TENDERWET PLUS HAAVASIDE 5,5CM N10 /609292/

41,40 €
Toode on hetkel laost otsas

Ava ravimi infoleht

Ravimivorm / pakend
SIDE
Kogus pakendis
10N

Tootetutvustus, otstarve
TenderWet plus on hüdroaktiivne haavaside, mille peamiseks koostisosaks on eriti suure imamisvõimega materjal polüakrülaat (SAP), mis on aktiveeritud Ringeri lahusega. Polüakrülaat (SAP) materjal sisaldab antibakteriaalset polüheksaniidi. Sideme haavapoolsel küljel on silikoonjooned, mis takistavad sideme kleepumist haavale. Sideme teine külg on kaetud veekindla polüpropüleenkilega, mis hoiab ära haavapadja enneaegse kuivamise, mistõttu suudab side niisutada haava kuni kolm päeva. Samas takistab sideme väliskiht fikseeriva sideme läbimärgumist.

Omadused: TenderWet plus eraldab haava sisse Ringeri lahust, mis aitab moodustada haava paranemiseks vajaliku niiske keskkonna. Haav püsib parajalt niiskena kuni kolm päeva. Samaaegselt imendub haava eksudaat haavasideme sisse - toimub efektiivne ja pidev haavapõhja puhastamine. Haavasidemes olev polüheksaniid toimib antibakteriaalselt, hävitades haavapadjas olevad bakterid ja välistades reinfitseerumise kogu kasutamisaja jooksul. TenderWet plus haavasidemes kasutatud polüakrülaat suudab uuesti aktiveerida ka kroonilise haavandi seiskunud paranemisprotsessi.

Näidustused: Niiskeks haavaraviks raskestiparanevatele haavadele. TenderWet plus sobib eelkõige kroonilistele ja halva paranemistendentsiga haavade (nt lamatised, venoossed haavandid, diabeetilised haavandid, traumahaavad jne) hooldamiseks haavaparanemise põletikufaasis. Sobib ka infitseeritud haavadele.

Kasutamisjuhised
TenderWet plus asetatakse haavale valge küljega nii, et rohelise markeeringuga osa jääks väljapoole. TenderWet plus peab olema haavapõhjaga tihedas kontaktis ja võimalusel mitte kokku puutuma haava servadega. Sügavad haavad võib täiendavalt TenderWet plus cavity sidemega tamponeerida ja TenderWet plus sidemega katta. Seejärel TenderWet plus fikseerida. Side võib jääda haavale 72 tunniks.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste välja selgitamine. Ravi haavasidemega TenderWet plus ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi.

Seadme ja pakendi sisu
10 tk.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, telefon 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa
Küsi apteekrilt