Sügisele vastu terve ja tugevana

31.08.2021

Kuidas hoida mõnusat suvist ja värsket energiat endas võimalikult kaua? Apteegist leiab laias valikus vitamiine, et säilitada erksust ning valmistada terve pere ette jahedaks sügishooajaks.

Sügis toob kaasa aina lühemad päevad ja pikemad ööd, jahedamad ilmad ja sügisvihmad. Mõistlik on end aegsasti ette valmistada, et hoida eemale sügisega kaasnevaid külmetus- ja viirushaigusi. Apteegist leiad häid abimehi organismi turgutamiseks ja kaitsmiseks. Mõistlikus annuses C- ja D-vitamiin on kasulik igaühele.

C-vitamiini on võimalik piisavalt saada mitmekesiselt ja tervislikult toitudes, kuid vajalikku D-vitamiini kogust pelgalt toidust kätte saada on keeruline. Mõnikord võib olla näidustatud isegi aasta ringi D-vitamiini tarvitada.

Eelpool nimetatud vitamiinide kõrval on tähtsal kohal veel ka tsink, mis aitab kaasa paljude immuunvastuses osalevate rakkude moodustamisele. Lisaks võib tarvitada ingverit, punast päevakübarat, küüslauku või musta leedrit sisaldavaid looduslikke vahendeid. 

Vitamiinide võtmisel on omad nipid. Mõned vitamiinid vajavad eriti toetavat meeskonnamängu. Näiteks raual aitab imenduda C-vitamiin. Seetõttu tasub süüa punast liha koos brokoli, paprika ja apelsiniga. Samuti on apteegis leiduvates rauapreparaatides tihtipeale raud koos C-vitamiiniga. D-vitamiin on jälle hea kaaslane kaltsiumile näiteks.

Viirustele vastu

Tugevama turgutuse jaoks võib valida bioflavonoide sisaldava greibiseemneekstrakti, mis aitab kaitsta organismi juba rakutasandil. Organismi kaitsevõimet aitab parandada ka sipelgapuukoore ekstrakti sisaldava toidulisandi kuur. See toetab organismi loomulike kaitsemehhanismide tööd.

Algavale külmetus- või viirushaigusele tasub kiiresti reageerida. Heaks abimeheks sel puhul on preparaadid, mis sisaldavad C-vitamiini, ternespiima, kurkumit, astelpaju ja piimhappebaktereid. Imemistableti, õli või kapsli kujul asuvad need kiirelt tööle, võideldes valusa kurgu ja külmetushaiguse sümptomitega.

Kvaliteetne uni

Hea uni ja rahulik meel on üliolulised, et taastuda kiirelt haigusest ning ka kaitsta organismi haiguste eest. Kui järjest pikenev pime aeg, kiire töö- või koolitempo röövivad rahu ja segavad normaalset und, võib proovida kuurina B-rühma vitamiine sisaldavaid preparaate.

Erinevad B-vitamiinid aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele toimimisele ning vähendavad väsimust ja kurnatust. Samas toetavad aminohapped, taimsed ekstraktid ja melatoniin lõõgastumist, soodustavad uinumist ja tagavad sügavama une.

Multitalendid

Apteekides leidub ka tooteid, kus kõik immuunsuse jaoks vajaminevad ained on ühte liidetud. Samas suure vitamiinidefitsiidi korral on parima efekti saavutamiseks soovitatav tarvitada konkreetset puuduoleva vitamiini preparaati. Multivitamiinides on koos palju vitamiine ja mineraalaineid, kuid väljakujunenud defitsiidi ravimiseks ei pruugi sealsest sisaldusest piisata.

Multivitamiine võiksid võtta inimesed, kes tunnevad, et nende toidulaud pole täidetud nii mitmekesise toiduga ning on risk, et keha ei saa kõiki aineid toidust kätte. Samuti sobivad need organismi toetamiseks neile, kes on füüsiliselt väga aktiivsed ja teevad palju trenni ega pruugi alati jaksata nii palju süüa, kui organismil vajalike ainete varu täitmiseks vaja.

Terviseinfo:

  • Uurea – kuiva naha tõhus abimees

    Loe edasi

  • Kõik, mida on vaja teada kätepesust

    Loe edasi

  • Kolm nõuannet, kuidas kõõmamurest vabaneda

    Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: