Apteekrid: palun mõistke, kanname maske, sest hoolime!

Apteekrid: palun mõistke, kanname maske, sest hoolime!

Pärast seda kui Hiinas puhkes koroonaepideemia, osteti üle maailma massiliselt näo kaitsemaske kokku. Selle tulemusena ei ole kahjuks ka Eesti apteekidest juba mõnda aega võimalik kaitsemaske osta.

Nii nagu teised tervishoiutöötajad kannavad ka apteekrid maske nii enda kui ka apteegi külastajate kaitseks. Kuna apteekrid puutuvad iga päev kokku sadade inimestega, kes kõik võivad olla potentsiaalsed viirusekandjad, on riik eraldanud kaitseväe reservist apteekritele näo kaitsemaske. See on aga kaasa toonud apteegikülastajate pahameele. Apteekrid saavad ebaõiglast kriitikat selle pärast, et kannavad näo kaitsemaske, ent ei saa neid soovijatele müüa.

Ravimeid tohib müüa vaid sellealase haridusega inimene. Vältimaks olukorda, kus apteegid peavad uksed sulgema apteekrite haigestumise tõttu, on äärmiselt oluline, et apteekrid kasutavad isikukaitsevahendeid.

Täna oleme olukorras, kus perearstid ja haiglad on lõpetanud plaanilised vastuvõtud. Väga suur osa elanikkonnast vajab aga samaaegselt midagi apteegist. See paneb apteegid suure surve alla ja mitmekordistab apteekrite töökoormust. Riigi reservist eraldatud isikukaitsevahendeid kasutavad apteekrid endi ja patsientide kaitsmiseks.

Hea Eesti inimene, palume Sinu mõistvat suhtumist ja hoolimist. Apteekrid annavad endast maksimumi, et ravimid oleksid meile kõigile kättesaadavad. Seejuures on apteekrid kõige ligipääsetavamad esmatasandi tervishoiutöötajad, kes aitavad inimesi lisaks ravimeid puudutavatele küsimustele ka kergemate tervisemurede korral.

Seotud postitused
  1. Kas viiruste ennetamiseks tasub kanda kaitsemaski? Kas viiruste ennetamiseks tasub kanda kaitsemaski? Kui tõhus on viiruste ennetamisel näol kaitsemaski kandmine ja kuidas seda kasutama peaks, räägib Apotheka proviisor Merle Niglas.
  2. Kätepesu – a ja o viiruste eemal hoidmisel Kätepesu – a ja o viiruste eemal hoidmisel Nüüd, mil liikvel on erinevaid ülemiste hingamisteede viiruseid gripist koroonani, aga ka erinevad kõhuviirused, pole arvatavasti inimest, kes ei muretseks võimaliku haigestumise pärast. Apotheka apteeker Jaanika Treimann annab nõu, kuidas nak