Beebide levinuim nahahäda – mähkmelööve

15.11.2022

Nahk on inimese suurim organ, millel on mitmed eluliselt tähtsad ülesanded. Peamiselt moodustab see barjääri keha ja ümbritseva keskkonna vahel ehk omab kaitsvat funktsiooni. Lisaks aitab nahk reguleerida kehatemperatuuri ning aitab meil tunnetada: külma, kuuma, survet, tekstuure jms

Beebide nahk läbib esimesel eluaastal märgatavad muutused, seega on oluline pöörata tähelepanu õigele nahahooldusele. Naha funktsionaalne ja struktuurne areng saab alguse kohe peale sündi ja kestab esimese eluaasta lõpuni. Väikese inimese nahk jääb siiski lapseea lõpuni täiskasvanu nahast veidi õrnemaks – selle kaitsefunktsioonid ei ole väikelaste või täiskasvanutega võrreldes veel samaväärselt välja arenenud. Seetõttu on ka imikute ja väikelaste nahk palju vastuvõtlikum välistele ärritajatele, hõõrdumisele ja kokkupuutele löövet põhjustavate ainetega.

Selleks, et mitte liiga intensiivsete ja õrnale nahale mitte-sobilike nahahooldustoodetega lapse nahale lisaärritusi tekitada, tuleb väga valida, milliseid kreeme nende nahale määrida võib ja tasub.

Beebide, eriti väga pisikeste beebide, suurim naha mure on tihtipeale n-ö mähkmelööve või mähkmete hõõrdumisnähud reitel. Mähkmelööve on ruttu tekkima ning beebidele väga ebamugav ja mõnel juhul ka valulik, kui ärritus juba suurem. Mähkmelöövet võivad põhjustada mitte sobiv mähmevalik (tasub katsetada alternatiive), kuid väga tihti pigem kokkupuude märja mähkmega. Uriin jm on õrnale nahale tugevad ärritajad ja kui nahk on vastuvõtlikum, siis on ärritusnähud kiired tekkima.

Kuidas ärritust beebi mähkmepiirkonnas leevendada?

 • Jälgige, et beebi ei oleks pikalt märja mähkmega
 • Tehke nö. õhuvanne ehk laske mõned korrad päevas lapsel ilma mähkmeta olla
 • Kasutage õrna nahahooldust, et ärritust mitte süvendada. Beebide naha puhastamiseks sobib ka ainult leige puhas vesi
 • Ärrituse leevendamiseks kasutage spetisaalseid selleks mõeldud tooteid

Mähkmelööbe ja hõõrdumistraumade ennetamiseks ja raviks ja juba tekkinud ärrituste leevendamisel võtta appi Sudocrem. Sudocrem on hoolitsenud beebide tundliku naha eest üle 90 aasta ja on välja töötatud võttes arvesse beebi naha arengut ja nõrgemat kaitsevõimet.

Miks valida Sudocrem?

 • Ravib - kreem taastab kahjustunud nahka ja soodustab selle paranemist.
 • Kaitseb - kreem moodustab kaitsekihi, mis laseb õhku läbi, kuid mitte niiskust.
 • Rahustab - reemil on põletikuvastased omadused, mis aitavad ärritunud nahka rahustada.

SUDOCREM MULTI-EXPERT KREEM on mõeldud mähkmelööbe ja hõõrdumistraumade ennetamiseks ja raviks, kuid sobib väga hästi ka täiskasvanute inkontinentsusega seotud dermatiidi ning haavaümbruse naha kaitseks.

Terviseinfo:

 • Uurea – kuiva naha tõhus abimees

  Loe edasi

 • Kõik, mida on vaja teada kätepesust

  Loe edasi

 • Kolm nõuannet, kuidas kõõmamurest vabaneda

  Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: