LejdyVita®2 Minust saab ema: unikaalne koostis - uusimate teadussaavutuste tulem!

03.01.2022

Lapseootuse aeg on üks ilusamaid aegu naise elus! On teada, et sel perioodil on naise kehal toitumisele erilised nõudmised. Näiteks suureneb raseduse ajal enamike mineraalainete ning vitamiinide vajadus. Kõige enam tuleks tähelepanu pöörata folaatidele, C- ja D-vitamiinile, kaltsiumile, rauale ja magneesiumile.

Olenevalt toitumisest, elustiilist, aastaajast ja muudest aspektidest ei pruugi lapseootel naine kõike vajalikku piisavas koguses toidust kätte saada. Siis tulevad appi apteegis müüdavad toidulisandid, milles aga nende rohkuse tõttu on suhteliselt keeruline orienteeruda. Nõu saab alati küsida nii apteekri kui ämmaemanda või naistearsti käest.

Mis teeb spetsiaalselt raseduse perioodiks väljatöötatud toidulisandi LejdyVita®2 Minust saab ema ainulaadseks?

Patenteeritud tehnoloogiad:

 • Oomega-3-rasvhapete (DHA/EPA)* kompleks Lipinova®
 • Folaadid: foolhape + selle aktiivne vorm Metafolin®
 • Ferronyl® raud – kõrge bioloogiline omastatavus

Lipinova® see on oomega-3 rasvhapete ainulaadne põletikuvastane kompleks SPM („specialized proresolving mediatorsehk spetsialiseeritud põletikku lahendavad mediaatorid), mis kaitseb nii ema kui ka last. SPMid moduleerivad loomulikku immuunvastust, mis toetab põletikusümptomite kadumist. 1,2 See on seotud spontaanse abordi ja enneaegse sünnituse ärahoidmisega ning raseduse ohutu ja loomuliku kulgemise toetamisega. DHA saamine ema organismist aitab kaasa loote silmade ja aju normaalsele arengule. EPA ja DHA liiguvad emaüsas arenevasse lootesse platsenta kaudu.

Metafolin® on kõige tõhusam folaadi vorm, mida organism ei pea erinevalt foolhappest enne rakkudesse ja kudedesse viimist metaboliseerima ehk muundama. Nagu ka foolhape, mängib Metafolin® olulist rolli loote arengus ja kasvus ning maandab selja- ja peaaju väärarengute tekkeriski.

Lisaks aitavad folaadid raseduse ajal kaasa õigele vereloomele ja immuunsüsteemi toimimisele.

Ferronyl® raud on kõrge, täpsemalt 98% raua sisaldusega vorm, tänu millele on selle imendumine paljudest teistest raua vormidest parem. Ferronyl® on hästi talutav ning sel puudub metalli maitse. Raud aitab kaasa immuunsüsteemi õigele toimimisele, aitab vähendada kurnatust ja väsimust, sellel on oma roll rakkude jagunemisel ning see aitab kaasa õigele ainevahetusele, mis on oluline energia saamiseks. Raua tarvitamine toetab punaste vereliblede ja hemoglobiini loomist ning hapniku edastamist kehas. Lisaks toetab raud kognitiivsete funktsioonide õiget toimimist. Rasedusaegne raua puudus võib põhjustada enneaegset sünnitust või lapse madalat sünnikaalu.

Magneesiumi puudus võib olla ohtlik nii emale kui ka lootele. On leitud, et lastel, kelle emal on olnud magneesiumivaegus, on suurenenud risk metaboolse sündroomi ja insuliinresistentsuse tekkeks (kalduvus rasvumisele, kõrge vererõhk, veresuhkru taseme tõus, mis võivad omakorda viia südame- ja veresoonkonnahaigusteni). Magneesiumi vajadus on suurenenud preeklampsiat ja hüpertensiooni põdevatel rasedatel.

Lisaks sisaldavad LejdyVita®2 Minust saab ema kapslid optimeeritud annuses joodi, B-vitamiinide kompleksi, sh foolhappe koensüüme (B2, B6, B12), E- ja D-vitamiini, seleeni ja teisi vajalikke vitamiine ning mineraalaineid.

*EPA (eikosapentaeenhape), DHA (dokosaheksaeenhape)

1. Elliott, E., Hanson, C. K., Anderson-Berry, A. L. et al. The role of specialized pro-resolving mediators in maternal-fetal health. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids. 2017 Nov; 126: 98–104. doi: 10.1016/j.plefa.2017.09.017; 2. Serhan, C. N. Discovery of specialized pro-resolving mediators marks the dawn of resolution physiology and pharmacology. Mol Aspects Med. 2017 Dec; 58: 1–11. doi: 10.1016/j.mam2017.03.001.;

Terviseinfo:

 • Uurea – kuiva naha tõhus abimees

  Loe edasi

 • Kõik, mida on vaja teada kätepesust

  Loe edasi

 • Kolm nõuannet, kuidas kõõmamurest vabaneda

  Loe edasi

Kõik postitused