Seksuaalhäiretele leiab diskreetselt abi Netiapteegist

04.10.2017

Närviline elutempo, ebatervislikud harjumused ning oskamatus aega maha võtta, põhjustavad meestel sageli probleeme nabast allpool. Apotheka farmatseut Anton Ojamaa räägib, millist abi saab apteegist nii eesnäärmega seotud probleemide, potentsihäirete kui ka teiste seksuaalmurede korral.

Kuna arstid ja apteekrid tegelevad seksuaalhäiretega iga päev, ei peaks nende poole pöördumisel piinlikkust tundma. Mure sisust lähtudes võib vaja minna psühholoogi, psühhiaatri, uroloogi või androloogi abi, kuid kõigepealt võib pöörduda apteeki või perearsti poole, kes suunab edasi sobiva spetsialisti vastuvõtule.

Eesnäärmega seotud vaevused

Statistika kohaselt diagnoositakse ühel mehel viiest elu jooksul eesnäärmevähk. Eesnäärme pahaloomulise kasvaja esinemissagedus hakkab suurenema alates 45. eluaastast, tõustes kiiresti pärast 60. eluaastat. Kuna eesnäärmevaevustest see kõige raskemini ravitav haigus – eesnäärmevähk – kulgeb sageli pikka aega ilma mingisuguste selgete tunnusteta ja eesnäärmehaigustele iseloomulikud kaebused võivad tekkida alles viimases faasis, on regulaarne arstlik kontroll alates 35. eluaastast hädavajalik. Enamasti on tegemist siiski vanusest tingitud eesnäärme suurenemisega seotud kergemate vaevustega, millele leiab apteegist leevendust. Uudse tootena leiab apteegist ka kiirtesti, millega saab igaüks ise sõrmeotsa verest kontrollida prostataspetsiifilise antigeeni sisaldust – see annab teavet eesnäärme füsioloogiliste seisundite kohta. Normi ületav väärtus võib näidata eesnäärme haigust, aga kindlasti kinnitab vajadust arsti juures täiendavate analüüside tegemise järele. Sellist analüüsi tuleb üle 50 aastastel meestel teha vähemalt üks kord aastas.

Kõik eesnäärmehaigused võivad põhjustada urineerimisprobleeme, valu või ebamugavustunnet alakõhus, aga ka seksuaalelu häireid ja libiido langust. Sagedase urineerimisvajaduse ja põie aeglase tühjenemise korral sobivad hästi näiteks granaatõunaekstrakti, lükopeeni ja tsinki sisaldavad Prostatin tabletid. Granaatõuna kõrval on meeste tervisele kasulikud ka kõrvitsalised, sisaldades kuni 60% õli, sealhulgas küllastumata rasvhappeid, mineraalsooli ja hulgaliselt vitamiine. Apteegist leiab mitmeid just eelkõige meeste tervisele mõeldud kõrvitsaseemne ekstraktiga tooteid nagu Doppelherz Aktiv jõhvika, kõrvitsa, C-vitamiini ja seleeniga ning Wellman Prostate, mis toetavad eesnäärme ja kuseteede normaalset funktsioneerimist. Lisaks leiab toidulisandite hulgast ka teisi põievaevuste leevendamiseks ja vältimiseks mõeldud tooteid nagu Tervisepüramiid Prostata Pluss ja Prostalan quattro tabletid, kuhu on kombineeritud nii taimeekstrakte kui ka mineraale. Seleeni ja tsinki sisaldavad toidulisandid omavad positiivset mõju viljakusele ja spermatogeneesile, ning hoiavad vajalikku testosterooni taset.

Kui kaebused jäävad püsima, tuleb kindlasti konsulteerida oma arstiga, kes teeb vajaliku ülevaatuse, suunab lisauuringutele ja vajadusel määrab ka täiendava tablettravi.

