ravi katkestamist: arteriaalne hüpertensioon, südame-veresoonkonna häired; trombemboolia, kopsuarteri trombembooliad, müokardiinfarkt, ajuinsult, mesenteriaal-, väikese vaagna- või jäsemete veenide tromboos, süvaveenide tromboos, süvaveenide tromboflebiit, kolestaatiline ikterus, muutused seerumi lipiidide tasakaalus, glükoositaluvuse vähenemine, pingetunne rindades, mastopaatia, ebatavaliselt äge peavalu, ootamatu migreenihoog, pearinglus, nägemishäired, maksa adenoom, kahtlustatav intraabdominaalne verejooks, galaktorröa.
Suhteliselt sagedased kerged kõrvalnähud, mis ei eelda tavaliselt ravi katkestamist: iiveldus, oksendamine, kerge peavalu, rindade hellus, muutused kehakaalus või libiidos, depressiivne enesetunne, akne, seborröa, hirsutism, kloasmid või vaginaalne kandidoos, silmaärritus kontaktläätsede kandmisel.
Muutused menstruaaltsükli iseloomus:
1. Menstruaalvere vähenemine - on normaalne sõltuvalt indiviidist. See võib olla koguni soovitav, kui eelnevalt on esinenud suure vereeritusega menstruatsioonid.
2. Menstruatsioonide ärajäämine - vahel võib menstruatsioon ka vahele jääda. Kui tablette on võetud korrektselt, on rasedus äärmiselt ebatõenäoline, kuid peaks olema testitud enne järgmise tabletitsükliga alustamist.
3. Düsmenorröa.
4. Ravijärgne amenorröa - anovulatsiooniga kulgev amenorröa võib esineda naistel, kellel on eelnevalt olnud ebaregulaarse pikkusega menstruaaltsüklid. Tavaliselt laheneb see seisund iseeneslikult. Kui amenorröa kestab pikemat aega, on soovitatav kontrollida patsienti hüpofüüsihäirete osas.
Intermenstruaalne verejooks: kerge määriv vereeritus või tõsisem vereeritus võivad esineda menstruatsioonide vaheajal eeskätt ravimi kasutamise esimestel kuudel. Üldjuhul ei oma see olulist kliinilist tähendust, välja arvatud juhtudel, kui tablette on kasutatud valesti või esineb koostoime teiste kasutatavate ravimitega. Uurida on vaja ka võimalikke orgaanilisi põhjuseid.
Toime neerupealistele ja kilpnäärmele: suukaudsete rasestumisvastaste ravimite kasutamine ei oma olulist toimet neerupealiste funktsioonile (AKTH test ei muutu). Kortikosteroidide hulga vähenemine on seletatav plasmavalkude kortisooli siduva võime suurenemisega.
Laboratoorsete analüüside muutused. Reaktsioon metürapoonile on sarnane raseduse ajal esinevale, seega vähem väljendunud kui suukaudseid rasestumisvastaseid ravimeid mittekasutajatel. Radioaktiivse joodi liikumist kilpnäärmesse ravim ei mõjuta. Seerumivalguga seonduva joodi hulk on suurenenud sarnaselt rasedusele ja östrogeenide kasutamisele raviks, tulenevalt plasmavalkude suurenenud võimele siduda ki1pnäärmehormoone. Seetõttu ei saa kasutada valguga seonduva joodi määramist kilpnäärme funktsiooni hindamiseks suukaudsete rasestumisvastaste vahendite tarvitajatel.
Toime vere biokeemilistele analüüsidele ja verepildile: suukaudsete rasestumisvastaste ravimite kasutamine võib kiirendada settereaktsiooni (plasmavalkude fraktsioonide muutused). Täheldatud on ka vase, raua ja alkaalsete fosfataaside sisalduse suurenemist plasmas.
Koostoimed. Kooskasutamine vastunäidustatud: samaaegsel kasutamisel koos ritonaviiriga esineb ebaefektiivse kontratseptsiooni oht, tingituna östrogeeni taseme langusest. Soovitatakse kasutada täiendavat (mehhaanilist) rasestumisvastast vahendit.
