MEPILEX BORDER SILIKOONPLAASTER STER 7,5 X7,5CM N5

Abivahend


Piirhind €5.63

Haigekassa 50% soodustusega €11.28

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


14,10 €

2,82 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
PLAASTER
Kogus pakendis
N5

Tootetutvustus, otstarve
Mepilex® Border.

Isekleepuv Safetac® tehnoloogiaga vahtmaterjalist haavaplaaster.

Toote kirjeldus: Mepilex Border on imav, isekleepuv pehme silikoonplaaster.

Kasutamisjuhised
Toime: Mepilex Border imab eksudaati, säilitab haavas paranemiseks sobiva niiske keskkonna ja minimeerib matseratsiooniriski.
Mepilex Border soodustab haava puhastumist, mille tõttu võib haav alguses suureneda. See on normaalne protsess. Kliinilised uurimused on näidanud, et Safetac tehnoloogiaga sidemete kasutamine normaliseerib kuiva ja ketendavat haava ümbritsevat nahka. Mepilex Border`i absorbeerivad omadused säilivad kompressioonsideme all. Mepilex Border`it võib kasutada kombineeritult koos geelidega.

Kasutamine: Mepilex Border on mõeldud kasutamiseks mitmetele erinevatele eksudaadiga haavadele nagu lamatistele (sobib ka lamatiste ennetamiseks), jala ja säärehaavanditele ning traumaatilistele haavadele näiteks naharebenditele ja sekundaarselt paranevatele haavadele. Mepilex Border`it saab kasutada ka kuivadel/ nekrootilistel haavadel kombineeritult koos geelidega.

Kasutamisõpetus: 1. Puhasta haav tavalises korras. 2. Kuivata ümbritsev nahk korralikult. 3. Eemalda kaitsekile. 4. Aseta kleepuv pool haavale. Ära venita. 5. Plaastri eemaldamisel tõsta õrnalt üks nurk üles ja tõmba aeglaselt. 6. Kui on vaja lisa fikseerimist, fikseeri ainult plaastri ääred.

Vahetamise sagedus: Mepilex Border võib jääda haavale mitmeks päevaks, sõltuvalt haava ja ümbritseva naha olukorrast, või vastavalt kliinilistele näidustustele. Mepilex Border`it tuleb vahetada, kui eksudaat on nähtav padja äärtes. Plaastri vahetamine võib alguses suurenenud eksudaadi tõttu nõuda tihedamat sidemete vahetamist.

Koostisosade loetelu
Koostis: pehme silikooni kiht (Safetac); imaval padjal on kolm kihti: polüuretaan vahtmaterjal, mittekootud materjali kiht segatud hea imavusega polüakrülaat kiududega; väljaspoolt kaetud õhku läbilaskva veekindla kilega.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu! Infektsiooni kliiniliste nähtude korral konsulteerida arstiga õige ravi saamiseks. Ära kasuta Mepilex Borderit koos oksüdeeruvate ainetega näiteks nagu hüpokloriid lahustega või vesinikuga. Steriilsus on garanteeritud kui sisemine pakend ei ole vigastatud või avatud enne kasutamist. Ei steriliseerita korduvalt.

Säilitamistingimused
Säilitamine: Mepilex Border`it tuleb säilitada kuivades tingimustes kuni 35°C.

Seadme ja pakendi sisu
Mepilex Border plaaster.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Maaletooja: Mölnlycke Health Care OÜ, Tallinn, tel. 6711 524.

Päritoluriik
Rootsi