Hooaeg


 • Jaanipäev ja meelemürgid

  Jaanipäev ja meelemürgid

  Ei ole saladus, et jaanipäev ja alkohol käivad tihtipeale käsikäes. Selle kinnituseks vaatavad meile iga aasta 24. juuni uudistes vastu pikad loetelud õnnetustest, mis on enamasti põhjustatud liigsest alkoholi tarbimisest. Teada tuntud tarkus on, et rasvased toidud parandavad pohmelli, sest rasvane toit aitab kiiresti tõsta veresuhkru taset. Kahjuks pakub see aga ajutist abi, Apotheka proviisor Anu Hoop toob välja erinevad pohmelli leevendavaid viise. 

  Loe edasi...
 • Kaitse oma nahka kevadise päikese eest

  Kaitse oma nahka kevadise päikese eest

  Päike käib üha kõrgemalt ja päevad on aina pikemad, seega valget aega on meil hetkel rohkem kui pimedat. Esimesed kuumad päikesekiired meelitavad meid õue, et saada pikast talvest halliks tõmbunud nahale natukenegi värskemat jumet. Kahjuks ei lõppe kõigi jaoks esimese päikese püüdmine aga alati hästi, räägib Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum ning annab nõu, millele tähelepanu pöörata. 

  Loe edasi...
 • Apothekas on saada kvaliteetsed maskid

  Apothekas on saada kvaliteetsed maskid

  Apteekides müüdavad FFP1 klassifikatsiooni kandvad kaitsemaskid on kvaliteetsed ja aitavad vähendada COVID-19 viirusesse nakkusohtu. Mask sobib kasutamiseks nii tervetel inimestel, kes üritavad nakatumist vältida kui ka haigetel, kes peavad vältima teiste nakatamist. Tegemist on mitte-meditsiinilise maskiga, mida on testitud lähtuvalt EL standardardile EVS-EN 149:2003+A1:2009 (Hingamisteede kaitsevahendid. Lenduvate osakeste eest kaitsvad filtreerivad poolmaskid. Nõuded, katsetamine, märgistus.)

  Loe edasi...
 • Kaitsemaskide kasutusjuhend

  Kaitsemaskide kasutusjuhend

   

   

  Loe edasi...
 • Apteekrid: palun mõistke, kanname maske, sest hoolime!

  Apteekrid: palun mõistke, kanname maske, sest hoolime!

  Pärast seda kui Hiinas puhkes koroonaepideemia, osteti üle maailma massiliselt näo kaitsemaske kokku. Selle tulemusena ei ole kahjuks ka Eesti apteekidest juba mõnda aega võimalik kaitsemaske osta.

  Loe edasi...
 • Kätepesu – a ja o viiruste eemal hoidmisel

  Kätepesu – a ja o viiruste eemal hoidmisel

  Nüüd, mil liikvel on erinevaid ülemiste hingamisteede viiruseid gripist koroonani, aga ka erinevad kõhuviirused, pole arvatavasti inimest, kes ei muretseks võimaliku haigestumise pärast. Apotheka apteeker Jaanika Treimann annab nõu, kuidas nakkushaiguseid eemal hoida.

  Loe edasi...
 • Kas viiruste ennetamiseks tasub kanda kaitsemaski?

  Kas viiruste ennetamiseks tasub kanda kaitsemaski?

  Kui tõhus on viiruste ennetamisel näol kaitsemaski kandmine ja kuidas seda kasutama peaks, räägib Apotheka proviisor Merle Niglas.

  Loe edasi...
 • Kuidas kaitsta ennast ja teisi, kui pereliige on haigestunud?

  Kuidas kaitsta ennast ja teisi, kui pereliige on haigestunud?

  Kui peres on väikesed lapsed, kes lasteaiast või koolist tihtipeale viirushaiguseid koju toovad, võib ka lapsevanematel olla keeruline terve püsida. Apotheka apteeker Jaanika Treimann annab mõned nõuanded, kuidas kaitsta ennast, kui kodus on haigestunud pereliige.

  Loe edasi...
 • Sirvi Apotheka detsembrikuu pakkumisi!

  Sirvi Apotheka detsembrikuu pakkumisi!

 • Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Igaühel on jaanipäevaks oma plaan: kallima leidmiseks korjata seitset sorti lilli ja ronida üle seitsme aia, hüpata üle lõkke, otsida hiilgavaid jaaniusse või veeta sõprade ja naabrite seltsis niisama lõbusalt aega. Et valguse- ja suvepüha saaks tähistatud väärikalt, aga eelkõige oma tervist säästvalt, annab nõu Apotheka proviisor Janika Tähnas. 

  Loe edasi...
Page