MEPITEL HAAVAVÕRK SILIKOONIGA STER 10X18CM N10

Abivahend

115,67 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €76.87

Haigekassa 50% soodustusega €77.23

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Ravimivorm / pakend
HAAVAVÕRK
Kogus pakendis
N10

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

Hoiatus!

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendi infolehte. Kaebuste püsimise korral või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootetutvustus, otstarve
Mepitel® Safetac tehnoloogial põhinev võrkside.

Pehme silikoon kinnitub tihedalt haava servadele, seega hoiab ära eritise sattumise ümbritsevale nahale, vältides matseratsiooni. Avatud võrgu struktuur juhib eritise vertikaalselt sekundaarsesse absorbeerivasse sidemesse, mida tuleb vahetada olenevalt haava olukorrast ja eritise hulgast, et hoida ära matseratsiooni. Mepitel`i võrkjas struktuur ja Safetac´i omadused vähendavad sagedasi primaarsete sidemete vahetusi ja võimaldavad valutuid sekundaarsete sidemete vahetusi. Mepiteli eemaldamine minimeerib trauma ja valu.

Mepitel on mõeldud kasutamiseks erinevatele haavadele nagu naharebendid, naha hõõrdumised, kirurgilised haavad, teise astme põletused, villid, traumaatilised haavad, nahasiirete kinnitamiseks, diabeetilised haavandid, venoossed ja arteriaalsed haavandid.

Kasutamisjuhised
Kasutamine: 1) Paigaldamine: 1.Puhastada haav ettevaatlikult, vajadusel, ja kuivatada ümbritsev nahk. 2.Valida Mepitel`i suurus nii, et ta kataks haava ja ulatuks ümbritsevale nahale vähemalt 2 cm ulatuses. Vajadusel võib Mepitel`i enne kaitsekile eemaldamist lõigata. Juhul, kui on vaja kasutada rohkem kui ühte tükki Mepitel`i, tuleb jälgida, et teineteise peale asetatud servade võrkstruktuur jääks avatuks. 3.Hoides kinni suuremast kaitsekilest eemaldada väiksem. Kinnaste niisutamine väldib Mepitel`i kleepumise sõrmedele. 4.Asetada Mepitel üle haava. Siluda Mepitel ümbritsevale nahale, tagamaks tiheda kinnituse. 5. Eemaldada ülejäänud kaitsekile. Kliiniliste näidustuste korral võib kasutada lokaalseks raviks steroide, antibakteriaalseid aineid või hüdrogeele nii Mepiteli`i alla kui ka peale. 6. Katta Mepitel pealt sekundaarse absorbeeriva sidemega (näit. Mesorb®). Raskesti seotavates kohtades või liigeste piirkonnas (näit. kaenlaall, rinna all, põlveõndlas, kubemes, sügavatel haavadel) kindlustada, et Mepitel ulatuks siledalt vastu haavapõhja. 7. Fikseerida sobiva fikseeriva vahendiga. Mepitel´i võib kasutada kompressioonsideme all. 2) Vahetamise sagedus: Mepitel võib jääda haavale mitmeks päevaks, sõltuvalt haava olukorrast. (Eritis peab pääsema vabalt läbi võrksideme. Augud ei tohi kinni jääda). Kui sekundaarne absorbeeriv side on täis imanud tuleb see vahetada, jättes Mepitel paigale. Mepitel on ühekordse kasutusega võrkside. Kui haava olukord halveneb ootamatult, konsulteerida arstiga õigeks raviks.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu! Mepiteli kasutamine põletuste ravis nahaplastika fikseerimiseks ja näopiirkonna plastiliste operatsioonide järgselt võib jätta jäljed, kui toodet ei kasutata õigesti! Jälgida haava võimaliku infektsiooni suhtes, konsulteerida arstiga õige ravi saamiseks. Mepitel`i kasutamisel põletuse ravis koos nahaplastikaga hoiduda mittevajalikust surve põhjustamisest võrksidemele. Mepitel`i kasutamisel näopiirkonna plastiliste operatsioonide järgselt tuleb vältida surve avaldamist võrksidemele ja vähemalt igal teisel päeval muuta võrksideme asendit. Kasutamisel veritsevatel haavadel või viskoosse eritisega haavadel, katta Mepitel niiske absorbeeriva sidemega. Mepitel`i kasutamisel nahaplastikate fikseerimiseks või villide kaitseks, ei tohiks võrksidet vahetada enne viie päeva möödumist paigaldamisest.

Seadme ja pakendi sisu
Koostis: Elastne polüamiidvõrk, mis on kaetud Safetac® pehme silikooni kihiga. Mepitel on perforeeritud struktuuriga, läbipaistev ja elastne kleepuvate omadustega võrkside. Mepitel ei absorbeeri.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Maaletooja: MÖLNLYCKE HEALTH CARE OÜ, Vabaõhumuuseumi tee 4 Tallinn 13522, tel.+3726711520.

Päritoluriik
Rootsi
Küsi apteekrilt