NITROFURANTOIN NYCOMED TBL 50MG N20

Retseptiravim

6,38 €

0,32 €/tk


Piirhind €6.38

Haigekassa 50% soodustusega €4.44

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Nitrofurantoinum
Toimeaine kogus
50 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N20

NITROFURANTOIN NYCOMED®
Nycomed Sefa

Tabletid

Nitrofurantoiin
INN. Nitrofurantoinum
ATC-kood. G04AC01
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. NITROFURANTOIN Nycomed tablett sisaldab 50 mg nitrofurantoiini.

Näidustused. Nitrofurantoiinile tundlike mikroorganismide poolt põhjus-tatud kuseteede infektsioonid.
Kliiniliselt oluline toimespekter: Escherichia coli, S. saprophyticus, Enterococcus
Annustamine. Täiskasvanule 50 mg 3...4 korda ööpäevas. Resis-tentsete bakterite korral võib annust suurendada kuni 100 mg 3...4 korda ööpäevas, kuid suuri annuseid võib manustada ainult neerude normaalse talitluse korral ning mitte kauem kui 10 päeva.
Lapsele 3-5 mg/kg ööpäevas, jagatuna 3...4 annuseks.
Ravimit tuleb võtta koos söögiga. Neerutalitluse häirete korral tuleb annust vähendada. Patsiendile, kelle kreatiniini kliirens on 40...70 ml/min, antakse pool tavalisest annusest. Kreatiniini kliirensi korral alla 40 ml/min ei teki kuseteedes ravimi vajalikku kontsentratsiooni. Kuseteede põletike pikaajaliseks profülaktikaks võib täiskasvanule ordineerida 50 mg vahetult enne magamaminekut. Lapsel võib kasutada annust 1 mg/kg, ent mitte rohkem kui 50 mg ööpäevas.
Ettevaatust! Ravimit ei tohi kasutada alla 1 kuu vanuste laste raviks.
Ei tohi kasutada juhul, kui kreatiniini kliirens on alla 0,3 ml/s.
Rasedus ja imetamine. Rasedus: võib kasutada.
Imetamine: ravimi kontsentratsioonide suhe rinnapiimas ja vereplas-mas on väiksem kui 0,5. Ebasoovitatavat toimet imikule ei ole täheldatud.
Vastunäidustused. Anuuria, oliguuria ja neerupuudulikkus. Glükoos-6-fosfaadidehüdrogenaasi puudulikkus, mille korral võib tekkida hemolüütiline aneemia.
Kõrvaltoimed. Mao-seedetrakti talitluse häired, peamiselt iiveldus. Eksanteem. Hüpertermia. Perifeerne demüeliniseeruv neuropaatia (käte ja jalgade tundehäired, kuumatunne, motoorikahäired ja lihasatroofia), tavaliselt nõrgenenud neerutalitlusega patsientidel. Hemolüütiline aneemia tekib glükoos-6-fosfaadi-dehüdrogenaasi puudulikkusega patsientidel. Harva tekivad hepatotoksilised reaktsioonid, kole-staatiline ikterus (arvatavasti allergilise geneesiga).
Koostoimed. Nitrofurantoiin vähendab nalidikshappe, norfloksatsiini ja pipemiidhappe toimet.
Omadused ja farmakokineetika. Nitrofurantoiin toimib bakterio-staatiliselt või bakteritsiidselt paljudesse grampositiivsetesse ja gramnegatiivsetesse bakteritesse nii uriinis kui ka kudedes, kus ravimite kontsentratsioon jääb tihti madalaks (nt. neeruparenhüümis). Toime on tugevam uriini madala pH juures. Resistentsus nitrofurantoiini suhtes kujuneb suhteliselt aeglaselt. Ravim ei mõjusta soole mikrofloorat. Osa Klebsiella tüvesid, enamus Proteus'e tüvesid ja kõik Pseudomonas aeruginosa tüved on nitrofurantoiini suhtes resistentsed.
Nitrofurantoiin imendub seedetraktist täielikult. Imendumine on parem manustamisel koos toiduga. Plasma poolväärtusaeg normaalse neerutalitluse korral on ca 20 min. 60% ravimist seondub vereplasma valkudega. Vereplasmas ja kudedes bakteriostaatilist kontsentratsiooni ei saavutata. Antibakteriaalne toime uriinis saavutatakse ca 30 min. peale manustamist. Nitrofurantoiin metaboliseerub kudedes inaktiivseteks metaboliitideks, mis erituvad neerude kaudu. Ainevahetusproduktid võivad uriini pruuniks värvida. Kuni 50% ravimist eritub tubulaarsekretsiooni teel muutumatul kujul. Neerupuudulikkuse korral eritumine aeglustub.
Abiained. Magneesiumstearaat, zelatiin, talk, laktoos, kartulitärklis.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 5 aastat.
Pakend. 50 mg tabletid, 20 tk klaaspudelis.

Info - tootja esindajalt 09.05.02

Küsi apteekrilt