NOOTROPIL TBL 800MG N30

Retseptiravim

6,04 €

0,20 €/tk


Piirhind €6.04

Haigekassa 50% soodustusega €4.27

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Piracetamum
Toimeaine kogus
800 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

SÜNONÜÜMID: APAGAN, PYRACETAMUM, NEUTROFIN, PIRATAM, PIRROXIL, PYRAMEM, STIMUBRAL.

NOOTROPIL TBL 800MG N30
RAVIMVORM JA KOOSTIS: * Filmkattega tablett 800 mg: 1 tablett sisaldab piratsetaami 800 mg; abiained: polüetüleenglükool 6000, kolloidne veevaba räni, magneesiumstearaat, kroskarmelloosnaatrium; tableti kate opradry Y-1-7000, opradry OY-S-29019 clear.
* Filmkattega tablett 1200 mg: 1 tablett sisaldab piratsetaami 1200 mg; abiained: polüetüleenglükool 6000, kolloidne veevaba räni, magneesiumstearaat, kroskarmelloosnaatrium; tableti kate opradry T-1-7000, opradry OY-S-29019 clear.
* Lahus suu kaudu manustamiseks 33% (330 mg/ml): 1 ml lahust sisaldab piratsetaami 330 mg; abiained glütserool, metüülparahüdroksübensoaat, propüülparahüdroksübensoaat, naatriumatsetaat, jää-äädikhape, destilleeritud vesi.
* Süstelahus 200 mg/ml i/m, i/v: 1 ml sisaldab 200 mg piratsetaami; abiainetena naatriumatsetaati, jää-äädikhapet, destilleeritud vett.
OMADUSED: Piratsetaam on nootroopiline ravim, mis mõjutab protsesse ja funktsioone nagu õppimine, mälu, tähelepanu ja teadvus seda nii tervel inimesel kui nende funktsioonide häirumise koral. Ravimi kasutamisel ei teki sedatiivset efekti ega psühhostimulatsiooni.
Hemoreoloogiliste omaduste tõttu parandab mikrotsirkulatsiooni, kuid ei kutsu esile veresoonte laienemist.
Piratsetaam kaitseb ja taastab kognitiivseid võimeid pärast hüpoksiat, intoksikatsioone ja elektrokonvulsiivset ravi. Piratsetaam vähendab provotseeritud nüstagmide kestust. Vaskulaarse dementsuse või ägeda aju isheemia korral parandab piratsetaam hapniku ja glükoosi omastamist.
NÄIDUSTUSED: Täiendava ravimina kortikaalse müokloonuse korral.
ANNUSTAMINE: Ravi tuleks alustada annuses 7,2 g päevas jaotatuna 2 - 3 korrale. Päevast annust võib suurendada 4,8 g võrra päevas iga 3 või 4 päeva tagant, kuni maksimaalse 24 grammini päevas, manustades ravimit 2 või 3 korda päevas. Tabletid võtta sisse piisava koguse vedelikuga.
VASTUNÄIDUSTUSED: Piratsetaam on vastunäidustatud raske neerupuudulikkusega haigetel (kreatiniini kliirens alla 20 ml/min.), maksafunktsiooni häirete korral, ülitundlikkuse korral ravimi mõne koostisosa suhtes ning alla 16-aastastel lastel.
KÕRVALTOIMED: Nootropil on tavaliselt hästi talutav. Täheldatud on järgmisi kõrvaltoimeid: närvilisus, ärevus, rahutus, unetus, peavalu, kehakaalu suurenemine, treemor, krambid, segasus, hallutsinatsioonid, kõhuvalu, kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine, nahalööve, angiödeem ja urtikaaria.
Ravim ei ole liiklusohtlik.
KOOSTOIMED: Puuduvad andmed koostoimete kohta teiste ravimitega.
ETTEVAATUST: Vältida ravikuuri äkilist lõpetamist, kuna see võib esile kutsuda müokloonilisi või generaliseerunud krampe. Piratsetaam eritub neerude kaudu, mistõttu neerupuudulikkuse korral peab ravimi kasutamisel olema ettevaatlik.
RASEDUS JA IMETAMINE: Ainult arsti soovitusel.
ÜLEANNUSTAMINE: On kasutatud annuseid kuni 400 mg/kg/päevas ja need on olnud hästi talutavad. Üleannustamise korral on vajalik diureesi forsseerimine, muid spetsiifilisi ravimeetodeid pole vaja rakendada.
SÄILITAMINE: Hoida toatemperatuuril (15-25°C).
TOOTJA: UCB PHARMA
Info - originaal.
Küsi apteekrilt