SORBALGON KALTSIUMALGIINSIDE 10X10CM N3

Abivahend


Piirhind €6.57

Haigekassa 50% soodustusega €3.75

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


7,04 €

2,35 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
SIDE
Kogus pakendis
N3

Tootetutvustus, otstarve
Pehmetest kaltsiumalgiinkiududest haavaside.
Olles tihedas kontaktis naatriumsooladega, mida leidub näiteks haavaeksudaadis, muutuvad kaltsiumalgiinkiud geelisarnaseks materjaliks. Moodustub niiske haavakeskkond, mis tekitab haavaparanemise jaoks soodsad tingimused.
Alginaatkiududel on suur imamisvõime, mistõttu sobib Sorbalgon eelkõige mõõduka kuni rohke haavaeritisega haavade hooldamiseks. Materjal sobitub hästi ka keerulise haavakontuuriga ja haavakujuga ning takistab haava kuivamist.

Näidustused: Kõikide veritsevate ning mõõduka ja suure haavaeritisega haavade hooldamiseks.

Kasutamisjuhised
Haav puhastada. Sorbalgon asetada haavale või haavaõõnsusesse ning fikseerida sobiva sidemega. Kuiva haava korral võib Sorbalgon sidet niisutada eelnevalt Ringeri lahusega. Sorbalgon võib olenevalt haavaeksudaadi kogusest mitmeks päevaks haavale jääda. Sidemevahetus on vajalik siis, kui kiud on täielikult geeliks muutunud. Kui haava sisse jäävad mõned kiud, võib neid näiteks Ringeri lahusega välja loputada ja/või need hävitatakse bioloogiliselt keha poolt.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste välja selgitamine. Ravi Sorbalgon haavasidemega ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi.

Säilitamistingimused
Hoida kuivas kohas, temperatuuril +10°C kuni +40°C. Pakendi sisu on steriilne pakendi avamiseni. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
Mõõdud: 10 x 10 cm. Pakis on 3 tk.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, telefon 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa