UUS! Gripivastane vaktsineerimine

UUS! Gripivastane vaktsineerimine

TÄHELEPANU! Väga suure huvi tulemusena on KÕIK vaktsineerimise ajad juba eelbroneeritud!

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus. WHO ja ECDC ekspertide hinnangul põhjustab gripp maailmas 40 000 kuni 220 000 surmajuhtu aastas ning igal gripinakkuse hooajal haigestub 5–15% riigi elanikkonnast. Parim viis grippi haigestumise ennetamiseks on vaktsineerimine.

MILLAL VAKTSINEERIDA?  

Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi (oktoobrist detsembrini). Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist.

KUS VAKTSINEERIDA?

Vaktsineerimist viivad läbi vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad. Vaktsineerida on võimalik valitud apteekides, vaktsineerimiskabinettides või enda perearsti juures.

Apotheka apteegis vaktsineerimiseks pead ennast registreerima läbi broneeringusüsteemi kuid suure huvi tõttu on teenusele eelbroneerimine lõpetatud!

Rohkem infot vaktsineerimise kohta leia siit.

  • Apotheka apteekides saab vaktsineerida 5. oktoobrist kuni 15. novembrini. 
  • Vaktsineerimise teenus apteegis on tasuline!
  • Ühe vaktsineerimisteenuse hind on 19€.
  • Teenuse eest tasumine toimub apteegis kohapeal.
  • Planeeritav ajaline kestvus ühe vaktsineerimise puhul on kuni 10 minutit.
  • NB! Respiratoorsete haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla!

EELBRONEERIMINE LÕPETATUD!

Tasuta beebipaki tellimine

Vali apteek ja registreeru

Valitud apteegis osutatakse teenust igapäevaselt apteekrile vabal ajahetkel
Vabandust, teie valitud apteegis teenust ei osutata või on kõik teenuse ajad juba broneeritud

Teenuseid laetakse. Palun oodake

KES VAKTSINEERIVAD APTEEGIS?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

KUIDAS VAKTSINEERITAKSE?

Teenuse osutamiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu.

Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass.

Vaktsineerimine teostatakse kvalifitseeritud tervishoiutöötaja poolt apteegi eraldatud ja privaatses ruumis. Kõik vaktsineerimisega seonduv dokumenteeritakse vaktsineeritava Digiloos.

MIDA JÄLGIDA PÄRAST VAKTSINEERIMIST?

Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220.

Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.

Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.

Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.