Naerata Talv 2021 - kasulikud lood ning terviseuudised.

02.12.2021

Ilmunud on talvine Naerata!

Apotheka apteekidesse on jõudnud Apotheka kliendiajakiri Naerata!, mille kaanestaariks on seekord Kristiina Ehin. Selles hapras ja ilusas naises on peidus palju. On seda, mille jaoks ta on juba sõnad leidnud, kuid rohkem on tajutavat, mis alles ootab vormi leidmist. Seega saab lugeda ühe suure väega naise mõtteid ning hetkeks tajuda, kuidas selline imeline naine tunnetab end ümbritsevat maailma.

Jooga ja meelerahu õpetaja Pamela Maran otsib vastust küsimusele, et kas tasub olla igavesti noor või igavesti leplik? Kirg noorust pikendada levib ja ka rahulolematuid on üha rohkem. Teadlikkust kohtab seevastu üliharva. Milles see teadlikkus seisneb, sellest saab jällegi lähemalt lugeda juba ajakirjast.

Terviserubriigis võetakse luubi alla vererõhk. Kõrge vererõhk on salakaval haigus, mida ei osata eriti karta, kuid sel võivad olla saatuslikud tagajärjed. Õnneks on haigust võimalik ravida ja mis veelgi parem – elustiili muutes saab oma vererõhu heaks väga palju ise ära teha.

Lisaks paneb spordibioloog Kristjan Port südamele, et vaimu saab teravaks, kui piisavalt liikuda. Juba aastaid püütakse lahendada pikaealisuse võrrandit. Kas peaksime sellesse tehtesse mahutamise nimel veel kõvasti pingutama või võiksime keskenduda hoopis olemasolevate aastate elukvaliteedile?

Paljude jaoks on probleemid ninaga igapäevane reaalsus. Küll ei käi sealt öösel õhk läbi, hommikuks on ninna tekkinud terve kollektsioon koorikuid või tuleb sinna pidevalt mõnd ravimit pihustada, et üldse hingata saaks. Mis ninaga toimub? Seda temaatikat avavavad Eero Merilind ja proviisor Anne-Mai Rogenbaum.

Raeapteek on teadaolevalt Euroopa vanim samades ruumides järjepidevalt töötav apteek Tallinna vanalinnas ja suure tõenäosusega ainulaadne kogu maailmas. Raeapteeki peetakse seni vanimaks ühes ja samas hoones püsivalt töötanud kaubandusettevõtteks ning vanimaks meditsiiniasutuseks Eestis. Raeapteek tähistab järgmisel aastal oma 600 aasta juubelit. Seega saab lähemalt lugeda, millega on tegeletud ja millega tegeletakse tänapäevani Raeapteegis.

Lemmiku rubriigist saab lugeda fakte, mille vastu loomaomanikud kõige sagedamini eksivad. Iga lemmikloom, nii väike kui suur, vajab hoolt ja tähelepanu. Enne kui loom koju tuua, tasub teha põhjalik eeltöö tema olemuse ja vajaduste kohta.

Ilurubriigis jagatakse ilunippe menopausi perioodiks. Õhenevad kiharad, kotikesed ja sõõrid silmade all, ootamatud vistrikud – need on mõned ilumured, mis võivad tekitada meelehärmi naistele, kes on jõudnud menopausiikka. Ilu poole pealt võetakse seekord fookusesse meie silmad ja huuled, et leiaksid kergesti üles just need toonid, mis sinule kõige paremini sobiksid.

Ärevus ja depressioon tabavad üha rohkem ka lapsi ja noori. Kuidas tunda ära, et laps on ärev ja mida ette võtta, kui nooruki meeleolu langus pole pelgalt hetkeline tujumuutus, vaid midagi hoopis tõsisemat? Antud teemat avab kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Signe Punnisk.

Toiteväärtuslikud ja ahvatlevalt värvikirevad kausitoidud on võitnud paljude südamed. Üks-kaks-kolm saab tervistava kausi kätte restoranist, kuid miks mitte proovida neid vahelduseks ise kodus teha. KAUSS peakokk Ken Trahv avab poke’de maailma ning üllatab lihtsate tervislike retseptidega.

Ajakirjast leiab veel ka palju muud põnevat, seega head lugemist!



Sirvi Naerata! ajakirja talvenumbrit või ava ajakiri sirvimiseks eraldi vahelehel.



Terviseinfo:

Kõik postitused