Jalaveenide diagnostika

Jalaveenide diagnostika

Kas olete märganud, et jalad väsivad kiiresti, tunduvad rasked nagu pakud ja päeva lõpuks jalad valutavad? Lisaks on jalad turses ja sääremarjad tõmbuvad tihti krampi? Apotheka apteekides viiakse läbi jalaveenide diagnostika, millega saab ülevaate jalaveenide olukorrast ja veenilaiendite tekkeriskist.

REGISTREERI NÕUSTAMISELE

Jalaveenide diagnostika on Apotheka kliendile TASUTA (tavakliendile 4 €)  ning teenusele saab registreeruda valitud apteegis kohapeal või siinsamas internetis.

Apotheka kliendiks saad tasuta hakata apteegis või internetis siin.

Tasuta beebipaki tellimine

Vali apteek ja registreeru

Valitud apteegis osutatakse teenust igapäevaselt apteekrile vabal ajahetkel
Vabandust, teie valitud apteegis teenust ei osutata või on kõik teenuse ajad juba broneeritud

Teenuseid laetakse. Palun oodake

MIS ON VEENID?

Veenid on veresooned, mis juhivad hapnikuvaest verd elunditest ja kudedest südame suunas. Seega jalgade veenidest peab veri voolama altpoolt ülespoole. Veenides paneb vere liikuma neid ümbritsevate lihaste kokkutõmbumine ja vere tagasivoolu takistavad seintes olevad klapid. Kui klappide töö on puudulik, siis võib veri hakata tagasi voolama.

MIKS ON KASULIK OMA JALAVEENIDE SEISUKORDA TEADA?

Jalaveenide tervislik seisund aitab hinnata veenilaiendite tekkeriski, andes seega võimaluse ennetada kaasnevaid tüsistusi ja veenilaiendite süvenemist. Või kui jalgades esinevad krambid, raskustunne, turse, valu vms, saab veenidiagnostika abil hinnata, kas selle põhjuseks on veenide funktsioneerimise häire.

MIDA PÕHJUSTAB VEENIDE NORMAALSE FUNKTSIONEERIMISE HÄIRE?

Veenide funktsioneerimise kõrvalekalde tagajärjel võib välja kujuneda krooniline veenipuudulikkus, mille puhul veenid ei transpordi korralikult verd südame suunas. Selle tagajärjel võib tekkida turse pahkluu piirkonnas, pinge sääremarjalihastes, valu, raskustunne, krambid ja väsimus jalgades. Probleemi süvenedes halveneb jalgade verevarustus, mille tagajärjel võivad tekkida haavandid. Oluline ohumärk on ka muutused nahal.

KUIDAS ENNETADA PROBLEEME JALAVEENIDEGA?

  • Oluline on füüsiline aktiivsus, eriti jalgade liigutamine. Harrastada regulaarselt kepikõndi, ujumist ja abiks on ka igapäevane jalutamine – hea viis jalgade verevoolu intensiivistamiseks.
  • Väldi ülekaalu – toitu mitmekesiselt ja tervislikult, piira magusa ja rasvase toidu tarbimist.
  • Väldi pikaajalist paigalseismist ja istumist – muuda nt iga 30 minuti järel kehaasendit, liiguta ennast.
  • Verevoolu parandamiseks tõsta jalad kõrgemale, võimaluse korral südamest kõrgemale – näiteks lamades pane jalad padjale.
  • Loobu suitsetamisest, sest see põhjustab vereringehäireid.
  • Väldi vöökohalt ja reitest pigistavaid riideid ning liiga kõrge või madala kontsaga jalanõusid.
  • Kanna spetsiaalseid tugisukkasid, mis suruvad veene kokku ja takistavad vere tagasivoolu.

Diagnostika on lubatud ka rasedatele. 

Teenust viib läbi ScudoTex Eesti esindaja.

Tegemist ei ole tervishoiuteenusega!