VitirON™ D3 Olive SUN - kõrge annus D3 vitamiini immuunsusele!

04.01.2022

Kas oled mõelnud, miks võibolla just sina D-vitamiini ei omasta?

Võtad D-vitamiini regulaarselt ja vastavalt soovitustele, kuid vereanalüüsid näitavad siiski selle eluliselt olulise vitamiini puudust? Sellele võib olla nii lihtne selgitus kui ka tõhus lahendus.

D-vitamiin on üks olulisematest vitamiinidest ning selle peamine funktsioon on kaltsiumi ja fosfori ainevahetuse reguleerimine ning luustiku hooldamine. Kui organismis on liiga vähe D-vitamiini, halveneb soolestikust kaltsiumi imendumine, mis tekitab omakorda mitmeid terviseprobleeme nagu luude hõrenemist, hammaste lagunemist ja lihaste (sh südamelihase) funktsiooni halvenemist. D-vitamiinil on samuti väga suur osa immuunsüsteemi normaalses toimimises ja vastupanus külmetushaigustele.

Organism toodab D-vitamiini UVB kiirte toimel ise ja suvekuudel piisab vajaliku koguse saavutamiseks päikese käes viibimisest. Sügisest kevadeni on aga Eesti laiuskraadil päikese UVB kiirguse intensiivsus liiga madal, et käivitada D-vitamiini tootmist organismis. Seetõttu tuleks kindlasti sel perioodil leida endale D-vitamiini lisaallikas.

Põhjuseid, miks D-vitamiin piisavas koguses ei imendu võib olla erinevaid. Üheks selliseks põhjuseks on kroonilised haigused. Neil, kes peavad igapäevaselt toime tulema tsöliaakia, Crohni tõve, tsüstilise fibroosi või kroonilise pankreatiidi tekitatud kahjuga, on oluline leida D-vitamiini vereringesse viimiseks võimalikult kiire meetod. Sellist lahendust pakub D-vitamiini sprei, mis jätab vahele seedetrakti etapi ja viiakse suu limaskesta kaudu otse vereringesse.

Ka alkoholism või alkoholi sage tarbimine võivad olla põhjuseks, miks keha D-vitamiini piisavas koguses ei omasta. Samuti võivad tänapäeval suurenenud ebatervislike töödeldud toitude tarbimine ja vähenenud seedeaktiivsus pärssida D-vitamiini imendumist seedetraktis.

D-vitamiini on võimalik manustada erinevates vormides - tabletid, kapslid, tilgad või spreid. Just spreid on mitmel põhjusel omastamise ja biosaadavuse osas eelistatud valik ka tavatarbija jaoks.

VitirON™ D3 Olive SUN sprei on välja töötatud spetsiaalselt selleks, et viia D-vitamiin vahetult vereringesse, jättes vahele seedetrakti etapi, mistõttu sobib kasutamiseks isegi neile, kellel on imendumishäireid või malabsorptsiooni probleemid. VitirON™ D3 Olive SUN on mugav ja lihtne kasutada, isegi vett ei ole vaja peale juua.

See sobib eriti hästi lastele ja eakatele, kellel võib olla raskusi kapslite või tablettide neelamisega. See ei ärrita magu ja sobib suurepäraselt ka raseduse ja imetamise ajal. Ka naistel, kel esineb rasedusaegset iiveldust ja sellest tingitud oksendamist, on sprei vormi mõistlikum kasutada.

Vitamiinid jaotatakse üldiselt kaheks - rasvlahustuvad ja vesilahustuvad. D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin ning seetõttu ongi VitirON™ D3 Olive SUN loodud oliivõli baasil. Oliivõli kuulub monoküllastamata ehk Omega 9 rasvade hulka. See kaitseb südant, tõstab head kolesterooli ja alandab halva kolesterooli taset. Oliiviõli kaitseb südamelihast oksüdatiivse stressi eest. Samuti vähendab see rinnavähi ja II tüüpi diabeedi riski ning avaldab soodsat mõju immuunsüsteemile.

Oluliseks aspektiks vitamiinide manustamise juures on ka ühtlane doseerimine. VitirON™ D3 Olive SUN spreivorm tagab D-vitamiini täpse doseerimise, kuna D-vitamiin on oliiviõlis ühtlaselt lahustunud, ning see ei kihistu.

VitirON™ D3 Olive SUN on saadaval 3 tugevuses kogu perele:

1000 RÜ imikutele ja lastele, 2000 RÜ ja 4000 RÜ täiskasvanutele ja eakatele.

 

Terviseinfo:

  • Immuunsüsteemi lüngad ehk miks me haigestume?

    Loe edasi

  • Kuidas kaitsta keha alkoholi, suitsetamise ja liigsöömise kahjulike mõjude eest?

    Loe edasi

  • Mis aitaks immuunsüsteemi tugevana hoida?

    Loe edasi

Kõik postitused