Erektsioonihäiretele palju lahendusi

Eesnäärmeprobleemid võivad põhjustada ka erektsioonihäireid. Apotheka apteekides ja netiapteegis on saadaval lai valik tooteid, mis mõjuvad erektsioonile efektiivselt. Siiski, erinevad probleemid nõuavad erinevat lähenemist. Kui häire on kerge, näiteks esineb harva või lihtsalt erektsioon ei ole piisavalt hea, siis tuleb alustada vitamiin-mineraalainete kompleksitest, kus eriline rõhk on pandud mineraalainetele, nagu tsink, seleen, C-vitamiin ja B-grupi vitamiinid – antioksüdantsete omadustega ained. Lisaks nendele on vaja ka aminohappeid, mis on olulised ka lihaste korraliku funktsioneerimise jaoks. Erektsiooni toetamiseks on oluline tõsta veresoonte toonust, mõnel inimesel probleem võib peituda just soonte nõrkuses: verevool võib olla aeglane ja selle tõttu erektsioon võib hilineda või täielikult puududa. Heaks näiteks on Androfluxx kapslid ja King of Spades kapslid. Nendes toodetes on nii antioksüdandid kui ka aminohapped, mis aitavad kaasa veresoonte elastsusele ja tugevdavad toonust.

Selleks, et veresoonte toonust tõsta ja verevoolu parandada võib kasutada ka Prosterox kapsleid. Selle preparaadi koostises on zhen-shen, tuntud ravimtaim, mis annab energiat kogu organismile ning mõjub positiivselt ka erektsioonile. Sarnast efekti omavad ka maca juure baasil valmistatud tooted nagu Terrapoint Maca kapslid ja Hanoju Maca juure tabletid. Maca juurt on kasutatud tuhandeid aastaid just tänu sellele, et see taim tõstab füüsilist ja vaimset jõudlust. Zhen-sheni ja maca juurt sisaldavatesse toodetesse peaksid väga ettevaatlikult suhtuma südamehaiged ja kõrge vererõhuga mehed, kuna need võivad tõsta vererõhku.

Kui vaadata Apotheka Netiapteegi delikaatsete toodete ostustatistikat, siis on 2015. aasta lemmiktoodete hulgas just seksuaalse rahulolu ja võimekuse suurendamiseks mõeldud Prelox tabletid ja Clavin Ultra kapslid meestele. Prelox on looduslik ja keemiavaba preparaat, mis suurendab organismi võimet saavutada ja säilitada erektsiooni. Preloxiga on tehtud ka vajalikud kliinilised uuringud, mis tõestavad selle preparaadi efektiivsust. Clavin Ultra kapslid sobivad aga meestele, kellel on vaja saavutada kiiret erektsiooni, sest selle preparaadi koostises on just need ained, mis annavad kiiresti tugeva energialaengu. Samas peab taas mainima, et nii Prelox kui Clavin võivad tõsta vererõhku ja kiirendada südametööd ning häirida und.

Apotheka Netiapteegis on erinevate seksuaalprobleemide jaoks nii käsimüügis saadaolevaid tooteid kui retseptiravimeid. Kuna tootevalik on lai, on kindlasti mõistlik enne ostu sooritamist apteekri või arstiga nõu pidada. Apotheka Netiapteegist saab nõustamist ja lahenduse ka inimene, kes tunneb ebamugavust apteegileti ääres oma muret kurta. Netiapteekrilt saab nõu küsida ja ostu sooritada diskreetselt, ilma teiste apteegikülastajate juuresolekuta, ning tooted tellida lähimasse pakiautomaati. See kasutajamugavus ja diskreetsus on ka põhjus, miks suur osa Netiapteegi ostudest moodustavad just seksuaaleluga seotud tooted, olgu need siis meestele erektsiooni soodustamiseks või säilitamiseks mõeldud tooted, naistele vaagnapõhjalihaste treenimiseks või ka naudingu saamist abistavad tooted või hoopis libestid ja rasestumisvastased vahendid.

Seksuaalprobleemid on väga tavalised ega sõltu east – neid võib esineda igas vanuses meestel ja naistel. Need pärsivad paari täisväärtuslikku seksuaalelu ja mõjutavad suhte kvaliteeti, mistõttu mõjub probleemi teadvustamine ja selle lahendamine elukvaliteedile kindlasti hästi. Seksuaalprobleemid võivad esineda mitmesuguste haiguste korral ning ka ravimite kõrvaltoimena, seega ei tohiks seksuaalprobleeme arsti ega apteekri eest varjata, sest siis on võimalik leida preparaate, millel puudub või on väiksem toime seksuaalelule.

Terviseinfo:

  • Uurea – kuiva naha tõhus abimees

    Loe edasi

  • Kõik, mida on vaja teada kätepesust

    Loe edasi

  • Kolm nõuannet, kuidas kõõmamurest vabaneda

    Loe edasi

Kõik postitused