RANISAN 150MG TBL 150MG N60

Retseptiravim

3,92 €

0,07 €/tk


Piirhind €3.9

Haigekassa 50% soodustusega €3.22

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Ranitidinum
Toimeaine kogus
150 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N60

RANISAN 150 MG
PRO.MED.CS Praha a.s.

Tablett

Ranitidiin
INN. Ranitidinum
ATC-kood. A02BA02
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Kaetud tablett sisaldab 150 mg ranitidiini, mis vastab 168 mg ranitidiinvesinikkloriidile.

Näidustused. Mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid. Reflüksösofagiit. Gastroösofageaalse reflukshaigusega seotud ülihappesuse ja düspepsia sümptomaatiline ravi. Zollinger-Ellisoni sündroom. Maosisaldise aspirat­siooni profülaktika üldanesteesia ajal suurenenud riskiga patsientidel.
Annustamine. Mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandi raviks 150 mg hommikul ja õhtul enne magamaminekut. Ravi kestus 4-6 nädalat.
Peptilise haavandi retsidiivide profülaktikaks 150 mg (1 tablett) ööseks pikema perioodi jooksul.
Zollinger-Ellison sündroomi puhul täiskasvanule 150 mg 3 korda ööpäevas, vajadusel võib annust suurendada kuni 2 tabletti 3 korda ööpäevas.
Refluksösofagiidi raviks 150 mg 2 korda ööpäevas või 300 mg enne magamaminekut. Ravi kestus 8-12 nädalat.
Gastroösofageaalse reflukshaigusega seotud ülihappesuse ja düspepsia korral on soovitatav annus 150 mg kaks korda ööpäevas. Patsiendid, kes ei parane 2...4 nädalaga või kellel tekivad mõni aeg hiljem retsidiivid, vajavad edasist uurimist.
Maosisaldise aspiratsiooni profülaktika üldanesteesia ajal suurenenud riskiga patsientidel: 150 mg 2 tundi enne anesteesia induktsiooni ning võimalusel 150 mg ka eelmisel õhtul.
Lapse peptilise haavandi raviks 2-4 mg/kg ranitidiini suu kaudu 2 korda ööpäevas, maksimaalne koguannus ööpäevas 300 mg. Ravi kestus 8 nädalat. Alla 12-aastastele lastele määrata vaid erijuhul.
Neerukahjustusega patsientidel, kelle kreatiniini kliirens on 6-54 mg/min, on ranitidiini ööpäevane annus 2 korda 75 mg (pool tabletti). Poolväärtusaeg on neerupuudulikkusega patsientidel umbes 3 korda pikem ja ravim võib seetõttu kumuleeruda.
Vastunäidustused. Ülitundlikkus ranitidiini suhtes.
Hoiatused. Enne maohaavandi ravi algust tuleb kontrollida, et patsiendil ei ole pahaloomulist kasvajat. Ravi ranitidiiniga võib maskeerida maovähi sümptomeid.
Ranitidiin eritub neerude kaudu, seega suureneb raske neerukah­justusega patsiendil ravimi sisaldus plasmas. Neerukahjustuste puhul tuleb ravimi annustamisel lähtuda ülaltoodud soovitustest.
Patsiendil (eriti vanuril ja peptilist haavandit põdenul), kes üheaegselt ranitidiiniga kasutab mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid, on soovitatav teha regulaarseid läbivaatusi.
Üksikute kliiniliste juhtude põhjal võib arvata, et ranitidiin võib esile kutsuda porfüüria ägedaid hoogusid, mistõttu tuleks vältida tema määramist patsiendile, kellel on esinenud äge porfüüria.
Rasedus ja imetamine. Vältida kasutamist raseduse ja imetamise ajal. Ranitidiin läbib platsentaarbarjääri ja eritub rinnapiima.
Kõrvaltoimed. Esinevad harva ja põhiliselt on kirjeldatud kliiniliste uuringute ajal. Kõrvaltoimeteks võivad olla peavalu, pearinglus ja väsimus ning depressioon. Neid täheldatakse rohkem eakatel patsientidel ja raskete neeru- ja maksahaigustega inimestel. Väga harva on esinenud pöörduvaid muutusi hematoloogilistes näitajates (trombotsütopeenia, leukotsütoos, agranulotsütoos). Harva võib esineda allergilisi nahareaktsioone, bradükardiat ja AV-blokaadi, akommodatsioonihäireid.
Koostoimed. Terapeutilistes annustes ei inhibeeri ranitidiin maksa tsütokroom P 450 seotud oksügenaaside süsteemi. Seetõttu ei tugevda ranitidiin terapeutilistes annustes nende ensüümide poolt inaktiveeri­tavate ravimite toimet. Sukralfaadiga koosmanustamisel võib väheneda ranitidiini imendumine. Selle vältimiseks manustada sukralfaati mõni tund hiljem. Ranitidiin vähendab penitsilliini V imendumist.
Üleannustamine. Kuna ranitidiini toime on väga spetsiifiline, ei ole üleannustamise puhul karta väga tõsiseid probleeme. Rakendada sümptomaatilist ravi.
Omadused ja farmakokineetika. RANISAN on H2-retseptorite blokaator. Ranitidiin blokeerib H2-retseptoreid mao limaskesta parietaalrakkudes, inhibeerides sellega soolhappe sekretsiooni. 100 mg manustamisel inhibeerub soolhape päevane basaalsekretsioon 98,9%. Toime kestus on 4-8 tundi. Ranitidiin alandab histamiini poolt stimuleeritud sekretsiooni 50%. Analoogilist inhibeerivat toimet avaldab ranitidiin pentagastriini poolt stimuleeritud sekretsioonile. H2-retseptorite antagonistid vähendavad väheselt määral ka histamiini poolt stimuleeritud pepsiini basaalsekretsiooni. Terapeutilistes annustes ei suurenda ranitidiin maomahla pH-väärtust sel määral, et kasvaks bakterite hulk, mis omakorda põhjustaks nitroosamiinide kontsentratsiooni tõusu maos. Terapeutilises annustes ei põhjusta ranitidiin mao limaskesta parietaalrakkude proliferatsiooni. Toit ei mõjusta ranitidiini imendumist. Ranitidiin läbib hematoentsefaalbar­jääri vaid väga vähesel määral. Suu kaudu manustamisel eritub uriini­ga umbes 70% muutumatul kujul, vähesel määral metaboliitidena.
Abiained. Maisitärklis, mikrokristalne tselluloos, kopolüvidoon VA 64, polüvidoon, magneesiumstearaat, hüpromelloos, titaandioksiid, makrogool 6000, dibutüürftalaat.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, niiskuse ja valguse eest kaitstult, 2 aastat.
Pakend. 150 mg kaetud tabletid, 20 tk, 30 tk või 60 tk blisterpakendis.

07.02.2005

Küsi apteekrilt