Gripivastane vaktsineerimine

Kliendikaardiga 19,00 €

Hind 19,00 €

Duration10 minutit

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus, mida saab ennetada vaktsineerimisega. Vaktsineerida saab alates 6 elukuust. Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi (oktoobrist detsembrini). Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist. Gripi vastu saab Apotheka apteekides vaktsineerida sel kevadel märtsikuu lõpuni.

 • Vaktsineerimist viivad läbi vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad.
 • Vaktsineerida on võimalik valitud apteekides, vaktsineerimiskabinettides või enda perearsti juures.
 • Vaktsineerimise aegasid kõikides Apotheka apteekides üle Eesti saab vaadata siit.
 • Rohkem infot vaktsineerimise kohta leia siit.
 • Vaktsineerimise teenus apteegis on tasuline! Ühe vaktsineerimisteenuse hind on 19€. Teenuse eest tasumine toimub apteegis kohapeal.
 • 65-aastaste või vanemate ravikindlustatud inimeste gripi vastu vaktsineerimise teenus on TASUTA.
 • Planeeritav ajaline kestvus ühe vaktsineerimise puhul on kuni 10 minutit.
 • Vajalik on eelregistreerimine! Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida vorm. Broneerimiseks ei pea olema lehele sisse logitud.
 • Juhul kui broneeritud aegade vahel on vabu aegu, saab apteegis vaktsiinisüsti ka eelregistreerimiseta. Infot saab apteegist.
 • Respiratoorsete haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla!

Kes vaktsineerivad apteegis?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Kuidas vaktsineeritakse?

Teenuse osutamiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu.

Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass.

Vaktsineerimine teostatakse kvalifitseeritud tervishoiutöötaja poolt apteegi eraldatud ja privaatses ruumis. Kõik vaktsineerimisega seonduv dokumenteeritakse vaktsineeritava Digiloos.

Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220.

Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.

Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.

Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.

Millist vaktsiini apteekides manustatakse?

Apteekides vaktsineeritakse neljavalentsete süstesuspensioonidega, mis on näidustatud alates 6. elukuust.

Sarnased teenused:

 • Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga

Kõik teenused