Kooskasutamine mittesoovitatav: krambivastaste ravimitega (karbamasepiin, fenobarbitaal, fenütoiin, primidoon), griseofulviiniga, rifabutiiniga, rifampitsiiniga (metabolismi kiirenemisest tingitud oht kontratseptiivse efektiivsuse langusele), soovitatakse kasutada täiendavat (mehhaanilist) rasestumisvastast vahendit. Antibiootikumid (ampitsilliin, klooramfenikool, neomütsiin, penitsilliin, sulfoonamiidid, tetratsükliinid), dihüdroergotamiin, trankvillisaatorid ja fenüülbutasoon vähendavad hormonaalse kontratseptsiooni efektiivsust, soovitatakse kasutada täiendavat (mehhaanilist) rasestumisvastast vahendit. Antikoagulantide, kumariini ja indaandiooni derivaatide annus tuleb TRI-REGOLi kasutamise korral uuesti määrata. Tritsükliliste antidepressantidei maprotilliini ja beeta-adrenoblokaatorite biosaadavus suureneb (toksilisuse oht) koosmanustamisel TRI-REGOLiga. Vajadusel tuleb korrigeerida suu kaudu võetavate antidiabeetiliste ravimite ja insuliini annuseid. Bromokriptiini toime väheneb. Hepatotoksiliste ravimite (dantroleen) toksilisus võib suureneda, eriti üle 35-aastastel naistel).
Kooskasutamine erandjuhtudel lubatud: Tsüklosporiini plasmakontsentratsioon võib tõusta (tõusevad ka kreatiniinisisaldus ja transaminaaside aktiivsus). Flunarisiin muudab rinnanäärme koe prolaktiinile tundlikumaks ning võib põhjustada galaktorröad.
Üleannustamine. Tõsiseid tervisehäireid seoses üleannustamisega ei ole kirjeldatud. Üleannustamise tunnusteks võivad olla iiveldus või menstruatsiooni ärajäämine. Spetsiifilist antidooti ei ole. Kui on tegemist massiivse üleannustamisega viimase 2...3 tunni jooksul, võib teha maoloputust.
Farmakoloogilised omadused. TRI-REGOL on kolmefaasiline kombineeritud hormonaalne suukaudne rasestumisvastane ravim. Toime põhineb peamiselt gonadotropiinide supressioonil. Kuigi peamine rasestumist vältiv toime on seotud ovulatsiooni inhibeerimisega. võib loetleda ka kaasnevaid toimed, mis aitavad rasestumist vältida - emakakaela limakorgi tihenemine (raskendab spermatosoidide tungimist emakasse), muutused endomeetriumis vähendavad implantatsiooni tõenäosust.
Levonorgestreel: imendumine on kiire (tavaliselt alla 4 tunni), kuid võib olla mõjutatud erinevatest faktoritest ja on individuaalselt varieeruv, kuna ei läbi esmast maksapassaazhi. Umbes 50% levonorgestreelist seondub plasmavalkudega ja 47,5% SHBG-ga (suguhormooni siduv globuliin), 2,5% jääb vabaks. Etinüülöstradiool: imendub soolestikust kiiresti. Kõrgeim kontsentratsioon plasmas saabub tavaliselt 1...1 ,5 tunni möödudes, ent võib individuaalselt varieeruda. Metaboliseerumine enne süsteemsesse tsirkulatsiooni jõudmist on kõrge, metaboliseerub peamiselt maksas ja seedetraktis. Ekskretsiooniaeg plasmast 12 tunni jooksul, poolväärtusaeg tavaliselt 5,8 tundi, mille järgselt plasmakontsentratsioon tõuseb jälle (tingituna entero-hepaatilisest tsirkulatsioonist, kuna imendumise järgselt metaboliseerub vesilahustuvateks konjugaatideks, mis sapiga liiguvad tagasi soolestikku).
Abiained. Kolloidne veevaba räni, magneesiumstearaat, talk, maisitärklis, laktoos, sukroos, kaltsiumkarbonaat, kopovidoon, povidoon, makrogool 6000, karmelloosnaatrium, värvained (E171, E172)
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 5 aastat.
Pakend. 21 tabletti kalenderpakendis, 1 või 3 tk karbis.

Info - tootja esindajalt 05.06,03

Küsi apteekrilt