Gripivastane vaktsineerimine (tasuline)

Gripivastane vaktsineerimine (tasuline)

KliendikaardigaKliendikaardiga 26,00 €

Hind 26,00 €

Duration10 minutit

NB! Alates 6. veebruarist saavad apteegis gripi vastu tasuta vaktsineerida kõik Eesti elanikud (sh ravikindlustuseta ja ajutise kaitse saanud põgenikud). Tasu eest saavad end apteegis lasta vaktsineerida väismaalased.

 • Teenus on tasuline:

         - kuni märtsi lõpuni ühe vaktsineerimise hind apteegis 21 eurot;

         - alates 1. aprillist 2023 ühe vaktsineerimise hind apteegis 26 eurot.

 • Teenuse eest tasumine toimub apteegis kohapeal.
 • Alla 16-aastaseid ootame vaktsineerima koos eestkostjaga (või vanemaga). Üldjuhul on kõik alaealised oodatud apteeki vaktsineerima koos vanemaga või vanema heakskiidul. 
 • Vajalik on eelregistreerimine. Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida allolev vorm. Broneerimiseks ei pea olema lehele sisse logitud.
 • Kogu vaktsineerimise protsess apteegis võtab aega umbes 10-15 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine).
 • Vaktsineerimise aegasid kõikides Apotheka apteekides üle Eesti saab vaadata siit. 
 • Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla!
 • TASUTA gripivastase vaktsineerimise aja saab broneerida siit.

Mis haigus on gripp?

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus, mida iseloomustab haiguse äkiline algus, kõrge palavik (38°C ja rohkem), köha, peavalu, kurgu- või lihasvalu, külmavärinad ning väsimus ning esineda võib ka kõhulahtisust. Gripi sümptomid ei erine oluliselt teistest ülemiste hingamisteede viirushaiguste sümptomitest, kuid gripp võib endaga kaasa tuua raskeid tüsistusi, millest on eriti ohustatud riskigruppi kuuluvad.

Gripi kohta saab lähemalt lugeda Terviseameti lehelt.

Kes vaktsineerivad apteegis?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Kuidas vaktsineeritakse?

 • Teenuse osutamiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu.
 • Kaasa tuleb võtta isikut tõendav pildiga dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass.
 • Vaktsineerimine teostatakse kvalifitseeritud tervishoiutöötaja poolt apteegi eraldatud ja privaatses ruumis. Kõik vaktsineerimisega seonduv dokumenteeritakse vaktsineeritava Digiloos.

Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist. 

Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.

Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.

Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.

Millist vaktsiini apteekides manustatakse?

Apteekides vaktsineeritakse neljavalentsete süstesuspensioonidega, mis on näidustatud alates 6. elukuust. Sellel sügisel kasutatakse Apotheka apteekides vaktsineerimiseks Influvac Tetra süstesuspensiooni.

Tuleb arvestada, et lastele, keda ei ole eelnevalt hooajalise gripi vastu vaktsineeritud, tuleb manustada vähemalt 4 nädala möödudes ka teine annus.

Tähelepanu! Ninaspreiga gripivaktsineerimise võimalus on selleks hooajaks lõppenud.

Kas gripivaktsiini tohib manustada koos COVID-19 vaktsiiniga?

Gripivaktsiini ja koroonavaktsiini võib manustada samal päeval, küll aga tuleks silmas pidada, et kui erinevad vaktsiinid tehakse samal päeval, siis tuleks kahe vaktsiini võimalike reaktsioonide tuvastamiseks süstida need erinevatesse õlavartesse.  Gripi- ja COVID-19 vaktsiini samal päeval manustamisel ei ole aru saada, millise vaktsiini kõrvaltoimed patsiendil tekivad, seega pigem välditakse apteegis vaktsiinide samal päeval manustamist. Apteegis vaktsineerimise teenust pakkuv TTO töötaja teeb otsuse, kas ta manustab patsiendile soovi korral talle üheaegselt COVID-19 ja gripivaktsiini.

COVID-19 vaktsiinide ja teiste vaktsiinide (v.a gripivaktsiini) manustamiste vahele on soovituslikult jätta vähemalt 14 päeva. 

Sarnased teenused:

 • Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine
 • TASUTA gripivastane vaktsineerimine

  Loe edasi

  TASUTA gripivastane vaktsineerimine

Kõik teenused